Boks

Juergen Braehmer’in Sıradaki Rakibi Belli Oldu!


image4

WBA hafif ağır sıklet dünya şampiyonu Jurgen Braehmer 5 Eylül akşamı ülkesi Almanya’da unvanını korumak için ringe çıkacak.

Geçtiğimiz Mart ayında Haxi Krasniqi!yi mağlup ederek şampiyonluğunu üst üste 4. kez korumayı başaran  36 yaşındaki şampiyon Braehmer , 5 Eylül akşamı Dresden şehrindeki karşılaşma da Karadağ asıllı Alman vatandaşı boksör Konni Konrad karşısında bu kez ringe çıkacak.

Felix Sturm’un şirketine bağlı olarak kariyerini sürdüren Konni Konrad , WBA in son açıklanan dünya sıralamasında 13. sırasında yer alırken aynı zaman da WBA in de Uluslar arası şampiyonluğunun hafif ağır sıklette sahibi konumunda. Konrad’ın kariyerinde 22 galibiyet , 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik var.

Nathan Cleverly ile maç yapması beklenen Braehmer’in Konni Konrad ile karşılaşacağının açıklanması boks severler üzerinde hayal kırıklığı yaratması muhtemel olacaktır. Aynı gece de geri dönüş gerçekleştirerek ringe çıkacak boksörlerden bir tanesi Kubrat Pulev olacak. Bulgar ağır sıkletle birlikte gurbetçi ağır sıklet Berlinli boksör Burak Şahin’in de ringe çıkması planlanıyor.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
10 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatih genel
fatih genel
6 yıl önce

brahmer sesimi duyuyorsun biliyorum,sen sadece organizatör şampiyonusun.Arkanda sauerland olmasa beline ancak pantolon kemeri takarsın.Kariyerin boyunca sadece yenebileceğin rakiplerle dövüştün. 13.sırada yer alan bir boksörle maç yapmakta ancak sana yakışır.Wba ve wbo federasyonlarının ne kadar dandik federasyonlar olduğunu birkez daha anladım

erislandy lara
erislandy lara
6 yıl önce
Reply to  fatih genel

wbc de dandik.en sağlamı ibf.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

En iyi kemer WBC dir ondan sonra İBF ondan sonra WBO dur en sonda ise WBA dir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

bu benim düşüncem tabi bunlar en büyük 4 kemer WBO da en az İBF kadar sağlam bir federasyon.

safkan
safkan
6 yıl önce

bana göre kemerlerin hepsi disiplinlerini bozdular koskoca fifa bile ne hale gelmiş.işin içine öyle ya da böyle para karışıyor çünkü eskiden en prestijli wbc idi ama orada da sulimanlar hegemonyası var. wbo yu daha çok wlad,pacman,chalzeghe vs parlattı yoksa oda ibo,ibu,wbf gibi bi federasyondu.

awinr
awinr
6 yıl önce

Adi şerefsiz korkak herif seni yine karşısına dövecek birini bulmuş adi korkak götü yemiyor tabi iyi bi rakip le maç yapmaya ne onun nede saunders kulübün götü yemez

Yavuz
Yavuz
6 yıl önce

Ben anlamıyorum ya gerçekten şuna bak bu adam hiç mi sağlam bir boksörle maç yapmaz

hayemaker
hayemaker
6 yıl önce

halbuki sikletinde ne adamlar var işte hep diyorum rakip seçimleri boksun içine ediyo…tabi o kadar para dönüyoki…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Awinr çok güzel konuşmuşsun kardeşim sana katılıyorum.

awinr
awinr
6 yıl önce

Bilgehan demir de su boksörün maçlarını yayınlamasın sonucu belli maçları izlemekten gına geldi artık

Başa dön tuşu