Boks

İngiliz Buglioni Yıkılmak Bilmedi Rus Chudinovsa Yaptı Yapacağını


fedor chudinov vs frank buglioni

İngiltere’den canlı yayınla Boks Gecesi Kanaltürk ekranlarında Bilgehan Demir’in anlatımıyla heyecan dolu bir şekilde soan erdi. Gecede büyük bir gerilime tanıklık edildi.

 Dereck Chisora vs. Marcelo Luiz

Gecenin ilk karşılaşması Ağırsıklet karşılaşması oldu. Karşılaşma Dereck Chisora ile Marcelo Luiz Nascimento arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

 Çok sert başlayan bu Ağırsıklet karşılaşması, herkeste ilk roundlarda biter izlenimi bıraktı. Fakat durum böyle olmadı. Karşılaşmada genel olarak üstünlük sağlayan taraf Dereck Chisora oldu. Karşılaşmanın son roundlarına doğru her iki boksör de iyice yorulmuştu. Bu 10 roundluk sert karşılşamada herhangi bir nakavt meydana gelmedi. 10. Roundun sonunda kazanan taraf ise şaşırtmadı. Kazanan taraf karşılaşmada genel üstünlük sağlayan Dereck Chisora oldu.

 Fedor Chudinov vs. Frank Buglioni – WBA Dünya Süper Ortasıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci ve ana karşılaşması WBA Dünya şampiyonluk karşılaşması oldu. Karşılaşmada şampiyon Fedor Chudinov, unvanını savunmak için İngiliz Frank Buglioni ile karşılaştı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

 Karşılaşma sert başladı. Karşılaşma orta roundlara kadar çok sert gitti. Maç bi o tarafa bir de bu tarafa gidiyordu. 6. Roundun sonunda zil çaldıktan sonra yumruk yiyen Buglioni yerde kaldı. Ring hakemi de Chudinov’dan puan silme kararı aldı. Karşılaşmanın ikinci yarısında Buglioni yorgunluk belirtisini iyice arttırdı. Chudinov ise maçta üstünlük sağlamaya başladı. 8. Roundun sonuna doğru Frank Buglioni karşılaşmaya dahil oldu ve daha hızlı yumruklar sarf etmeye başladı. Sürekli taraf değiştiren bu karşılaşma 11. Roundu da tamamladı. Sıra geldi final rounduna… Final roundu da çok sıkı geçti. Özellikle Buglioni, aldığı darbelere rağmen ayakta kalmasıyla çok dikkat çekti. 12. Roundda da herhangi bir nakavt meydana gelmedi. Artık sonuçlar hakemlerden gelecek olan puanlar ile belli olacaktı. Gelen sonuçlara göre karşılaşmayı kazanan taraf Fedor Chudinov oluyor. Böylelikle unvanını korumuş oluyor.

Frank Buglioni vs Fedor Chudinov Full Fight ;

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=xiw6Q0ujvcc[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu