Boks

Hafif Ağır Sıklette Şampiyonluk Maçına Kim Çıkacak?


beterbiev-barrera

Hafif ağır sıklette müthiş bir maçın startı verildi. IBF dünya şampiyonluğu için şampiyonun karşısına çıkacak boksörü belirleyecek olan karşılaşma kesinleşti.

Adını önce Karo Murat’ı nakavt ederek duyuran, daha sonra Andre Ward’la ringe çıkan ve en son da yenilgisiz Ukraynalı Vyacheslav Shabranskyy’yi nakavt ederek büyük sükse yapan Kübalı Sullivan Barrera ile bu sıkletin en önemli yükselen yıldızları olarak gösterilen Çeçen boksör Artur Beterbiev, IBF’in 1 numarası olmak ve dünya şampiyonluk maçına hak kazanmak için ringe çıkacak.

Mücadelenin ihalesi Amerika’da yapılırken, kazanan ise 251,000 dolarlık teklifle Beterbiev’i temsil eden Yvon Michel oldu. İhale sonucunda paylaşım %75-%25 Beterbiev lehine olurken, Çeçen boksör 188,250$, Kübalı Barrera ise 62,750$ alacak.

Karşılaşmanın Nisan ayının sonunda, Adonis Stevenson-Joe Smith Jr WBC hafif ağır sıklet dünya şampiyonluk maçı gecesinin 2. ana maçı olarak gerçekleşmesi bekleniyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
19 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

beterbiev’in ya puan ile yada 7-9 raundlarda ko edeceğini düşünüyorum.

Roman
Roman
4 yıl önce

KARİYERİN NE ÖNEMİ VAR Kİ BARRERA ÇIK DÖVÜŞ 60 BİN DOLAR CEPTE TEMİZ. MAÇDA NAKAVT OLUR. BETERBİEV %58 DİYORUM.

cemil aslan
cemil aslan
4 yıl önce

beterbievin şimdiye kadar yapacağı en ciddi maç olacak sanırım. ama daha öncede yazdığım gibi, barrera kondüsyonu yüksek olan bir boksör olmasına rağmen beterbievin nakavt edeceğini düşünüyorum. adamın çok sert yumrukları var.

KaanTurk
4 yıl önce

Valla inanılmaz maç olacak. ward kovalev maçından daha iyi olacağına eminim. dört gözle bekliyorum.

lennox
lennox
4 yıl önce

arkadaşlara katılıyorum bencede zevkli bir maç olacak beterbiev begendigim sağlam bir isim bu maçı alacagını düşünüyorum ko ile geçerse taraftarı artacaktır

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

beyler konuyla alakasız olacak ama shannon briggs-fres oquendo mevzusu hakkındaki gelişmelerden haberi olan var mı? neler olduğundan bahsederseniz sevinirim. haberdeki konuya gelince beterbiev in ko ile kazanacağını düşünüyorum bence de zevkli ve güzel bir maç olacak.

About Billions
About Billions
4 yıl önce

barrerayı Shabranskyy maçında çok beğenmiştim. direklerini çok güzel kullanmıştı. giriş çıkışları oldukça etkiliydi. çenesinin çok sağlam olduğunu düşünmüyorum. ward ve shabranskyy kd etmişti. daha uzun boylu olması biraz avantaj gibi ama uzanma mesafeleri aynı. beterbievi çok ciddi bi rakip karşısında görmesekte gücü ortada, sağlam da çenesi olduğunu düşünüyorum. sanki bana yüzü biraz kolay deforme olurmuş gibi geliyor beterbievin. çok ciddi… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

Kovalev-beterbiev-gassiev… üçünü bir birine çok benzetiyorum. üçü de gevura vurur gibi vuruyor… 🙂

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

aynen öyle ama gassiev sanki daha bir başka vuruyor 🙂

Roman
Roman
4 yıl önce

BU DAĞISTANLI BOKSÖRLER GAVURA VURUR GİBİ VURUYOR CİDDEN. GASSİEV-BETERBİEV BENCE EN SERTLERİ. GASSİEV BİR BAŞKA VURUYOR ADAM LEBEDEVİ ÖLDÜRÜYORDU NERDEYSE. HAYVAN GİBİ YAPIŞTIRIYOR. HAYVAN GİBİ ŞİYY YAPIYSNIZ

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Shannon briggs – fres Aguenda maçı görüşme tarihi belli oldu.13 şubatta panamada görüşmeler başlıyacak kazanan boksör kemeri Aleksandr ustinova karşı kemeri savunmak zorunda olacakmış Ahmet Kurt kardeşim.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

eyvallah hocam teşekkür ederim.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Andre ward bu ay içerisinde kararını verecekmiş.Kontrattaki bazı maddeleri beğenmediğini bu maddeler değişirse ve şartlar istediğim gibi olursa bu maça çıkarım demiş.İlk maç çok zor geçti ama ikinci maç olursa bu maç daha kolay geçecek dedi.

jackal
jackal
4 yıl önce

Artur KO’yla kazanır.Rusya,Rusyanın Doğusu,Kafkasya,Ukrayna bu bolgelerdeki boksorler inanılmaz sert vuruyorlar nedense.Beterbiev,Usyk,Kovalev,Kudrashov,Murat Gassiev say say bitmez

TÜRK MÜSLÜMAN
TÜRK MÜSLÜMAN
4 yıl önce

beterbiev ko ile kazanır.

TÜRK MÜSLÜMAN
TÜRK MÜSLÜMAN
4 yıl önce

murat gassievin sıradaki maçı kimle olacak arkadaşlar bilen var mı

Cemal Atalay
Cemal Atalay
4 yıl önce

Ne dersiniz Barrera Beterbiev i yenebilir mi ? Olur mu bir sürpriz…

Roman
Roman
4 yıl önce
Reply to  Cemal Atalay

sanmıyorum ama zorlar. kesin ko var bu maçta % 100

GGG
GGG
4 yıl önce

Barrera kazanır. Beterbiev kazanırsa sürpriz olur. Beterbiev’i Andre Ward’a rakip gösterecek kadar büyütmeyin. Ne kadar tecrübesi var ki? Bu güne kadar kaç maça çıktı? Kaç tane önemli boksörü yendi? Belki kötü bir boksör değil, ama büyüttüğünüz kadar iyi de değil. Bunu konuşmak için erken. Bu maç olursa benim favorim Sullivan Barrera

Başa dön tuşu