Boks

Thurman’dan Porter’a Gözdağı: Nakavt Olmak Neymiş Öğreneceksin!


Thurman-Porter

Uzun süredir karşılaşmaları beklenen yarı orta sıkletin iki süper yıldızı, WBA geçici şampiyonu Keith Thurman ile eski IBF şampiyonu Shawn Porter karşılaşması hakkında Keith Thurman net konuştu.

İki boksörün Aralık ayında karşılaşması beklenirken maçın gerçekleşeceği salonla ilgili sorunlar nedeniyle maç Ocak 2016’ya ertelenmişti. Ocak’taki maç da taraflar arasında çıkan kontrat anlaşmazlığı nedeniyle yeniden ertelendi. Şu an için maçın Şubat 2016’da gerçekleşmesi beklenirken henüz kesin bir açıklama yapılmış değil.

Keith Thurman, maçın gerçekleşeceğini düşündüğünü belirtirken, maç ve Shawn Porter hakkında net konuştu:

Shawn Porter’ı amatör yıllarımdan beri tanıyorum. Onu bazı maçlarıma hazırlanırken kampıma sparring partneri olarak davet de etmiştim. Shawn benim kadar nakavtçı bir boksör değil. Ama fırsat yakaladığı zaman iyi yumruklar atabiliyor. İnsanlar benim bu maçta ringin etrafında dönerek kavgadan kaçınacağımı, salt boks yeteneklerimle savaşacağımı düşünüyor. Bu böyle olmayacak. Çıkacağım ve Shawn Porter’ı nakavt eden ilk boksör olacağım. Maçı bekleyin ve görün.

şeklinde iddialı konuştu. Bir taraftan Kell Brook vs Amir Khan, bir taraftan da Manny Pacquiao vs Tim Bradley görüşmeleri devam ederken, Thurman vs Porter maçının da gerçekleşmesi halinde 2016 yılının yarı orta sıklet için dev bir yıl olacağını ve Mayweather’ın emekliye ayrılışı sonrası sıklette taşların yerine oturacağını söyleyebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=LlfT86zFfBM


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu