Ve Avni Yıldırım ile Fırat Arslan’ın Dünya Sıralamasındaki Yeri Açıklandı


Avni Yıldırım 1 Numaralı Mecburi Rakip

Avni Yıldırım vs Fırat Arslan’ın dünya sıralamasındaki yeni yeri açıklandı. Son maçında WBC Süper orta sıklet dünya şampiyonluk mücadelesine çıkan Avni Yıldırım karşılaşmadan skandal bir kararla mağlup ayrılmak zorunda kalmıştı. Daha sonra WBC’ye itirazda bulunan Avni Yıldırım rövanş istemişti. İtirazı yönetim kurulunda görüşen WBC rövanş kararını resmi olarak da açıklamaya hazırlanırken süper orta sıkletteki yeni dünya sıralamasını da resmen duyurdu. Anthony Dirrell bu sıralamada şampiyon olarak ilan edilirken Avni Yıldırım’ı 1 numraya yerleştirdi. Bu aslında rövanşın kesinleştiğini ortaya koyan bir durumdu. Dirrel’in unvan korumada mecburi rakbi olarak yeniden 1 numaradaki Avni gösterildi. Bu da rövanş anlamına geliyor.

Fırat Arslan Yeniden 1 Numarada

Diğer yandan Fırat Arslan’ın da dünya sırlamasındaki yeri WBO Federasyonunda belirlendi. Fırat Arslan da WBO’da 91 Kg yeni yarı ağır sıklette 1 numarada gösterildi. Şampiyon Oleksandr Usyk ile Briedis ile geçici dünya şampiyonluk maçına çıkacak geçici şampiyon Krzysztof Glowacki’den sonra Fırat Arslan 1 numarada yer aldı. Bu da Fırat’ın yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkabileceğini gösteren bir durum olarak karşımıza çıkmakta.

Hüseyin ve Ali Eren İlk 15’te

Hüseyin Cinkara ise WBO’da kendisine 14. sırada yer buldu. Ali Eren Demirezen’in ise WBO Federasyonunda 13. sıraya yükseldiğini sizlere aktarmak isteriz.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

13
Yorumlar

5 Comment threads
8 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Yilmaztas☪DOĞUTÜRKİSTAN KAN AĞLIYOR TÜRK DİYEMİ SESİNİZ ÇIKMIYOR☪Gary O’SullivanGennady MustafaHAYEEE Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

şimdi onlar düşünsün 🙂

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Şimdi usk düşünsün. 1 numarada fırat arslan var. Allahına gurban. :d :d

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

usyk düşünüp taşınıp kararı ağır siklete çıkmakta aldı 🙂 18 mayıs ta povetkinle birlikte amerika da ringe çıkacak. maçı ağır siklette yapılacak.
http://boxrec.com/en/event/784680

usyk akıllı adam 🙂 fırat riskini göze alamadı :)) bakalım dirrel ne yapacak.

Patlak Wilder
Üye
★★★★
Patlak Wilder

Abi ciddimisin fırat çok yaşlı bişey yapamazki

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

))

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

ironi yapıyorum dostum 🙂 usyk tek eliyle döver 🙂

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Mösyö,Fırat abime söylerim ha;))

Oldi
Üye
★★★★
Oldi

Aman Avni sd falan yap ama kaşını gözünü patlatma bir yerini kırma

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

harbiden avni de ne yapacağını şaşırdı. güçlü vursa dert vurmasa dert. böyle olacağını bilseydi kaşının üstüne o kroşeleri vurmazdı adamcağız. puanla bize kayıyordu maç zaten. son 3 raundda 1 raund daha alsak en kötü berabere olacaktı. maç amerika da olmasına rağmen.

HAYEEE
Üye
★★★
HAYEEE

son dakika rövanşın %90 ihtimalle istanbulda olacağı bilgileri geliyor inşallah asılsız değildiir …

Patlak Wilder
Üye
★★★★
Patlak Wilder

Amin

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Boksta ne lobimiz varmış be.Sıralamalar muazzam. Hüseyin bu kariyerle nasıl 15’e girdi akıl alır gibi değil. Ortalama 25 mağlubiyeti olan rakipleri yenmiş. İnşallah Avni kemeri kazanacak. Umarım Fırat ta bu yaşta kemer maçına çıkıp unutulmazlar arasında yerini alır.

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Başarı insanın geçmişini tekrar yazdırır;Avni son maçında başarılıydı ve prestijini tekrar kazandı,dirrel boksu bırakmasa ve avni ile tekrar ringe çıkarsa bu sefer herkes biliyorki dirrel aynı dirrel ,avni aynı avni olmayacak, avni hermaç üstüne koyarak gelen öğrenmeye açık ki türkiye adına amatörde avrupada ve dunyada cok sampiyonluklar alabilecek yetenekte bir kardesimiz,derdi, para olsaydı derdi, orlardanda güzel paralar kazanırdı ama burda… Devamını oku »