Boks

Türk Boksör Avrupa Ağır Sıklet Şampiyonluğu Yolunda!

kabayel-wach

Avrupa’nın en prestijli şampiyonluk kemeri EBU’nun son ağır sıklet şampiyonu, Dereck Chisora’yı mağlup eden Bulgar Kubrat Pulev’di.

Pulev’in kemerini Mariusz Wach’a karşı savunması beklenirken, Bulgar boksörün Wach yerine Sofya’da Samuel Peter ile birlikte ringe çıkmasıyla kemer boşa çıkmış, böylece EBU da boştaki kemer için Wach’a yeni bir rakip atama çalışmalarına başlamıştı.

kabayel-haber

Son gelen bilgilere göre, daha önce bahsettiğimiz olasılık hayata geçti ve EBU Wach’ın rakibi olarak Almanya adına ringe çıkan Türk boksör Ağıt Kabayel’i atadı.

sinan-samil-ebuDaha önce Sinan Şamil Sam’ın da kazandığı kemer için Kabayel ve Wach 4 Şubat’ta Almanya’da ringe çıkacak.

2.02 boyundaki Mariusz Wach uzun yıllardır Avrupa’nın en önemli ağır sıkletlerinden biri olarak dikkat çekerken, Polonyalı boksör 34 maçlık kariyerinde yalnızca Alexander Povetkin ve Wladimir Klitschko’ya kaybetti. Wach’ın öte yandan kariyerinin büyük bir bölümü düşük profilli rakiplerden oluşurken, Polonyalının Christian Hammer dışında çok önemli bir galibiyeti bulunmuyor.

24 yaşındaki Ağır Kabayel’in ise 15 maçta yenilgisi bulunmazken, boksörümüz bu maçların 12’sinde rakiplerini nakavt etmeyi başardı. Son maçında yenilgisiz Christian Lewandowski’yi nakavt ederek EBU Avrupa Birliği şampiyonu olan Kabayel, güçlü kroşeleri, kırışmadan kaçmayan yapısı, sağlam çenesi ve bitip tükenmek bilmeyen baskıcı oyunuyla genç ve formda bir Erkan Teper’i akıllara getirmiyor değil.

Boksörümüze kariyerinin bu en önemli mücadelesinde Wach karşısında başarılar diliyor, Avrupa şampiyonluğunu kazanacağına ve sonrasında dünya şampiyonluğuna da ulaşacağına inanıyoruz.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
deniz
deniz
7 yıl önce

dillian whyte- bermane macinin galibi wilder-waryzk macinin galibi ile karsilasabilirmis.

wilder icin her ucude kolay rakiptir , subatta wawryz`u yener yaz aylarindada bermane-whyte macinin galibini yener . eger Joshua,povewtkin,klitschko,fury ve hayeden kacinirsa 2017 dede wbc kemeri elinde olur wilderin

turko
turko
7 yıl önce

Zor maç ama gönlümüz türk ten yana

Doğan
Doğan
7 yıl önce

Wach yatmayan bir adam çene inanılmaz çok dayanıklı bence wach ud ile alır

Roman
Roman
7 yıl önce

Wach kadar çenesi sağlam olamaz.

Başa dön tuşu
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.