Boks

Türk Boksör Burak Şahin Ringe Çıkıyor!


burak

Almanya’nın Berlin kentinde taşıyan gurbetçi ağır sıklet boksör Burak Şahin , 25 Nisan Cmartesi akşamı Columbia Hall’de gerçekleştirilecek organizasyonda Macar boksör Tamasz Bajzath karşısında mücadele verecek.

Profesyonel kariyerinde bugüne dek çıktığı 6 maçın tamamını nakavtla kazanan Burak Şahin , Berlinli Tyson lakabı ile tanınmakta. Bu gece de karşılaşacağı Macar boksör Tamas Bajzath ise geçtiğimiz yıl Fırat Arslan karşısında 8 roundluk maçta ringe çıkma tecrübesi yaşamış bir isimdi.

Sauerland Kulübünün düzenleyeceği bu organizasyonun ana karşılaşmasında ise IBF Kıtalar arası süper orta sıklet şampiyonluk maçında Alman Tyron Zeuge , Karadağlı Nikola Sjekloca’nın karşısına çıkacak. Zeuge, adımlarını profesyonel kariyerind ebir bir atmaya devam ederken bu kez kariyerinin en ciddi ve zor maçını tecrübeli Karadağlı Sjekloca karşısında çıkmış olacak.

IBF Kıtalar arası hafif ağır sıklet şampiyonluk maçında ise Karo Murat ile Benjamin Simon kozlarını paylaşacak. EC Kulübünün boksörü olan Karo Murat’ın amacı 2013 yılında karşılaştığı Bernard Hopkins maçında olduğu gibi kariyerind eyeniden dünya şampiyonluğu maçına çıkmak olacak.

Gecenin dikkat çeken diğer karşılaşmalarında Polonyalı yarı ağır sıklet Mateusz Masternak ile Angel Nino nun 10 roundluk maçının yanı sıra, son maçını kaybedne hafif ağır sıklet Alman Enriko Koelling ise Andre Maurer ile karşısında kendisine olan güvenini yeniden kazanmaya çalışacak. Ermen asıllı Noel Gevor ise Muhammed Azzouai karşısında mücadele verecek ve bu gece de ringe çıkacak bir diğer Sauerland kulübünün boksörü olacak.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu