Boks

Kuzey Kabusu Avrupa’yı Etkisi Altına Aldı! Bakalım Türkiye’ye de Sıçrayacak Mı!


CWn57VAXIAAKmQgRinglere geri döndüğü 2015 yılının başlarından beri 3. ve en ciddi maçına çıkan Robert “Kuzey Kabusu” Helenius, Avrupa Şampiyonluk kemeri için gerçekleştirilen mücadelede yenilgisiz Kanadalı rakibi Franz Rill karşısında puanla galibiyete ulaşarak yeni Avrupa Ağır Sıklet Şampiyonu ünvanını ele geçirdi.

Maçın başından itibaren rakibine üstünlük kuran Helenius, 1. ve 4. round’larda rakibini knock down durumuna getirirken, 12 round’un sonunda hakemlerin ortak kararı ile şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

robert-helenius-vas-erkan-teper1 hakemin 12 round’un 10’unu, 2 hakemin ise 12 round’un 9’unu verdiği Helenius, karşılaşmayı rahat kazandı.

Bilindiği üzere Avrupa Şampiyonluk kemeri kısa süre öncesine kadar Türk boksörümüz Erkan Teper’e aitti. Erkan’ın sakatlık nedeniyle 19 Aralık’taki maçtan çekilmesi üzerine Avrupa Boks Birliği Erkan’dan kemeri boşa çıkarmasını, karşılığında da kendisine Helenius vs Rill maçının galibiyle maç yapma hakkı verileceğini ilan etmişti.

Geçtiğimiz hafta Dillian Whyte’ı nakavt eden Anthony Joshua’nın promosyon şirketinin patronu Eddie Hearn ise bir açıklama yaparak Robert Helenius vs Franz Rill maçının galibiyle Joshua’yı ringe çıkarmak istediğini beyan ederken, Avrupa Boks Birliği ise böyle bir durumun söz konusu olamayacağını, maç hakkının Erkan Teper de olduğunu açıklamıştı.

heleniusDün geceki maçı Helenius’un kazanması sonrası “Kuzey Kabusu” lakaplı boksör Avrupa’nın şampiyonu olurken, Mart veya Nisan aylarında karşılaşacağı Erkan Teper bu kabusu bir rüyaya çevirebilecek mi, yoksa kabus Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası gibi Türkiye’yi de etkisi altına mı alacak, bunu 2016’nın ilk aylarında göreceğiz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mike TysOn
Mike TysOn
6 yıl önce

Heleneus nakavt edemedi erkan kardesimizin onu acik. Luiz ortizde ko ettimi david nikli bokstan cok anlayan ergenin simdi yuzune sunu diyiyorum. Sen bokstan cok anliyorsun hoşaf sikik beyinli david.jenningsin yalan oldu.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Mike tayson kardeşim beni kast etmedin umarim. Ben luis ortizin kazanacagindan emindim.heleniusun performansı bence berbatti.rakibi orta düzey bir bokscu bile değildi bence .bu durumda rakibi heleniustan 3 raund aldı.erkan iyi çalışırsa heleniusu ko eder.luis ortizin bu performansı chagaevi korkutmuştur baya.

Mike TysOn
Mike TysOn
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Yok dostum troll david var kufurlu yazi yazmisti jenning kazanicak diye.bu ara acayip kil oldum bu ergene.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

Tamam kardeşim

Soner
Soner
6 yıl önce

Erkan sakatlanmasa helenius’u yenerdi. ama sakatlık sonrası nasıl olur bilemiyorum.

deniz
deniz
6 yıl önce

Erkanin yerinde olsam sirami Chisoaraya birakip IBF kemeri icin Glazkov-Martins macinin galibi ile dövusmeye odaklanirdim .

Soner
Soner
6 yıl önce

helenius game of thrones’taki ak gezenlerin liderine benziyor :))

Başa dön tuşu