BoksBoks VideoFight TV

(GIF) 1960 Dünya Ağır Sıklet Şampiyonluk Maçında Süper Nakavt


20 Haziran 1960’da New York’taki ağır sıklet maçında Amerikalı Floyd Patterson ve İsveçli Ingemar Johansson, 1 yıl önceki maçın rövanşında karşı karşıya geldi. 1959’daki karşılaşmayı 3. rauntta teknik nakavtla İsveçli kazanırken, bu kez onu tatsız bir sürpriz bekliyordu.

patterson-johansson
Patterson vücuda çalışarak Johansson’un gardını indirmesini sağlıyor ve sol kroşeyle fişi çekiyor. Benzer bir taktiği Canelo-Khan maçından hatırlayanlar?

Maçın tamamı:

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]PLACE_LINK_HERE[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

floyd patterson benim en çok etkilendiğim eski boksörlerden biridir. gazelle punch denilen bu yumruğu en çok kullanan ve popüler yapan boksörlerden biridir. Tyson da bu tarz yumrukları iyi vururdu. Wladda bu kadar esnek olmasa da böyle yumruklar atabiliyor(her maçında görebilirsiniz ama pulev maçı en büyük örneği).

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

https://www.youtube.com/watch?v=rAdWUeyOKt4
özellikle videonun ortasından sonra patterson ın muazzam yumruklarını görebilirsiniz. gelmiş geçmiş en hızlı yumruk atan ağır sikletlerden biridir.

ömer uzel
ömer uzel
4 yıl önce

eskiler bir başka hakkaten.. 10 yıldır eski dişe diş rekabetler yok maalesef..evet tyson’un da o tarz yumrukları çok indiriciydi Ahmet Kurt kardeşim, sarılmaya kalsan bile tehlikeydi adam 🙂 Tyson-Golota maçı tarihin en trajik maçlarından biriydi hatırlarsan..hatta şimdi açıp tekrar izleyecem o maçı..

Başa dön tuşu