Boks

Miguel Cotto Ve Daniel Geale İlk Kez Yüzleştiler!

Roc+Nation+Sports+Miguel+Cotto+Promotions+KrrEXTT7Kuwl

6 Haziran Cumartesi gecesi Brooklyn eyaletine bağlı Barclay Center’da WBC orta sıklet şampiyonu Miguel Cotto, orta sıkletin eski şampiyonlarından Australyalı Daniel Geale karşısında unvanını korumak için ringe çıkacak.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Sergio Martinez’i mağlup ederek bu unvanın sahibi olan Cotto, ilk kez unvanını koruma için ringe çıkacak. Halen, WBO Asya-Pasifik ve PABA orta sıklet şampiyonluklarının sahibi konumunda, geçmişte ise IBF ve WBA süper şampiyonluk unvanlarını kazanmayı başarmış isim Daniel Geale ise iki yıl önce Darren Barker karşısında kaybettiği unvanını bu kez Miguel Cotto karşısında geri alabilmek için bu karşılaşma ile birlikte yeni bir şans yakalamış olacak. Geale, son maçını Jarrod Fletcher karşısında galibiyetle kapatırken, geçtiğimiz Temmuz ayında ise Gennady Golovkin karşısında 3 round içerisinde ağır bir yenilgi almıştı.

Miguel Cotto, alt sıkletler elde ettiği şampiyonluklar sonrası orta sıklette de dünya şampiyonu olmayı başararak efsanevi bir başarıya imza attı. Ancak, bu maç sonrasında ise WBC yönetmeliği gereği Gennady Golovkin’e maç hakkı tanımak zorunda. Bu konu da sıcak bakmayan Porto Rikolu boksörün WBC orta sıklet şampiyonu olarak gelceğinin de çok uzun sürmeyeceğinin işaretçisi.

İşte Toplantıdan Kareler:

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.