Boks

Murat Gassiev’in Dünya Şampiyonluğu Yolunda Rakibi Belli Oldu


Roc Nation Sports Presents throne boxing On April 17 Live On Fox Sports 1 At Foxwoods Resort Casino

 
Rusya’nın yarı ağır sıkletteki yeni yıldızı, Kafkas boksör Murat Gassiev’in rakibi belli oldu. Gassiev 29 Aralık 2015’de Amerikalı Isiah Thomas ile karşılaşacak.

Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde gerçekleşecek karşılaşma, aynı zamanda IBF’in yarı ağır sıklet ünvan maçına çıkmak için eleme turu olma özelliği taşıyor. Bu maçı kazanan boksör 2016 yılında IBF Dünya Şampiyonu Arjantinli Victor Emilio Ramirez’le ünvan maçına çıkma hakkını elde edecek.

22 maçta 22 galibiyeti bulunan Gassiev, son 7 maçında üst üste olmak üzere 16 maçını nakavtla kazanmış, ekibi tarafından “Yarı Ağır Sıklet’in Golovkin’i” olarak nitelenen bir boksör. Henüz 22 yaşında sıkletinde dünyada ilk 20 boksör arasına giren Gassiev’in hedefi Thomas’ı da geçip 2016’da dünya şampiyonu olmak ve profesyonel boksun en genç dünya şampiyonları arasına adını yazdırmak.

Gassiev’in rakibinden bahsedecek olursak; Amerikalı Isiah Thomas 26 yaşında, 1.93’lük boyu ve 203cm’lik kol açıklığı ile dikkat çekiyor. Bugüne kadar 15 maçta 15 galibiyeti bulunan yenilgisiz boksörün, %40 gibi düşük bir nakavt oranına sahip olduğunu, genellikle maçlarını puanla kazandığını belirtelim. Daha önce Gassiev seviyesinde bir boksörle karşılaşmamış olan Thomas’ı oldukça zorlu bir maç bekliyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu