Boks

Floyd Mayweather’dan WBO’ya Tepki!


050215-BOXING-Floyd-Mayweather-Jr-belts-SS-PI.vadapt.620.high.0

WBO’nun Floyd Mayweather Jr.’ın yarı orta sıklet şampiyonluk unvanının elinden alınması kararı boks dünyasında şok etkisi yaratırken , Floyd Mayweather Jr. adına Mayweather Promotions’ın CEO’su Leonard Ellerbe’den duruma ilişkin ilk kez konuştu.

Ellerbe, bu durumu WBO adına ” Yüz karası bir karar ” olarak değerlendirirken , Mayweather ve ekibinin kendilerine tanılan 14 günlük itiraz süresini kullanıp kullanmayacaklarının da  önümüzdeki günlerde karar vereceğini iletti.

” Tamamıyla yüz karası bir karar ! Floyd Mayweather Jr. önümüzdeki süreçte kendisine tanınan itiraz hakkını kullanıp kullanmayacağına karar verecekken, diğer yandan da son maçından kazandığı yüz milyonlarca doların da tadını çıkarmakta ve hiçbir şey de onun bu zevki yaşamasına mani olamayacaktır. ”

” Floyd, bütün organizasyonlara tek tek büyük saygı duymakta ve 19 yıllık profesyonel kariyerince bu hep böyle olmuştur. Ancak, hiç bir organizasyon ya da şahıs, onun vereceği karar için zorlayıcı etken olamaz ! ”

” Bu durum sürpriz değil, üzerinde konuştuğumuz şeyler bu tarz yorumlara açık !  Biz, bu oyunun en değerli parçası ve söz sahibi olan tarafız ve haklarımızın da ne olduğunun Avukat John Hornewer ile birlikte farkındayız. Floyd neyi isterse ona karar vereceğiz. ” 

Manny Pacquiao’yu mağlup ettiği 2 Mayıs gecesi sonrası kendisine 3 Temmuz’a dek 200 bin dolarlık kemer ücreti ödemesi gerektiği halde belirtilen süreçte bu ücreti WBO’ya ödemeyen Mayweather Jr. , nihayetinde unvanını n da elinden alınmasına tanıklık etmek zorunda kaldı. Kararın devamında ise WBO geçici şampiyonu Tim Bradley’de tam zamanlı şampiyona yükseltilmiş oldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Soner
Soner
6 yıl önce

Paran batsın pis görmemiş. Ulan her seferinde para konusunda hava atmak zorunda mısın?

hacı
hacı
6 yıl önce

sen paranın içinde yüz sonra kemer parasını ödeme kemeri aldılar diye tepki göster yok ya ”ne güzel istanbul be”

Soner
Soner
6 yıl önce

yücel kardeşim sözlerine imzamı atarım. budur. floyd denen züppe efsane falan değildir.

Başa dön tuşu