Kübalısı Meksikalısı İngilizi ile Liverpool Unvan Gecesine Hazır mısınız?


ntvspor_Flanagan-Mathews

Boks şöleni bu cumartesi akşamı İngiltere’nin Liverpoool kentinde gerçekleştirilecek unvan maçlarıyla devam edecek.

WBO Hafif Sıklet Dünya Şampiyonluk Maçı

Gecenin ana maçında Manchesterli yenilgisiz hafif sıklet şampiyonu Terry Flanagan ile WBA’in geçici şampiyonu Liverpoollu Derry Mathews ile WBO unvan koruma maçına çıkıyor.

29 maçta 29 galibiyetle göz kamaştıran bir performans gösteren Terry Flanagan son 6 maçında da rakiplerini nakavt ederek rakiplerinin korkulu rüyası haline dönüştü.

Manchester vs Liverpool Mücadelesi

Liverpool’da Echo Arena’da yapılacak maçın ev sahibi ise Liverpoollu Derry Mathews ise bir diğer federasyonun şampiyonu olarak Flanagan’ın karşısına çıkacak. Matthews ilk 20 maçını kazandıktan sonra düşüşe geçmiş ancak son karşılaşmalarında elde ettiği büyük başarılarla tekrar eski günlerine döndüğünü gösterdi.

Flanagan koyu bir Manchester City taraftarı Matthews ise Liverpool…

terry flanagan vs derry mathews

Kübalı Olimpiyat Şampiyonu Guillermo Rigondeux Bombası

Süper orta sıklette 27 Şubat’ta tüm dünyayı ekrana kilitleyen Carl Frampton vs Scott Quigg unvan birleştirme maçı  yapılmıştı. Quigg’i mağlup ederek süper horoz sıklette çifte şampiyonluk yaşayan Frampton bu maçın ardından Olimpiyat şampiyonu Guillermo Rigondeaux ile ringe çıkması bekleniyordu. İşte o kübalı yaşayan efsane olarak değerlendirilen Rigondeaux da 27 Şubat maçının hemen ardından Liverpool’da ringe çıkıyor. Kübalı solak boksör Rigondeaux’nun adada ringe çıkacak olması Frampton vs Rigondeaux maçının ayak sesleri olarak nitelendirildi.

Guillermo-Rigondeaux-vs-Jazza-Dickens_ntvspor

Kübalı Şampiyona Liverpoollu Rakip

Rigondeaux’un rakibi ise Liverpoollu boksör James Dickens. Ters gardı ile dikkat çeken Dickens’in 21 galibiyeti 1 mağlubiyeti bulunuyor.

Rigondeux 1 6 maçının hepsini galibiyetle tamamlarken rakiplerini 10 kez nakavt etti.

Meksika vs Güney Afrika Duellosu

Liverpool’daki dev gecenin merakla beklenen bir başka mücadelesi ise Güney Afrika’nın nakavt ustası Zolani Tette ile Meksikalı Santos Gonzalez arasında olacak. IBF’in 3 numaralı kemeri için uluslararası şampiyonluk mücadelesine imza atacak iki boksörün de 22’şer galibiyeti 3’er yenilgisi bulunuyor.

İngiltere’nin Liverpool kentinde Echo Arena’dan canlı olarak yayınlanacak dünya şampiyonluk gecesini NTV Spor’dan canlı olarak izleyebilirsiniz…


Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir