Boks

Ve Anthony Yarde’ye Bir Darbe Daha

Sergey Kovalev’e nakavt olduktan sonra popülerlik basamağında bekletilen Anthony Yarde önce Ramirez’i ardından da Spelman’ı nakavt ederek yeniden gözde hale gelmişti. Ancak dün gece çıktığı karşılaşmada yenilgisiz İngiliz Lyndon Arthur ile ringe çıktı.

Boşta bulunan WBO Kıtalararası Hafif Ağır Sıklet Unvan maçında büyük şok yaşayan Yarde, bu mücadelede Manchesterli rakibine 12 raunt sonrasında yenildi. Hakemler Michael Alexander 114-115 | Ian John Lewis 117-111 | Marcus McDonnell 114-115 şeklinde verdiği bu puanlama ile Yarde’yi mağlup ilan etti. Maçtan sonra Yarde “bu tam anlamıyla bir hırsızlık galibiyetim çalındı” ifadelerini kullandı.

Yarde 20 galibiyette kalırken 2. yenilgisini almış oldu. Arthur ise 18-0-0 ile yoluna devam ederken İngiliz Milletleri kemerini de korumayı da başardı.

Frank Warren’in boksörü olan Yarde promoterine ağır bir enkaz bıraktı. Kısa süre önce yine Frank Warren’in ağır sıklet dünya şampiyonu olmasına kesin gözüyle baktığı Daniel Dubois, Joyce karşısında nakavt olunca tüm planlar suya düşmüştü. İnternet ortamında yapılan yorumlarda Warren şirketi batmıştır iletileri dikkat çekti.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.