Boks

Kevin Lerena vs Gashi Maçı Afrika’da Yapıldı

WBC BridgeWeight Geçici Unvan Maçı

Kevin Lerena vs Gashi Maçı Afrika’da Yapıldı

Güney Afrikalı Kevin Lerena, Cumartesi gecesi Kempton Park’taki İmparator Sarayı’nda Senad Gashi ile ringe çıktı. Fırat Arslan ile yaptığı yarı ağır sıklet maçından sonra WBA’de dünya şampiyonu olduktan sonra ağır sıklet maçlarına başlayan Lerena Gashi ile 12 raunt süren bir mücadeleye imza attılar. karşı 12 turluk oybirliğiyle alınan kararla WBC geçici köprü sıklet unvanını kazandı.

102 Kg ile 91 Kg arasında olan boksörlerin takabildiği WBC Bridgeweight Geçici Şampiyonluk kemeri de ortadaydı. İki ters gard boksörün bu karşılaşmasında 100 Kg tartım veren Lerena ile 99.5 Kg iler tartıdan inen Gashi kozlarını bu kemer için paylaştı.

Güney Afrika’da Evsahibi Hakem Pes Dedirtti

31 yaşındaki Lerena ile 33 yaşındaki Gashi arasındaki kemer maçında kazanan puanla Lerena oldu. Maçta Gashi’nin faullü tarzı dikkat çekti.

Ring hakemi olarak Michael Griffin dieğr hakemler Thabo Spampool 117-110 ve Robert Verwijs 118-109 şeklinde verdikleri puanlarla açık ara Lerena’yı galip ilan ettiler. Evsahibi boksör Kevin Lerena’nın ülkesinden Güney Afrikalı hakem Namhla Tyuluba ise verdiği 114-113’lük puanla pes dedirtti. Gashi’nin 1 puanını da sildiler.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.