Boks

Jurgen Braehmer, Nathan Cleverly İle Ringe Mi Çıkıyor?

jurgen braehmer vs. nathan cleverly

WBA hafif ağır sıklet normal mertebeli dünya şampiyonu Jurgen Braehmer’in , bu sıkletin eski şampiyonlarından Gallerli boksör  Nathan Cleverly ile 5 Eylül’de Almanya’da karşı karşıya geleceği Sauerland Kulübü adına Kalle Sauerland tarafından onaylandı.

Nathan Cleverly’de  , BBC Radyo’ya yaptığı açıklama ile bu karşılaşma için tarafların karşılıklı olarak mutabakata vardıklarını ve önümüzdeki günlerde resmi açıklamanın duyurulacağını söyledi. Ev sahibi baskısının Braehmer üzerinde olacağını kaydeden Cleverly , bu maçın Almanya’da olacak olmasını bu açıdan olumlu bulduğunu iletti.

Nathan Cleverly son maçını geçtiğimiz yılın Kasım ayında Tony Bellew karşısında gerçekleştirmişti. Yarı ağır sıklet kategorisindeki bu maçın ardından ise Cleverly , yeniden hafif ağır sıklete geçme kararı almıştı. Dünya sıralamasında hafif ağır sıklette WBA Federasyonunda ilk 15 te bulunma zorunluluğu olan Cleverly belki de Braehmer maçı öncesi basamak yükselmek adına 1 maç gerçekleştirebilir.

Cleverly ile Braehmer’in 2009-2010 yılları arasında maç yapması gündeme gelmişti. O dönem Braehmer’e rakip olmaya hazırlanan Cleverly, Braehmer’in maçtan çekilmesi sonrası Alman boksörün unvanın boşa çıkartılmasının ardından farklı bir rakibe karşı dünya şampiyonluğu için ringe çıkmıştı.

5 Eylül akşamında Bulgar ağır sıklet Kubrat Pulev’in de yeniden ringe çıkması bekleniyor. Pulev, son olarak Wladimir Klitschko ile geçtiğimiz yılın Kasım ayında karşılaşmış ve kariyerindeki ilk yenilgisi ile bu maçta tanışmıştı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.