Boks

GOLOVKIN vs GEALE İÇİN İZİN ÇIKTI


Dünya Boks Birliği (WBA), 26 Temmuz’da gerçekleştirilmesi planlanan unvan maçı Gennady Golovkin (Altta) – Daniel Geale (Üstte) maçı için izin verildiğini taraflara bildirdi.

Geçtiğimiz ay içerisinde WBA, Gennady Golovkin’e Australyalı Jarrod Fletcher’a karşı ünvanını savunmasını önermişti. Ancak, Golovkin2in şirketi K2 ise farklı bir plan üzerinde, IBF eski şampiyonu Daniel Geale karşısında Kazak boksörün ringe çıkmasını öncelikli olarak talep etmekteydiler. Bu talebin kabul edilmesi ile birlikte taraflar maç için geriye de saymaya başlamış oldular.

26 Temmuz’da New York Madison Squarre Garden’da gerçekleştirilecek organizasyonda Kazak şampiyon Gennady Golovkin, WBA ve IBO ünvanlarını Daniel Geale karşısında savunmak için ringe çıkacak.

Gennady Golovkin, bu maç için almakla birlikte şampiyonluk statüsü de süper şampiyonluğa dönüştürülürken, WBA geçici şampiyonu durumundaki Dmitry Chudinov’ın da normal şampiyonluğa geçmesi bekleniyor.

Gennady Golovkin – Daniel Geale gecesinde yer alacak bir diğer önemli karşılaşma da ise WBC eleme maçında ağır sıkletler, Mike Perez ve Bryant Jennings’in kapışması olacak.

 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu