Boks

Robert Stieglitz Temmuz’da Yine Ringde


Sergey Khomitsky

WBO süper orta sıklet eski şampiyonu Robert Stieglitz (altta), 26 Temmuz’da Almanya’nın Dessau kentinde gerçekleştireceği karşılaşma da Kıtalararası şampiyonluk ünvanı için Belaruslu boksör Sergey Khomitsky (üstte solda) ile karşılaşacak.

Mart ayındaki unvan mücadelesinde şampiyonluğunu Artur Abraham’a kariyerinde ikinci kez kaptıran Stieglitz, bu maçın ardından kendine hedef olarak yeniden Ermeni asıllı Alman rakibi ile şampiyonluk maçına çıkmak olarak belirledi.

Bu amaç doğrultusunda yeniden WBO sıralamasında ilk basamağa yükselmeyi amaçlayan boksör, ilk aşama olarak da Kıtalararası şampiyonluğu için şu an WBO’nun Avrupa şampiyonluğunun sahibi konumundaki Sergey Khomitsky ile karşılaşacak.

Son maçında İngiltere’de önemli bir sürprize imza atarak yenilgisiz Frank Buglioni2yi mağlup eden 38 yaşındaki Sergey Khomitsky, kariyerinde önemli sayılacak rakiplerle de aynı ringi paylaşma tecrübesine sahip bir isim.

Robert Stieglitz – Sergey Khomitsky karşılaşmasına eleme maçı statüsü henüz konmuş değil, ancak bu maçın galibi her olasılığa karşılık eleme maçına çıkmaya hak kazanacaktır.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu