Eyvah! Dünyaca Ünlü Ağır Sıklet Olimpiyatlarda Ringe Çıkacak…


Bakhodir Jalolov

2020 Tokyo olimpiyatlarında ringe çıkacak isimler kendini göstermeye başladı. Yeni çıkan kanun sonrası artık profesyonel boksörler de amatör boks yapabiliyor. Dünya şampiyonasında uygulanan sistem sonrası çok ağır nakavtlar gelince bu uygulama büyük tepki çekmişti ancak karar geri çekilmedi. 2019 amatör dünya şampiyonasına profesyonelde 6 maçta 6 nakavtı bulunan Özbek Bakhodir Jalolov katılınca şampiyonaya damga vurmuş ve ağır sıklette şampiyon olmuştu. Sıra olimpiyatlara geldi.

Pro Bakhodir Jalolov Amatörde Böyle Nakavt Etti ;

Şimdi de Hırvat Hrgovic

Filip Hrgovic Olimpiyatlara Gidiyor

Şimdi bir isim daha gündeme geldi ve 2020 Tokyo olimpiyatlarında ringe çıkacağı açıklandı. İsim çok tanıdık Hırvat ağır sıklet Filip Hrgovic. Ali Eren Demirezen ile yaptığı olimpiyat müsabakası ile aklımızda kalan Hrgovic daha sonra 2016 Rio olimpiyatları 3.’sü olmuştu. Profesyonel kariyere geçiş yapan ve 10 maçta 10 galibiyetle yoluna devam eden Hrgovic de rakiplerini 6 kez nakavt etti.

Ne dersiniz profesyoneller amatör boksa devam etmeli mi?


Benzer Haberler

19
Yorumlar

8 Comment threads
11 Thread replies
10 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
SAMSUNLUProrsumYilmaztasKingAhmet Kurt Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

.Federasyonlar derhal olimpiyatlara katılan boksörleri sıralamadan atmalılar.Amatör boksa geçeceksen prof.de ne işin var aq .
Editör yorum yazın diyorsun yazdığımz yorum onaya takılıyor

Patlak Wilder
Üye
★★★★
Patlak Wilder

Wbc 2 yıl ıbf 1 yıl atıyo profdayken amatöre katılanı wba destekkiyor katılanları wbo bana ne aq bana dokunmayan 1000 yaşasın diyo

The Greatest of All Time
Üye
★★★★
The Greatest of All Time

Bence de profesyonel boksörlerin amatörde boy göstermesi doğru değil. İki ayrı dünya ikisi de. Dünyalar arası yolculuk yapmaya lüzum yok.

YaBuZ
Üye
★★
YaBuZ

ben profların amatörde olmamasını anlamıyorum. daha dün kadın voleybol takımımız olimpiyat vizesi aldı ve hepsi prof oyuncu o zaman onlar da mı katılmasın nedir mantık?

mostwanted
Üye
★★★
mostwanted

olimpiyatların amacı en iyilerin mücadelesi ise karar doğru ama yeni sporcuların ortaya çıkması ise karar yanlış.bana kalırsa profesyonel boksörler olimpiyatlarda olmamalı

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

amatör boks genç sporcular için profesyonel boksun ön hazırlığı niteliğindedir. kısacası amatör boks yeni elemanların bu işi kendi aralarında öğrendikleri spordur. şimdi düşünün. 18-25 yaşları arasında genç boksörler gelip steroidli profesyonel boksörlerle dövüşecek. bunu nasıl normal buluyorsunuz? bir profesyonelin kendisini kanıtlayacağı yer bellidir. profta kemere oynayan isimler gidip gencecik çocukları dövemez kardeşim. böyle adalet olmaz. hele hrgovic e hiç yakıştıramadım.… Devamını oku »

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

Ahmet ben hrgoviçin, dubois ajagba arslanbek hatta hunter karşısında şans vermiyorum.bu saydığım isimlerin hepsi hrgoviçi yener

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

hatta hunter diyorsun da hunter bu adamlardan aşağı mı 🙂

hrgovic e haksızlık ediyosun dostum. bu yazdığın boksörler arasından belkide en komple olanı hrgovic.

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

Dostum hrgoviçin kafa amatörde kalmış.bence hiçbirini yenemez .amatörde jo joyce a karşı ezik bir performansı da vardır hrgoviçin

YaBuZ
Üye
★★
YaBuZ

voleybol örneğim zaten aşikar (ya da diğer sporlar). ben de bilakis olimpiyatlara gireceğim diye profa 30 yaşında geçebilenlere üzülüyorum (bakınız loma, usyk daha çok izleyebilirdik). bir adam yeteneği varsa 18sinde de hrgovic falan dinlemez rahat tarumar eder ve olimpiyat madalyasını alır (bakınız 18lik mike tyson). 18inde çocuk direkt prof başlayıp kendine göre rakipler seçerek tecrübelenebilir. zaten olimpiyatlar 4 yılda bir… Devamını oku »

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

dostum sana hiç katılmıyorum. yetenek varsa hrgovic i tarumar eder diyorsun. sana sorayım tyson gibi 20 yaşında dünya şampiyonu olan kaç boksör tanıdın bugüne kadar? amatördeki bir çocuğun profesyoneldeki büyük boksörleri tarumar edebilmesi için efsanevi bir boksör olması gerekir ki biliyorsun efsanelerde pek nadir çıkarlar. genç boksörleri efsane olmaya zorlamak yerine rahat bırakmak gerektiğini düşünüyorum. boks ve olimpiyat tarihi boyunca… Devamını oku »

YaBuZ
Üye
★★
YaBuZ

doğal olarak ben de sana katılmıyorum 🙂 dediğim gibi bütün yetenekli boksörleri her iki alanda da göreceğiz böylece ciddi müsabakalar yapacak genç yaşında herkes ve olimpiyatlara da ciddi hazır olacak otomatikman. gençler de belki 18inde şampiyon olamayacaklar ama 22 ya da 26snda olma ihtimalleri yüksek çünkü çok iyi bir maç karneleri oluşmuş olacak. sonuçta özellikle de bir seyirci olarak kendi… Devamını oku »

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

son paragrafta telefonun azizliğine uğramışım. “genç boksörlerin önünü tıkamaktan başka mantığı yok” diyecektim.

King
Üye
★★★★
King

https://youtu.be/KBol1eCOwjI
Bir sedye gönderin ordan wilder abimize 🙂

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Desene o zaman mike amcanın dediģi gibi,birçok profesyonellerin zopa yiyişinede tanıklık edebiliriz,gòrsùnler bakalım ne yiģit amatòrler yetiştirmiş analar;)

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

inşallah öyle yiğitler vardır da bi güzel döverler şu profları 🙂 hrgovic için riskli bi iş bu arada. eğer bi amatöre kaybederse insan içine çıkamaz :))

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

Hrgoviç bu hareketiyle kendini rezil etti zaten yenilse de birşey değişmez.hrgoviç ağır siklette ilk 10 boksörle mücadele edeceğine amatör boks düşünüyor gerçekten yazık .edi hearn yerinde olsam hrgoviçe yol verirdim çoktan

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

o kadarda abartmamak lazım ama bence de yakışmadı.

Prorsum
Üye
★★★★
Prorsum

Bence sakıncası yok!