Boks

Holyfield-Tyson Üçüncü Maç Geliyor!


Dört kez ağır sıklet şampiyonu olan 58 yaşındaki Evander Holyfield (44-10-2), 54 yaşındaki Mike Tyson (50-6-0) ile üçüncü kez karşılaşmak için görüşmelerin sürdüğü, boks dünyasının gündemindeydi.

İki boksör, 1996 ve 1997 yıllarında karşı karşıya geldi. İlk iki maçı sırasıyla; on birinci rauntta rauntta teknik nakavt ve üçüncü rauntta Tyson’ın diskalifiye olmasıyla Evander Holyfield kazanmıştı.

Tarihe altın harflerle isimlerini yazdıran ikili, yıllar sonra üçüncü maçı yapmak için tekrar kozlarını paylaşacak. Her iki efsanevi boksör de, üçüncü maçı yaptıkları taktirde pay-per-vew (PPV)  konusunda muazzam satış rakamları üreteceğine inanıyor.

28 Kasım’da 2020’de yapılan gecede 15 yıl aradan sonra ringlere ayak basan 54 yaşındaki Mike Tyson ile 2 yıl önce bokstan emekli olan 51 yaşındaki Roy Jones Jr. karşılaşmıştı. 1,6 milyon PPV (öde-izle üyeliği) satılmıştı. Mike Tyson maçtan sonra yaptığı konuşmada; daha fazla gösteri maçı ile ilerlemeyi planladığını açıkça belirtmişti.

Boks muhabiri Michael Benson’un aktardıklarına göre; Evander Holyfield, Mike Tyson ile üçüncü maçı yapacaklarını ve yakın zamanda maç tarihinin duyurulacağını açıkladı.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu