İki Dev Şampiyonluk Maçının Heyecanı DMAX’te Yaşandı! İşte Gecenin Sonuçları..


Las Vegas’ta yapılan boks gecesi birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. Bu büyük heyecan DMAX ekranlarında yaşandı.

Gecenin ana maçında WBO Dünya süper yarı orta siklet şampiyonu Jaime Munguia ringe çıktı. Mungia, eski dünya şampiyonu Liam Smith ile karşılaştı. 12 raunt süren mücadeleyi Mungia, puanla kazandı ve kemerini korumayı başardı.

Profesyonel boks kariyerinde 30’da 30 yapan Jaime Munguia, ayrıca ilk unvan koruma maçından da galip ayrılmış oldu. Liam Smith ise bu maçla birlikte kariyerindeki 2.mağlubiyeti almış oldu.

Gecenin bir diğer şampiyonluk maçında WBA Dünya süper tüy siklet şampiyonu Alberto Machado, Rafael Mensah ile karşı karşıya geldi. Ilk unvan koruma maçına çıkan Machado, rakibini puanla mağlup etmeyi başardı.

Namağlup şampiyon Alberto Machado, bu maçla birlikte 20.galibiyetini aldı. Rafael Mensah ise kariyerindeki 32.maçta ilk mağlubiyetini aldı.

Gecede Olimpiyat bronz madalyası sahibi Brezilyalı boksör Yamaguchi Falcao da ringe çıktı. Falcao, Meksikalı Elias Espadas ile karşı karşıya geldi. 10 raunt müthiş bir mücadeleye sahne olan karşılaşmayı Falcao, puanla kazandı.

Gecenin bir diğer maçında süper horoz siklet dövüşçüleri Carlos Caraballo ile Jesus Martinez karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Caraballo, 5.raundun sonunda rakibinin çekilmesi sonucunda teknik nakavtla kazandı.


Benzer Haberler

11
Yorumlar

11 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MrN0mehmet dalgaçChinomaidana02TYSONRoman Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

çok güzel bir maçtı, liam smitin dayanması takdirlikti.
yakın distans kırışmalı geçti liam smitin patlayıcı gücü veya sağlam vuruşu olsaydı savruk mungiayı çoktan yıkmıştı.

GGG
Üye
★★★★
GGG

Maçı izlemedim ama Saddam’ı yendi diye yere göğe sığdıramadığınız bu çocuk liam smith’i nakavt edemediyse fazla umutlanmayın bence

riddickbowe
Üye
★★★★
riddickbowe

munguia çok yetenekli bir boksör. kondisyonu sağlam, indirici yumruklara sahip, çenesi de sağlam duruyor. ama savunması zayıf. şimdi smith, sadam ali gibi boksörlerden alacağı yumruklar pek işlemeyebilir ama charlo,hurd, canelo gibi boksörlere böyle açıklar verirsen affetmezler.

dediğim gibi çok yetenekli bir boksör ama biraz daha 3-4 yıldızlı maçlara çıkması lazım. fazla acele ediyor.

Jesse Clark
Üye
★★★
Jesse Clark

İyi saldırı berbat savunma ! Karşısındaki smit olduğu için aldı maçı. Bu şekilde sikletin yıldızlarına karşı şansı yok. O kadar yumruğu runelo- charlo gibilerinden alırsa mümkün değil ayakta duramaz.. falcao da kafalarla götürdü işi..

Roman Chocolatito Gonzalez
Üye
★★
Roman Chocolatito Gonzalez

Liam smithin down olana kadarki sürede aslında ne yaptığını bilen oyuna hükmeden liam smith ti. Mungia ya zamanlama dersi verdi.MUnguia ne zaman atağa çıkmaya kalksa smith kontrayı patlattı.HAtta biraz zorlarsa yıkabilirdi.Munguia güçlü bir boksör fakat zamanlaması iyi değil.

яσмαη
Üye
★★★★
яσмαη

Jarret hurd ve jermell charlo ya göre daha kötü. Munguia eğer hurd veya charloyla karşılaşırsa işi çok zor.

TYSON
Üye
★★
TYSON

mungia ve smith arasında ki cüsse farkına rağmen smith yine de güzel maç çıkarmış ben smith i daha çok beğendim. süper welter de cüsse farkıyla bir yerlere gelmek işin cılkını çıkardı charlo hurd mungia bunlar bir üst sikletin adamları

Chinomaidana02
Üye
★★★
Chinomaidana02

falcao ggg rakip olur valla sert adam

яσмαη
Üye
★★★★
яσмαη

Sana sponsor olalım siteden uzak durman şartıyla

mehmet dalgaç
Üye
★★★★
mehmet dalgaç

mungia bu maçla şunları gösterdi: 1. çok sağlam bir kondüsyonu var (genç yaşının etkisiyle) 2. sağlam bir çenesi var. 3. çok güçlü yumrukları var. 4. defansı, distansı ve zamanlaması kötü. 5. taktiksel yönü neredeyse hiç yok. bu haliyle elit bir boksörün karşısına çıkarsa kariyerini erkenden bitirebilir. iyi ki ggg nin karşısına çıkmamış. kariyeri başlamadan bitecekti. son olarak yapması gereken en… Devamını oku »

MrN0
Üye
★★★
MrN0

munguia ya savunma yapmasını öğrenir yada box hayatı çok kısa sürer…