Golovkin vs Jacobs Gerçekliyor Mu? WBA Açıkladı!


golovkin-nakavtOrta sıklette bulutlar dağılıyor.

72 kilonun 1 numarası Gennady Golovkin’in sıradaki rakibinin kim olacağı uzun süredir merak edilirken, hatırlayacağınız üzere WBC Canelo Alvarez’e Golovkin’le anlaşması için 11 Aralık’a kadar süre vermişti.

Canelo tarafından çelişkili açıklamalar gelmesi ve Canelo’nun “Mayweather maçında yaptığım hatayı tekrar yapmayacağım, maç yapmak istiyorsa Golovkin benim kiloma iner, ben onun kilosuna çıkmam” açıklaması üzerine Golovkin’in de, “ben 72 kilo boksörüyüm, Mayweather dışında kimse için daha düşük bir kiloda dövüşmeyi kabul etmem” demesi üzerine bu dev maçın gerçekleşme ihtimali azalmıştı.

11 Aralık gününe kısa bir süre kaldı ve Canelo maçının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini o tarihte öğreneceğiz. Fakat bütün bu konuşmaların üzerine geçtiğimiz hafta sonu yapılan Daniel Jacobs vs Peter Quillin maçında Daniel Jacobs’un Quillin gibi yenilgisiz bir boksörü ilk round’da nakavt etmesiyle orta sıklette gözler bir anda Jacobs tarafına çevrildi.

WBA asbaşkanı Gilberto Mendoza sosyal medyada sorulan bir soru üzerine yaptığı açıklamada:

gilberto-mendoza

Golovkin – Jacobs maçı için taraflara istekte bulunacağız. Tarih ve diğer detaylar bir sonraki WBA konvansiyonunda görüşülecek

şeklinde konuştu. Bu gelişmeyle son maçında David Lemieux ile karşılaşan Golovkin’i  kemeri için ringe çıkarmak isteyen WBC’den sonra, WBA de son gelişmelere kayıtsız kalmamış oldu.

jacobs-nakavt

Bunun üzerinde görüşleri sorulan Daniel Jacobs ise şu açıklamayı yaptı:

Bu sporu karşıma çıkacak fırsatlardan kaçmak için yapmıyorum. Golovkin karşısına çıkmayacağım biri değil. Ondan korkmuyorum. Sadece böyle bir maça çıkacaksam, finansal açıdan da adil bir paylaşım olmasını beklerim. Benim için en önemli nokta bu.

Görünen o ki, 2016 yılında orta sıklette bizi en az bir tane dev karşılaşma bekliyor. Golovkin vs Canelo, veya Golovkin vs Jacobs, hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin, sıkletin geleceğini şekillendirecek dev maçlardan biri olacağı açık.

2 hafta sonra Andy Lee ve Billy Joe Saunders’ın NTV Spor’dan yayınlanacak maçta WBO kemeri için ringe çıkacağını da düşünürsek, orta sıklette bulutların yavaş yavaş dağıldığını ve önümüzdeki 1 sene içinde ak koyun kara koyun kimmiş ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

11 Yorum - "Golovkin vs Jacobs Gerçekliyor Mu? WBA Açıkladı!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
hacı
Ziyaretçi
hacı

ne demek kilo versin lan birisi şuna hangi siklette şampiyon olduğunu hatırlatsın

ozan
Ziyaretçi
ozan

şu alvarezi golovkin in nakavt etmesini çok isterdim.alvarezin görgüsüz ailesinin önünde.golovkin mütevazi bir boksördür ve her zaman rakibine saygılıdır.Kazak boksör olması ilede ayrıca türk insanının sempatisini kazanmıştır.inşallah yenilgisiz yoluna devam eder.

Eren
Ziyaretçi
Eren

Insaallah

guguk
Ziyaretçi
guguk

Floy icin kilo duserim diyo ama coneleye hayir bence kacan ggg

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Golovkin kimseden çekinmeyecek kadar cesur ve profesyoneldir.O ALVAREZDE YÜREK VARSA ÇIKSIN KARŞISINA…

T-FURY
Ziyaretçi
T-FURY

arkadaşım canelo 72 kg şampiyon olmadı mı…. aynı kilo da kapışacaklar ve ggg ağzını yüzünü dağıtacak canelo nun… canelonun kanları görgüsüz annesinin ve kardeşlerinin üzerine sıçrayacak… 😀

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Golovkin kimseden kaçmayacak kadar cesur ve profesyoneldir. alvarez kaçıyor… hadi çıksın karşısına…

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Guguk kardeşim alvarezin aldığı kemer zaten şartlı kemer şartı ise golovkinle anlaşmak.golovkine şart koşup iki kilo ver demek kimin maçtan kactigini gösteriyor.

fatih genel
Ziyaretçi
fatih genel

haberin yanlış olduğunu düşünüyorum,Alvarez neden böyle bir açıklama yapsın.Beline tatktığı middilewight kemeri 72,5 kg şampiyonu demek.70 kiloya düşeceklerse orda kemerler başkalarında.Anlamsız bir açıklama olmuş gerçek olduğunu düşünmüyorum.Alvarez 70 kiloya düşerse oradaki bütün kemerleri toplar

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Fatih arkadaşım açıklama doğru hatta bu açıklama cotto maçından 1 hafta önce söylendi ekibi tarafından.alvarez ancak 155 ıbs de golovkinle maça çıkarım diye açıklama yapti

fatih genel
Ziyaretçi
fatih genel

o zaman kemerle vedalaşsın alvarez.70 kiloda dövüşecekse lara ile rövanş maçı yapmalı.eger floyd dönmeyecekse golovkin 70 kiloya düşüp alvarezle 2017 başlarında maça çıkabilir.İki wbc şampiyonu ringe çıkar.Golovkin hayatında görmediği parayı görür.1 yıl boyunca maçın dedikoduları döner. insanlarda merak arttıkça maçın ticari getiriside artar. alvarez golovkin maçı ne kadar ertelenirse ticari getirisi o kadar artar