Boks

Fedor Chudinov – Felix Sturm Maçı 9 Mayıs’ta


felix-sturm-pic-getty-104054660

Ortasıklet dünya eski şampiyonu Boşnak asıllı Alman boksör Felix Sturm, WBA super orta sıklet geçici şampiyonluğu unvanının sahibi konumundaki Fedor Chudinov karşısında kariyerinde yeni bir sayfa açmak için Mayıs ayında Almanya’da ringe çıkacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında Robert Stieglitz ile orta sıklet ile super orta sıklet arasında uzlaşılmış bir kilo da ringe çıkan Sturm, birçok kesime gore galibiyeti hakeden performansı ortaya koymasına karşılık maç 12 round sonrasında beraberlik kararı ile neticelenmişti.

Orta sıklette devam etmeyeceğini bildiren ve boştaki IBF unvanı için ringe çıkma önerisini geri çeviren Sturm, super orta sıklette devam etmek kararı aldı. Alman boksörün, WBO şampiyonu Artur Abraham ile yaz aylarında maç yapması beklenirken, Felix Sturm sürpriz bir biçimde WBA geçici şampiyonu konumundaki genç Fedor Chudinov ile maç yapmaktan yana tercihini kullandı.

WBA in ilk sırasında yer alan Fedor Chudinov, geçtiğimiz Aralık ayındaki son karşılaşmasında Australyalı ben McCuollough ı 2. Roundda nakavt etmeyi başarmıştı.

WBA sper orta sıklette super şampiyon konumunda Andre Ward, normal mertebeli şampiyon ise Carl Froch. Bu durumda, bu maçı kazanacak olan boksör, hem bu rakiplerle maç yapmak şansını elde edebileceği gibi hem de diğer şampiyonların karşısına kemer birleştirmeye çıkma şansı da elde edebilecek.

Dört kez dünya şampiyonu olarak Almanya da rekoru elinde bulunduran Felix Sturm un tecrübesi mi yoksa, genç Chudinov’un dinamizmi mi maçta üstün olan etken olacak ? Bu sorunun cevabı 9 Mayıs akşamı Almanya’nın Frankfurt şehrinde cevabını bulmuş olacak.

 


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün