Boks

MMA Efsanesi Anderson Silva, 45 Yaşında Boks Ringine Dönüyor! İşte Maç Tarihi ve Rakibi!

31 Ekim 2020’de yapılan UFC FN 181 kartında Anderson Silva ile Uriah Hall karşılaşmıştı. Hall, Silva’yı dördüncü rauntta teknik nakavt etmişti. Anderson Silva, son 9 maçından 7’sini kaybetti ve UFC tarafından serbest bırakılmıştı.

UFC efsanesi Anderson Silva, nihayet kafesten sonra ringe gitmeye hazır ancak; Roy Jones Jr.’a karşı olmayacak. Yaklaşık 3 hafta önce Anderson Silva, boks efsanesi Roy Jones Jr. ile maç yapmak istiyordu.

TMZ’nin bir raporuna göre, 45 yaşındaki MMA efsanesi Anderson Silva, bir boks maçında 35 yaşındaki eski WBC Orta Sıklet Şampiyonu Julio Cesar Chavez Jr. ile 19 Haziran tarihinde Meksika’da mücadele etmek için bir sözleşme imzaladı.

Aktarılan bilgilere göre; bu maç, bir gösteri maçı olmayacak. Bu maç 10 raunt üzerinden oynanacak ve 180 lbs (81.6 kg) olarak ayarlandı.

Anderson Silva: “Yolculuğuma dönüp baktığımda hiçbir şeyin boşuna olmadığını görüyorum. Julio Cesar Chavez Jr. ile boks becerilerimi test etme fırsatından son derece mutluyum. Sürekli antrenman yapıyorum, her zaman dayanıklılık ve engelleri aşmak için çabalıyorum.”

Julio Cesar Chavez Chavez Jr.: “Kendimi sevdiğim spora adadım ve Silva’dan başlayarak hafif ağır siklet bölümünde herkesle yüzleşmeye ve 19 Haziran’da galip gelmeye hazır olacağım.” dedi.

0 0 votes
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.