Boks

İngilizler’in Yeni Wembley Tarzı Planları


Geçtiğimiz Mayıs ayı sonunda gerçekleşen tarihi Carl Froch – George Groves rövanşının gecesinin organizasyonunu üstlenen Organizatör Eddie Hearn, önümüzdeki aylarda yine damga vuracak organizasyonlar düzenlemeye hazırlanıyor.

Sahibi olduğu Matchroom Sports, 27 Haziran ve 12 Temmuz’da iki gece ile boks severlerin karşısına çıkacak. 27 Haziran’da ki gece de WBO süper tüy sıklet eski şampiyonu Ricky Burns, bu kez WBC şampiyonluğuna giden yol da , Karadağlı yenilgisiz boksör Dejan Zlaticanin ile ringe çıkacak ve maçta WBC Uluslar arası şampiyonluk kemeri konacak. 12 Ekim’de ise bu kez hafif ağır sıkletten gelen iki önemli boksör Nathan Cleverly ve Tony Bellew, Kıtalararası ve Uluslar arası şampiyonluk maçlarında rakiplerini devirmeleri halinde bu kez Ekim’de birbirlerine rakip olmaları bekleniyor. 12 Temmuz gecesinin bir diğer önemli maçında ise Olimpiyat şampiyonu Anthony Joshua, Matt Skeleton karşısında kendisini sınama fırsatı elde etmiş olacak.

Bu geceler sonrasında ise yılın en önemli organizasyonlarından bir tanesi 11 Ekim’de düzenlenmesi planlanan organizsyonda ise IBF süper tüy şampiyonluk maçında Miguel Vazquez – Kevin Mitchell maçının yanı sıra, Tony Bellew – Nathan Cleverly karşılaşması sırada yer alan hedefler. IBF’in süper orta sıklette 1 numaralı ismi James DeGale için ise Eddie Hearn, Mikkell Kessler ile ringe çıkarmayı planlıyor ve kazanan boksörü Carl Froch’ın karşısına da çıkarmanın hesaplarını yapıyor.  Aynı tarih için de Eddie Hearn, David Haye’ye açık kapı bırakmakta.

Bunun dışında Eddie Hearn’in boksörü Paul Smith, 27 Eylül’de Berlin’de Artur Abraham ile ringe çıkması beklenirken, 6 Eylül’de ise Anthony Crolla’nın da dünya şampiyonluğu maçı yapması planlanıyor.

Eddie Hearn ve Matchroom Sports, önümüzdeki aylar ve yıllara da dünya boksunda önemli bir güç olarak yer almaya devam edeceğe benziyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu