Türkiye Boks Ligi’nde Kuralar Çekildi!


????????????????????????????????????

Türkiye Boks Federasyonu tarafından hayata geçirilen Spor Toto Türkiye Boks Ligi’nde kura çekimi gerçekleştirildi.

Şubat ayında başlayacak lig kapsamında 15 günde bir müsabaka yapılacak. Bu sayede antrenörlerden sporculara, hakemlerden yöneticilere kadar boksta her kademinin sürekli olarak aktif olması amaçlanıyor. Federasyondan yapılan açıklamaya göre Boks Ligi’nin “Spor Toto İddaa” programına eklenmesi noktasında çalışmalar devam ediyor. Yayın konusunda ise bir gelişme yok. Yayıncısı olmayan bir lig bizleri bekliyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen U22 Türkiye Şampiyonası’nda da olimpiyat elemesi niteliğinde önemli maçlar olmasına rağmen yayın yoktu. Maddi ve manevi olarak büyük çabalar harcanarak yapılan bu organizasyonların birçok alternatife sahip dijital iletişim çağında seyirciye aktarılamaması gerçekten ilginç bir durum olarak göze çarpıyor. Umarım federasyon bu konuda gerekli adımları bir an önce atar.

10-11 Şubat 2018 tarihlerinde başlayacak Türkiye Boks Ligi’ne katılacak 12 takım ise şöyle:

Fenerbahçe Spor Kulübü, Kayseri Birlik Gençlik ve Spor Kulübü, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, ASKİ (Ankara), Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Spor Kulübü, Ankara Sağlık Spor Kulübü, Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü, Erzurum Gençlik Spor Kulübü, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Kulübü, Malatya Turgut Özal Spor Kulübü, İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kulübü ve Koca Çınar Hatay Spor Kulübü.

26814721_529468470761635_2468128018666972280_n

Türkiye Boks Ligi’nde ilk haftanın maçları:
İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Kulübü – Hatay Kocaçınar Spor Kulübü
Mersin B.B. MESKİ Spor Kulübü – Samsun İlkadım Belediyesi Spor Kulübü
Kayseri Birlik Gençlik ve Spor Kulübü – ASKİ Spor Kulübü
Erzurum Gençlik ve Spor Kulübü – Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik Kulübü
Beşiktaş Jimnastik Kulübü – Malatya Turgut Özal Boks Kulübü
Fenerbahçe Spor Kulübü – Ankara Sağlık Spor Kulübü


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

13 Yorum - "Türkiye Boks Ligi’nde Kuralar Çekildi!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Marvin Hagler
Üye
Marvin Hagler

horn-crawford boxrec’e girilmiş.
http://boxrec.com/en/event/762918

riddickbowe
Üye
★★
riddickbowe

Büyük ihtimalle crawford horn’a ders verecek. Crawford günümüzün en iyi boksörlerinden. Errol Spence ve keith thurman haricinde crawford’a rakip yok.

doctor1984
Üye
doctor1984

Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’nda bir sporcu malesef başına aldığı bir darbe nedeniyle hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin.
https://www.ntv.com.tr/spor/basina-darbe-alan-genc-sporcuhayatini-kaybetti,mgLu4Szx50O-1VDP20E_EQ

Roman
Üye
★★
Roman

Allah rahmet eylesin. Cok YAZIK, cok üzücü.

TÜRK
Üye
TÜRK

80 milyonluk ülkede boksör olabilmek için belli başlı 3-4 şehirden birinde yaşamak zorundasın . Pılını pırtını toplayıp o şehirlerden birine yerleşsen karşılığını alıcağın maddi hiç bir desteğin olmıcak o sebeple yetenek keşfetmek zor . Elde avuçta sadece bu şehirlerden çıkan boksörlerle yetiniliyor o yüzden olduğumuz yerde sayıyoruz . Türkiyeden yaklaşık bi 50-60 sene daha şampiyon çıkaramayız ne olimpiyatta ne profta

Conan ☾✬
Üye
★★★
Conan ☾✬

diğer küçük şehirlere ne spor alanında, ne de sanayi alanında bir yatırım yapılmadığı için herkes büyük şehirlere göçüyor. ondan sonra trafik allak bullak oluyor.

Harun
Üye
★★
Harun

50-60 sene biraz fazla karamsar oldu. ama ülke olarak durumumuz kötü. maçlar torpilli sporculara veriliyor. arkası olmayan yetenekli sporcular sporu bırakmak zorunda kalıyor. böyle sistem olmaz olsun. aynı zamanda büyük şehirlerde yaşamak maddiyat gerektiriyor. maddi desteğiniz yoksa maçlara gitmek için yeterli otel ve bilet masraflarını karşılayamazsınız. türkiye’de bu işler çok zor. halbuki biraz önümüzü açsalar çok daha farklı olurdu.

Junkie
Üye
★★
Junkie

sporcuların ünlülelerin ve siyasetçilerin akrabaları boksör olabiliyor bu ülkenin sorunu bu sistem yozlaşmış çok tanıdığım insanın hakkı yendi yapacak bir şey elden birşeyde gelmiyor

Harun
Üye
★★
Harun

bu ligde de şike veya torpil olursa vay halimize. sporun her türlüsü adil olmalı

Conan ☾✬
Üye
★★★
Conan ☾✬

torpilin olmaması gereken branşların başında sporculuk gelir. çünkü sporcu olmak yetenek gerektirir. yeteneğin yoksa torpille bir başarı gelmez. selçuk şahin gibi bir yeteneksiz yıllarca fb gibi bir takımda ilk 11de oynadı. yeteneğinden mi? hayır.

Harun
Üye
★★
Harun

örnek verirsek türkiye de boksta hiç başarı yok. genel olarak sporlarda iyi değiliz. ama bu onların umrunda değil abi. makam koltukları ve düzenli maaş onların en büyük hedefi.

Harun
Üye
★★
Harun

boksta nakavt etme şansımız var. bu gerçekten güzel

Harun
Üye
★★
Harun

türkiye de puancı bir boksör hakem torpiliyle kaybedebilir. bu konuda biraz şanslı olabilirim. canelo, brook gibi net ve sert yumruklar atan biriyim. vücuduma oranla daha büyük duran omuz ve kollarım sert yumruk atmamı sağlıyor. yeteri kadar çalışıp bacaklarımı hızlandırırsam isabet bulduğumda bir çok kişiyi yıkabilirim.