Boks

Roy Jones Pes Etmiyor


90’lı yılların Floyd Mayweather Jr.’ı konumunda olan ve özellikle kariyerinin ilerleyen yıllarında yaşının da ilerlemesi ile birlikte çaptan düşmeye başlayan efsanevi boksör Roy Jones Jr, Letonya’da ringe çıktı.

45 Yaşındaki Roy Jones Jr, İngiliz rakibi Courtney Fry karşısında 5. Roundda elde ettiği teknik nakavtlı galibiyetle kariyerindeki 58. zafere imza attı. İngiliz boksör Fry ise maça bu roundda devam edemedi ve kariyerindeki 6. mağlubiyeti yaşadı.

Bundan önceki son karşılaşmasını Rusya’da , yine bir vasat bir rakibe karşı gerçekleştiren Roy Jones Jr., Courtney Fry karşısındaki galibiyetin ardından yıllar sonra yeniden yürürlüğe giren WBU şampiyonluğunun sahibi oldu.

Aynı gece de ringe çıkması beklenen, ancak daha sonra çekildiğini açıklayan James Toney’nin yerine ringe çıkan Kazak asıllı Alman boksör Konstantin Airich ise Dennis Bakhtov’a karşı mücadelende puanla mağlubiyetle ayrıldı.

Gece de Maxim Vlasov, Mauruis Breidis ve Aik Shakhnazaryan elde ettikleri galibiyetle parlayan isimler olarak dikkat çektiler.

Roy Jones jr vs Courtney Fry Full Fight :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]http://www.youtube.com/watch?v=rV17RX15hGY[/youtube]

0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu