Boks

TONY THOMPSON’I SÜRKLASE ETTİ

Paris’te gerçekleştirilen ağır sıklet karşılaşmasında Kamerun asıllı Fransız boksör Carlos Takam (altta), Amerikalı rakibi Tony Thompson’ı (üstte) 12 round sonrasında puanla mağlup ederek WBC Gümüş Kemer şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

Maçın büyük bölümünde rakibi üzerinde sürekli baskı uygulayan, yakına girerek dövüşmeye çalışan Takam karşısında Thompson ise daha durağan bir perofrmans sergiledi. Rakibine karşı devamlı olarak uzaktan boks yapma çabası olan Thompson, direk yumruklarıyla rakibini yanına yaklaştırmak istemezken daha ötesini ise ortaya koyamadı. Takam’ın maç boyu ringde daha fazla girişimlerde bulunan ve daha fazla hareketli görüntüsü ise kendisine puan kazandırırken, bu skor kartlarına da yansımış oldu.

12 round sonrasında bir hakem 119 -109 verirken, diğer iki hakem ise 117 – 111′lik skorlarla Carlos Takam’ı üstün göstererek Fransa vatandaşı boksörü gaip ilan etmiş oldular. Takam, bu maçı kazanarak WBC Gümüş kemerinin yansıra, final eleme maçı yapma hakkını da elde etmiş oldu. 42 yaşındaki Tony Thomspon ise enerjik olmayan görüntüsü ile belki de kariyerinin son maçını gerçekleştirmiş oldu.

Aynı gece de ringe çıkan Engin Karakaplan, Fransa yarı ağır sıklet şampiyonluk maçında, Avrupa eski şampiyonu Jean Jack Manrose’yi mağlup ederek ünvanın bu alanda yeni sahibi oldu. Karakaplan, bu galibiyetiyle kariyerindeki galibiyet serisini sürdürmüş oldu.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.