Boks

GOLOVKIN UNVAN İZNİ BEKLİYOR

Orta sıkletin WBA ve IBO şampiyonluklarını elinde bulunduran Kazak boksör Gennady Golovkin, 26 Temmuz’da New York Madison Squarre Garden’da ünvanlarını savunmak için ringe çıkacağı açıklandı.

GOLOVKIN UNVAN İZNİ BEKLİYOR

Bu yılın Şubat ayında ilk maçını gerçekleştiren yenilgisiz Kazak şampiyon boksör, Osumanu Adamu’yu Monte Carlo’da ki gece de devirmeyi başarmıştı. Bu maçtan sonra 26 Nisan’da ringe çıkacağı duyurulan boksör için o dönemde gerçekleşen babasının vefatı, boksörün moral-motivasyon durumu sebebi ile bu tarihteki maç ertelenerek daha ileri bir dönem de bu maçın gerçekleşmesi planlanmıştı.

26 Temmuz’da ringe çıkacağı kesinleşen boksör için ilk gündeme gelen rakip adayı Julio Cesar Chavez Jr. olmuştu. Ancak, Meksikalı boksörün maça çıkabilme için kendi ekibi ile olan anlaşmazlıkları sonrası bu karşılaşma planı suya düştü.

WBA, Gennady Golovkin için şu anki sıralamanın 2. Basamağında ye ralan Australyalı Jarrod Fletcher ile maç yapmasını önerdi. Ancak, Golovkin’in ekibi K2 ise eski şampiyon Daniel Gelae ile anlaşma sağladı ve şimdi gözler de WBA’e çevrildi.

IBF ve WBA şampiyonluklarının bir dönem sahibi olan Geale, daha önce Golovkin ile maç yapmak yerine vatandaşı Sam Soliman ile ringe çıkmış, bu maç öncesinde de zorunlu olarak WBA kemerin boşa çıkartmıştı. IBF ünvanını ise geçtiğimiz yıl, Darren Barker’a yenildiği maçta rakibine kaptırmıştı.

WBA’in kararına göre 26 Temmuz’da ki Golovkin’in rakibi kesinleşmiş olacak. Duruma göre Golovkin’in ekibi, Daniel Geale maçı olması halinde Madison Squarre Garden’ı tam kapasiteli haliyle maçı burada yapacaklar. Eğer, Golovkin, Geale yerine farklı bir rakiple maç yaparsa New York’un ünlü merkezinin Rüyalar Tiyatrosu olarak kabul edilen ve nispeten kapasitesi daha küçük olan kısmı tercih edilecek.

0 0 votes
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.