Boks

Leo Santa Cruz ve Abner Mares Final Toplantısında Yüz Yüze Geldi!


82515mares200t

Alt sıkletlerin iki önemli ismi ve kariyeri farklı sıkletlerle şampiyonluklar yaşayarak başarılarla dolu iki boksörü Abner Mares ve Leo Santa Cruz, son dönemlerin merakla beklenen maçlarından bir tanesi olarak 29 Ağustos gecesi Los Ageles’da yer alan Staples Center’da kozlarını paylaşacak.

Üç farklı sıklette birden dünya şampiyonu olmayı başarmış Abner Mares ile iki farklı sıklette ve son olarak WBC süper horoz sıklet şampiyonu olarak kariyerine yenilgisiz devam eden Leo Santa Cruz’un karşılaşması tüy sıklet kategorisinde gerçekleşeceği için Santa Cruz’un WBC dünya şampiyonluk unvanı maçta yer almayacak.

İkili geçtiğimiz gün Los Angeles’da gerçekleşen Final Toplantısında bir araya gelip son kez face to face yaptılar. Toplantıda ise şunlar konuşuldu;

Leo Santa Cruz: “Küçük yaşlardan beri hayalim buydu. Ben Ana mücadelede yer almak istedim ve bunun için çok çalıştım. Asla pes etmedim. Ayrıca bu karşılaşmanın benim memleketimde gerçekleşeceği için de çok heyecanlıyım. Ve şuan hazırım. Kariyerimdeki belki de en sert maça çıkacağım ama ben her zaman sertlere hazırdım. Bu dövüşün gerçekleşmesini ben istedim, çünkü hayranlarım benden bunu istiyordu. Onu nakavt etme niyetiyle o ringde olacağım. Hayranlar için harika bir dövüş ortaya koymak için gidiyorum. Ve yine zafere ulaşıp geri geleceğim. Bir sonraki seviyeye ulaşabilmek için bu galibiyeti kesinlikle kazanmalıyım. Şuan en iyi şekilde dövüşmek için buradayım. Tabii ki her savaşçının bir zayıf noktası vardır. Ben ise rakibimin zayıf noktasını bulmak için ringde olacağım. Benim büyük bir oyun planım var ve bunu Cumartesi gecesi göreceksiniz.”

Abner Mares: “Bu zamana kadar yeterince konuştuğumu düşünüyorum. Onu yenmek için gidiyorum. Burada bu işi halletmek için hazırım. Onunla nasıl dövüşeceğimi çok iyi biliyorum. Ben Steples Center’da mücadeleye çıkacağım için mutluyum. Bu inanılmaz br atmosfer olacak ve ben sabırsızlanıyorum. Ben kesinlikle Santa Cruz’dan daha sert rakipler ile ringe çıktım. Şuan ise daha derine iniyorum. Limitleri aşmak için dönüyorum. Şuan olmak istediğim konumdayım. Şimdi “Yılın Maçını” insanlara göstermenin tam zamanı. Bunun için hiç şüphe yok. Ben oray tamamen eğlenmek için gidiyorum.”

Maç Cumartesi gecesi saat 04.00’ten itibaren Lig TV 3’ten ekrana gelecek…


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Santa Cruz kolay yenilmez bi adama benziyor.

yücel
yücel
6 yıl önce
Reply to  Kaptan

rigondeaux la bir maç yapsa kaçmasa görürüz yenilmiyormu 😀

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce
Reply to  yücel

O dediğin adamı bi inceleyelim. Saol dostum.

yücel
yücel
6 yıl önce
Reply to  Kaptan

Ne demek kardeşim birazcık izle ne demek istedigimi anlıyacakasın 🙂

Başa dön tuşu