(VIDEO) Lennox’un Dünyayı Yıkan Aparkatı Vitali’ye İşlemiyor


00:30

  Haberle ilgili başlıklar: ,

  Benzer Haberler

  147
  Yorumlar

  43 Comment threads
  104 Thread replies
  3 Followers
   
  Most reacted comment
  Hottest comment thread
  45 Comment authors
  serhat kingSilifkelis1ClaymakerArchiConan ☾✬ Recent comment authors
    Abone ol  
  En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
  Bildir
  Tugay Özay
  Üye
  ★★★
  Tugay Özay

  ironchinVitali! bu maç içimde uktedir hala. Vitali kazanabilirdi ki öndeydi de ama gözü çok kötüydü. Keşke rövanş olsaydı…

  Claymaker
  Üye
  ★★★★
  Claymaker

  kazanamazmış bence

  vitali bazen 1000 yumruk atan kondisyonu çok iyi bir boksör eyvallah

  ama 6. roudda ne kadar yorgun olduğunu görüyorsun
  yüzün deformasyonuna girmiyorum bile o yüzle 6. roundun devam etmesi vahşettir

  bu maç sansür olmadan kolay kolay tvde yayınlanmaz spor bu değil üzgünüm

  MikeTyson
  Üye
  ★★
  MikeTyson

  vay be fightcomeback 😀

  TÜRK OĞLU TÜRK
  Üye
  ★★★
  TÜRK OĞLU TÜRK

  seni lanet olası marksist dostum aktif olduğunu görmek sevindirdi beni 😀

  OCK1907
  Üye
  OCK1907

  kesinlikle 🙁

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  vitali öndeydi önde olmasına ama kondisyonu mahvolmuştu. lennox nakavt edemese bile kazanırdı o maçı. birde yaş durumu var. lennox vitali yi 38 yaşındayken yendi. böylesi de bir daha kolay kolay gelmez. lewis i ağır siklet tarihinde ilk 3 e koymayan otoriteyi tanımam. eşi benzeri az olan büyük bir efsane…

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  Lennox iyidir de McCall ve Rahman gibi adamlar tarafindan ko olmasini unutamiyorum .

  Naoya Inoue
  Üye
  ★★★
  Naoya Inoue

  steelhammer rahman tam bir süpriz bir yumruk unutmaki rövanj larını cok fena kesmiş

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  Surpriz yumruk olan McCall maçıydı. Lucky Punch da denen tam olarak bilinçli şekilde atılmayan yumruk ..

  Rahman ise %100 bir power punch vurdu ve o yumruk aslında geliyorum dedi .. Lennox dalga gecmesinin bedelini agir odemisti o mac .

  Smokin Joe Frazier
  Üye
  Smokin Joe Frazier

  Haşim Rahman ‘ ın sağını net çeneye yiyip kalkabilecek bir boksör tanımıyorum ben. Lennox çok gafil avlandı o maçta. Rahman çok sert bir boksördü ancak teknik olarak çok kısıtlı bir boksördü. Yine aynı şekilde sol direği de sağ direği kadar güçlü ender düz gard boksörlerdendi. Oliver McCall ‘ ı herkes küçümser ancak Tyson ‘ ın prime döneminde uzun yıllar sparing… Devamını oku »

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  vitali belki dayanabilirdi ..
  mccall 42 yasinda bizim sinan samil samı falan da perisan etmisti bos bir boksor degil ama o seviyede de degil yani ..

  Smokin Joe Frazier
  Üye
  Smokin Joe Frazier

  Sinan Şamil Şam o maç öncesi Ankara ‘ da bıçaklandı diye hatırlıyorum. 2 gün öncesi sanırım. Maç Ankara da olacağı , biletleri vs satıldığı için maça çıktığını anlatmıştı. McCall un yaşlı Sinan ın da dağıttığı dönemlerdi . Allah rahmet eylesin.

  riddickbowe
  Üye
  ★★★★
  riddickbowe

  Aynı fikirdeyim ahmet. Lennox gibi komple boksör bir daha zor gelir. Foreman bile lennox için “gelmiş geçmiş en iyi ağırsiklet” demiş. Bunu foreman diyorsa bize susmak düşer. 🙂

  Ghetto Wizard
  Üye
  Ghetto Wizard

  Abi joe louis ali sam langford gene tunney jack johnson evanderı foremanı önüne koyuyolar genellikle bende koyuyorum lenoxun önüne bunları kariyerleri daha iyi geliyolar yinede saygılarımla

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  ilk 5 tamam da ilk 3 fazla .

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  ağır siklet tarihinde lennox un önüne koyulacak kaç kişi var? ali, tyson dışında koyulabilecek birini göremiyorum. tyson ı koyma nedeni de o boyuyla bu işleri başarması ve benzersiz stilidir. yoksa kariyer anlamında ele alırsak lennox un kariyeri ali nin kariyeriyle yarışır.

  AERIALS
  Üye
  ★★
  AERIALS

  katılıyorum ali iyi boksördü ama onu asıl büyük yapan şey ırkçılığa karşı verdiği mücadeleydi.

  IFBB PRO REBEL
  Üye
  ★★★
  IFBB PRO REBEL

  katılmıyorum rocky marciano,wilder,tyson,wlad lennoxtan iyidir ali lennoxtan kötüdür şahsi fikrim yani illa ilk 3 konulcak diye bir şey yok çoğu otoritede koymaz

  BlackMamba
  Üye
  ★★★★
  BlackMamba

  Rocky Marciano, Muhammed Ali için : ” yeryüzündeki en hızlı ellere sahip, en hızlı adam” der . Burada Ahmet kurt hocama sonuna kadar katılıyorum . Ali ve Tyson boksa yeni bir soluk getirmiştir . Yeni stil ,yeni felsefe . Yerleri çok ayrıdır diğerlerinden. Lennox belki böyle farklı bir stile sahip değildi ama dönemindeki en iyi ağır sikletleri tek tek yenmiştir.… Devamını oku »

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  dikkat edersen boks sporu 1900 ile 1950 arasında neredeyse hiç gelişmedi. 50 lerde hafif bir hareketlilik başladı. 60 lardan sonra boks sporu resmen kıçına roket taktı. 50 sene içinde bu hale geldi. bi lomachenko ya bak birde o eski boksörlere. boksun bir anda bu kadar hızlı gelişmesine en çok katkısı olan boksör şüphesiz ali dir.

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  benim 4. sıradaki boksörüm de foreman zaten 🙂

  BlackMamba
  Üye
  ★★★★
  BlackMamba

  Bunu deme işte 🙂 marcianonun böyle deme sebebi var . Sen araştıran bı adamsın bilirsin 1970 deki ” the super fight ” muhabbetini . Orada söylüyor ..

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  şu adamlardan lennox ve tyson dışında hiçbiri boksa ali nin yarısı kadar bir şey katamamıştır. rocy yenilgisiz 85 kiloluk bir boksör. o zaman ki boks ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. onu bu listeye dahil bile etmiyorum. çünkü gerçekten çok eski. boks, o döneminkileri şimdikilerle kıyas yapamayacağımız kadar değişti. rocky hadi ilk 10 a koyulsun da 1. sırayı ne… Devamını oku »

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  larry holmes tabi ki efsanedir. çok büyük bir boksördür. ama ali ve lewis seviyesinde biri değil. dediklerim yanlış anlaşılmasın. larry holmes kendisini efsane yapacak bir stile sahip değildi. boks kalitesi de ali ve lewis düzeyinde değildi.

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  demek istediklerini %100 anladım. öncelikle simülasyon olayından gireyim. eğer aralarındaki zaman farkını ele almadan oldukları gibi ali ve marciano yu aynı ringe koyarsan ali yumruk yemeden o maçı kazanır 🙂 marciano nun boyu 179. kilosu ise he 80 ile 85 arasında gidip gelmiş bir boksör. her şeyden önce ali den çok daha ufak. reach mesafesi ise 173. o deneyi kim… Devamını oku »

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  öncelikle zaman olayından bahsedelim. marciano 1955 yılında boksu bıraktı. ali ise 1960 yılında bu spora başladı. yani aradaki fark düşündüğünden çok daha az. fury ile ali arasında çok büyük bir zaman farkı var. dolayısıyla kıstasın yanlış 🙂 birde performans arttırıcı maddeler var. ali ile marciano nun dönemleri arasında performansa %100 etki edecek ilaçlar var mıydı? yoktu. ama günümüzdeki boksörler neler… Devamını oku »

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  https://www.youtube.com/watch?v=asBK0D-POmI
  ali yi 1970 ve sonrasındaki haliyle ele alırsanız bence de tüm zamanların en iyisi olamaz(döneminin efsanesi ve en iyisi olmakla yetinir). ama boksa ara vermeden, komplolara maruz kalmadan önceki haliyle günümüzde uygulanan modern boksun resmen atasıdır. baştan sona izleyin. yıl 1964. ali daha 22 yaşında.

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  Aslında liste yaşayan ağır sikletler üzerinden yapılması daha mantıklı … tabi bide herkes liste yaparken kendi sevdiği boksörün liste üstüne çıkarıyor ben şahsım adına yaşayan ağır sikletler içinde en sevdiğim lennox tur sonrasında vitali gelir

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  rocky marciano aşağı rocky marciano yukarı. yahu bu adamların 1 maçını izlediniz mi? 🙂 ben defalarca lez izlemeye kalktım, izledim de. ama izlerken geberiyordum. kalkın o joe luis in 1 maçını izlemeye çalışın. emin olun highlights videosunu izlerken bile sıkıntıdan patlarsınız. joe luis teknikten ziyade hayvani derecede güçlü yumruklarıyla ön plana çıkmış bir boksör. aynı dönemdeki joe jersey walcott ondan… Devamını oku »

  AERIALS
  Üye
  ★★
  AERIALS

  marciano’nun bir özelliğide boksa çok geç yaşta başlamış olması ve çok kısa bir zaman aralaığında o kariyerini tamamlamış olması.
  birde genç yaşta ölmüş. kendi kullandığı uçağın düşmesi sonucu ölmüş.

  marciano’nun bir aşağı bir yukarı denmeside pek boşa değil

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  ben foreman ı lennox tan daha çok seviyorum ama lennox ayrı bir seviye. hatta foreman lennox için gelmiş geçmiş en iyi ağır siklet demişti.

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  Bence kesinlikle haklısın ahmetim lennox ilk 3 ü kesinlikle hakediyor

  TÜRK OĞLU TÜRK
  Üye
  ★★★
  TÜRK OĞLU TÜRK

  walla bana göre ilk 3 şöyle 😀

  1-the greatest (ali)
  2-iron (tyson)
  3-the brockton blockbuster (marciano)

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  rocky maricano 85 kiloluk bir boksördü. o zamanın ağır siklet boksörleri genel olarak 80-90 kg arasındaydı. kısacası bu kadar eski bir boksörü ben listeye almam. onu eski boksörlerle kıyaslarım. ben modern bokstan bahsediyorum. ali ve sonrasındaki dönemden.

  Mami
  Üye
  ★★★★
  Mami

  Demir ceneli boksorlerin yeri ayri vitaliyi cok seviyorum wladimirle hic alakasi yok ortadada golovkin demir cene

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  cidden stil olarak alakası yok wladla vitalinin . Vitalı daha hızlı yumruklara sahipken , Wlad daha sert yumruklara sahip . (Özellikle sağ)

  Vitali demir gibi çeneye sahipken Wlad ortalama ..

  tek ortak yönleri uzak mesafe dovusculeri olmalari .

  Tyson Fury
  Üye
  ★★★
  Tyson Fury

  15 günde maca hazırlanan bir vitali’yi bile yenemeyen rövanş yapmamak için boksu bırakan büyük efsane lennox senide unutmadık

  Tyson Fury
  Üye
  ★★★
  Tyson Fury

  herkese selamlar keyifli günler dilerim arkadaşlar foruma biraz hareket gelsin diye yazdım 🙂 bencede lennox kariyer olarak vitali’yi gölgede bırakır ayrıyeten cokta severim kesinlikle hakettigi degeri görmeyen bir boksör saygılar ….

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  Özgür abim selamlar sanada keyifli günler .. Bayadır yoksun ortalıkta özlettin kendini abim allaha emanet ol

  Tyson Fury
  Üye
  ★★★
  Tyson Fury

  Yakup kardeşim malum işler güçler ama yorumlarınızı mümkün mertebe takip ediyorum saygılar mutlu akşamlar

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  bu yorum tam anlamıyla objektif olamamaktır 🙂 dost acı söyler

  Farozlu.61
  Üye
  ★★★
  Farozlu.61

  Nasıl yenememiş? Vitaliyi resmen tarumar etti hemde 37 yaşında. sonrada bıraktı. Ek olarak Vitali o zaman popüler bir isim değildi ilk kez şampiyonluk maçına çıkmış ve nakavt olmuştu niye rövanş yapsın?

  Farozlu.61
  Üye
  ★★★
  Farozlu.61

  Kesinlile hiç işlemiyor 😀
  comment image

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  Kemikli yüz yapısının zararları .. Wlad da böyle .. Ufak yumruklarda bile kaşı patlıyor . Burada karşı tarafta da Lennox olunca iş kaş patlamasıyla kalmıyor tabii .

  jackal
  Üye
  ★★★★
  jackal

  bu fotodan işleyip işlemedigi belli olmaz. lennox güçlü yumruklara sahip bi boksor aparkatları cok güclü özellikle. o aparkatı yiyip kac tane agırsiklet ayakta kalırdı? golovkininde canelo macından sonra suratı perte cıkmıstı yani demek istedigim her boksorün cilt yapısı farklı yüzündeki deformasyona bakıp kazanıp kazanmadıgını söyleyemeyiz ayrıca zaten vitali 4 e 2 önde götürüyordu raundları

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  ameliyat etmiş resmen 🙂

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  nedense bu maç konuşulduğunda dile getirilen şeyler vitali nin öndeyken maçı kaybetmesi(halbuki momentum lewis ten yanaydı), lennox un ona rövanş hakkı tanımaması(38 yaşındayken vitali yi yenecek ve rövanş vermedi diye korkak olarak anılacak), birde bu aparkat olayı. işin ilgin yanı tüm övgüleri vitali alıyor. yediği şu yumrukta bile insanlar lewis i değil o yumruk sonucu ayakta kalan vitali ye övgüler… Devamını oku »

  lenoxlewis
  Üye
  ★★★★
  lenoxlewis

  ahmet çok doğru tespit.38 yaşında emekliliği gelip te vitali gibi bir boksörü bu hale getirmek anca efsane boksörlerin işidir.Kariyer dedin mi listenin başına ali yi lennoxu koyacaksın.Lennox karşılaştığı boksörlerin çoğu büyük şampiyonlar.Ike ıbebuchinin kafa kafaya o dönem dövüştüğü david tuayı çocuk döver gibi dövmüştü lennox ki david tua ledermanın skor kartında ıbebuchiden maçı 8-4 almıştı.ilk holyfield maçını da bariz almışken… Devamını oku »

  Naoya Inoue
  Üye
  ★★★
  Naoya Inoue

  lennox lewis kariyerini wilder yada joshua yapsaydı tarihin en iyisi olurdu ama nedense herkes lennox tan nefret ediyo anlamadım adamda mükemel bir ring zekasi war
  ayrıca en iyi aparkati lennox deyilde foreman mike vuruyor bana göreee :DD foremanın norton ucurdugu gibi joe yerden kestiği gibii…

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  foreman ve mike aparkatı güçlü, lewis ise teknik vuruyordu

  Gennady Mustafa
  Üye
  ★★★★
  Gennady Mustafa

  joshuayı ayır derim daha 20 maç yapmış bir adam.

  BlackMamba
  Üye
  ★★★★
  BlackMamba

  Hocam Joshua arka arkaya Wilder pove furyi yense bile ilk 10 a giremez bence . Çünkü lennoxun yendiği adamlar zaten boksun nirvanasi . Bu dönem ağır sikletin en fukara dönemidir . 90 lardan Tommy morrison bile şu ağır sikleti silip süpürürdü reach dezavantajna rağmen …

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  ilk 3 ü lennox tan daha çok hak eden 1 tane adam söyleyin. ali ve tyson dışında tabi. gary mason(ayı gibi bir adamdı), donovan ruddock, tony tucker, frank bruno, mccall, tommy morrison(çocuk döver gibi dövdü morrison u), golota, briggs, holyfield(ilk maçta holyfield a maksimum 2 raund verdi), michael grant, botha, david tua, hasim rahman, tyson, klitschko. ağır siklet tarihinin gelmiş… Devamını oku »

  lenoxlewis
  Üye
  ★★★★
  lenoxlewis

  bu kariyer tyson da olsaydı tyson ali den de iyidir derdim.ama tysonun kariyeri lenouxukinin yarısı etmez

  MikeTyson
  Üye
  ★★
  MikeTyson

  david tua ve tysonın yerinin bence tüm ağırssikletler içinde farklı yerleri olması gerekir 1.78 lik boyları ile bir çok dev adamdandan daha iyi işler yapıp çok iyi bir tekniğe sahiptiler saygıyı sonuna kadar hakediyorlar diye düşünüyorum.

  IFBB PRO REBEL
  Üye
  ★★★
  IFBB PRO REBEL

  wilder lennoxuda tysonuda aliyide 3 round içinde bayıltırdı sedyeyle dönerdi hepsi

  jackal
  Üye
  ★★★★
  jackal

  szpilka bu 3 efsaneden daha cok dayanırdı diyosun yani 🙂

  IFBB PRO REBEL
  Üye
  ★★★
  IFBB PRO REBEL

  wilder kaçıncı roundda nakavt etmek isterse o raundda eder eğer hemen saldırırsa ilk raunddu işini bitirir stiverne maçındaki gibi lennox biraz dayanır ama onun sonuda sedye olur tabi wilder lennnoxu sevdiği için onu nakavt etmezdi

  VolkanK
  Üye
  ★★★
  VolkanK

  İlk üçü hakediyor kim ne derse desin lenox Levis candır gerisi heyecandır

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Senin görüşün tabi saygı duyarım ama Lewisin boks karnesinde Tyson galibiyeti bence pekde birşey ifade etmiyor.kariyeri daha iyi olabilir ama 93 de kemeri aldığında 1 yaş daha büyük sanırım Lewis o dönem Tyson ağır sikleti yalayıp yutma noktasına getirmiş hapse girmişti.ya adam 20 yasinda sampiyon oldu.ali bile 22 sinde.bir cogu o yasinda pro bile degil.tyson hapse girmese iyi profesyonel olsaydı… Devamını oku »

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  şöyle anlatayım. lennox kariyeriyle efsane olarak anılmak için tyson galibiyetine zaten ihtiyaç duymuyor 🙂 o galibiyetin yerinde 2 yıldızlık bir boksör olsaydı da bu adam kariyeriyle efsane olurdu.

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Bende şöyle anlatayım.hani acarsin Ali kariyerini bakarsın ya kimleri yenmiş ? en büyük boksörlerden döneminin karşına liston Cooper foreman frazier vs çıkar ya hani şimdi lewisi bakınca da haliyle göze batanlar belli ya hani Tyson evander McCall vs gibisine ona binaen dedim.yoksa dediğin gibi o yaşta o maçı yapacaklarına ikiside iki yıldızlı boksörler ile kapissalarmis daha iyiymiş.

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  Aslında bu biraz göreceli kavram muhammedim ..

  Farozlu.61
  Üye
  ★★★
  Farozlu.61

  O aparkatı yedikten sonra ayakta kalmasının yegane sebebi granit çenesi değil tüm ağırlığını lennox’a vererek sarılmasıdır.

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  yanılıyorsun zayıf bir çeneyi sarılan kollar kurtaramaz 🙂 dizlerden çöken, adamakıllı sersemleyen biri sarılarak ayakta kalamaz. vitali gerçek bir granit çeneli.

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  O maçı izledim hemde dün gibi aklımda nasıl vitali öndeydi anlamadım ya …

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  başlarda öndeydi sonlara doğru yiyordu dayağı

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  bu daha once de yok muydu sitede yav ?

  misafir
  Üye
  ★★
  misafir

  kesinlikle daha önce de yapıldı bu haber sadece başlığı farklıdır

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  o haberde joshua nın wlad a vurduğu aparkatla lennox un vitali ye vurduğu aparkatı arka arkaya koymuşlardı.

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  Joshuanın ki tam oturmamis gibiydi aslinda ..

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  sıyırıp geçmişti. otursa %100 yatırırdı wlad ı zaten.

  TÜRK OĞLU TÜRK
  Üye
  ★★★
  TÜRK OĞLU TÜRK

  tarihin en iyi 10 ağırsıkletten (bana göre tabi 😀 ) 2 tanesinin dev savaşı… mükemmel bir maçtı… puan olarak önde olabilir vitali ama momentum tamamen lewis’ e doğru kaymıştı… 2 round daha devam etseydi müsabaka vitali kör kalabilirdi….

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  lewis fena dövdü vitaliyi o maç dediğin gibi kör kalabilirdi .. abi kardeş çok çabuk deforme oluyolardı en büyük handikaplarıda buydu

  cellat hopkins
  Üye
  ★★
  cellat hopkins

  şimdi bu boksorlere bak birde şimdiki kimine göre efsane kimine göre mükemmel boksörlere şampiyonlara taysonlar holifeld vitali cames Tony lenonx vb kalite tavan yapan boksörler hermaclari olay performanslar

  cellat hopkins
  Üye
  ★★
  cellat hopkins

  lenonx efsanedir nereden degerlendirirseni değerlendirin büyük efsanedir bir sıralamada ben yapayım 1 racky marciano efsane maç karnesi 2 ali 3 lenonx 4 holifeld 5 tayson 6 Holmes 7 froman 8 freyzer 9 vitali su hiçbir zaman olmayacak ama 12 jashua 13 wilder neden bu boksörler yokluktan şampiyon olmuş bir çok eskikleri olan yetenekleri kısıtlı potansiyelleri efsane olmaya yetecek düzeyde değil… Devamını oku »

  cellat hopkins
  Üye
  ★★
  cellat hopkins

  tayson ağır siklete göre fiziği boyu yetersiz ama potansiyelleri şampiyon ve efsane olmasına yeterliydi ve her daim efsane olarak kalacak ama reelde hapishane yaşam hazır değildi gibi mazeretler profesyonel hiç branşta geçerli degildi lenonx yendi ve ondan daha büyük olduğunu gösterdi holifeld 2 defa yendi öğün ve şartların kötü olması onun sorunu bu holifeld ve lenonx tayson ezdigini değiştirmez saygılar

  mostwanted
  Üye
  ★★★
  mostwanted

  bu aparkat günümüz ağırsıkletlerin çoğunu öldürür

  Mozalva45
  Üye
  ★★★★
  Mozalva45

  Wilder degil jashua kilickoyuda bu aparkart bayiltmaya yeterdi witali cenesi saglam oyle ayakta kaldi

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Lennox yaşına göre çok iyi dövüştü ama vitalide 15 günlük bir hazırlanma süreci sonrası yinede gayet iyiydi.vitali 2 mağlubiyeti var bryd maçında kendi bıraktı Lewis maçında hakem kararı.ve lewis macinda aldigi darbe yakin mesafeden birbirlerine sarilicakken aldigi darbeden gozu açılmıştı.lewis bu tarz işleri çok akıllıca yapıyordu.kariyerinde hiç knockdown olmamış birinden bahsediyoruz.ama maçın sonunda her halükarda Lewis en kötü ihtimal sayiylada… Devamını oku »

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  prime tyson lewis’i %100 yener mantigi da dogru degil kardes . douglas gibi orta segment bir boksor tarafindan ko oldu tyson hem de prime doneminde . (douglastan once davranip ilk tyson yatirmisti o macta ve hakemin bilerek yavas saymasi iddialari falan var ama neyse)

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Hocam Douglas muhabbetine eyw peki şunu soyliyim Ali gibi boksör şimdi şuradan gircem muhabbete belki yaslanmisti o zaman dersiniz diye.shavers gibi sert boksörü yendikten sonra kariyerinde 7 maç yapmış 1 ini kaybetmiş Leon spinks gibi bir adama kaybetti sonrasında rövanşı aldı devamında bu adamın boks karnesini gördünüz mü ? 26 galibiyet 17 mağlubiyet.bu boksda bazen olabiliyor mantıklı dovusmessen eline geçen… Devamını oku »

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  Ali için yatırılamaz , yenilemez demedim zaten . Kusursuz boksör yok yeryüzünde , gelmedi , gelmeyecek de . Mesela Tyson’ın özelliği patlayıcı gücü, sert yumrukları, hızı ve kırışmasıydı fakat zaafı ise uzun mesafeden dövüşemmekti. Ring zekasının çok yüksek olmamasıydı. Ali ise hız, ring zekası, ayak oyunları ve uzun mesafede mükemmel iken zaafıysa her zaman derim yumruk gücüydü. Ve Tyson gibi… Devamını oku »

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Ali ile tysonu kiyaslamadim ikiside çok farklı boksörler Ali’nin bu zekası kabiliyeti zaten formeani alt etti.benim söylemek istediğim boksta bazen ne kadar favori iyi olursan ol bazen işler istediğin gibi gitmiyor aksilikler yasanabiliyor veya gününde olmuyor olabilirsin

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  lennox u sevmeyenler, tyson ı dövdü diye kin duyanlar, kıskananlar çatlasın 🙂

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  2002 tyson yapma ahmedim . kafasinda boksu bitiren , artik para icin ringe cikan tyson ..

  jackal
  Üye
  ★★★★
  jackal

  hahah aynen 😀

  Serkan
  Üye
  ★★
  Serkan

  tyson kendi döneminde dövüşen çoğu iyi boksörle maç yapmadığı halde herkes efsane olarak anıyor (bence de stili ve yeteneğiyle efsanedir) ama 37 yaşında vitali’yi yenen lennox’a
  laf ediliyor, kesinlikle hakkı teslim edilmeyen bir efsanedir lennox. ayrıca lewis kariyerindeki en ağır tartımını da bu maçta vermiş.

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Hocam kimse lewise laf etmiyor edemezde. Her halükarda ilk 5 tedir tarihte.ama Tysona kendi döneminde efsanelerle kapismadi diyorsunuz ama adam 20 yaşında şampiyon oldu.lewis 28.adam Lewisin şampiyon olduğu yaşlarda senelerce hapiste kaldı.ki hapse girmeden 20 yaşında alması sanssa diyelim( bazılarına göre kolay rakipten almış ) nasıl 10 maç korudu.lewisin yerise ayrıdır tysonunda.20 yaş yanlış anlamayın ama çok ciddi bir olay

  Serkan
  Üye
  ★★
  Serkan

  tyson tabi ki efsanedir ama ben lennox’u onun önüne koyarım şahsen.

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  valla şahsen bende tysonun önüne koyarım …

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Canın sağolsun Yakup başkan.keske herkes seni örnek alsa senin gibi fikirlerini güzel bir dille beyan etsede Ali’nin önünede koysa başımız gözümüz üstüne.kral adamsın vesselam abi

  Tek Kral Deontay Wilder
  Üye
  ★★★★★
  Tek Kral Deontay Wilder

  Çok teşekkür ederim kardeşim allah razı olsun… asıl kral sensin sağol varol

  TYSON
  Üye
  ★★
  TYSON

  forverlilya da 2008 de tam on sene önce tyson lewis tartışılıyordu geçenlerde aklıma gelmişti o zamanlar kimler karşılaştırılıyor şimdi kimler karşılaştırılıyor diye. ve yıl 2018 hala tyson lewis konuşuluyor belki 2028 de de konuşulacak bu adamların efsaneliği buradan anlaşılır.

  jackal
  Üye
  ★★★★
  jackal

  lennox bana göre 90 lı yılların en iyi agırsikleti 2 numaradada evander gelir . vitali icin keske su cenesinin birazi kardesinde olsaymıs joshua-wlad macı icin farklı konusabilirdik belki

  YaBuZ
  Üye
  ★★
  YaBuZ

  efsane dediğiniz zaman ahmetin dediği gibi bir şeyler katması lazım. misal kariyer olarak baktığınızda r.carlos ya da van persie müthiş ötesi adamlar ama haginin kattığının %10unu katamamışlardır. biz hagiyle gördük frikiklerin penaltı değerinde olduğunu, ondan önce hamiyi abdurrahman çelebi sanardık. maçların 90 dakika olduğunu her an değişebildiğini ve büyük takımların olmadığını takım oyunu olduğunu onunla gördük. türk futboluna kattıklarıyla hagi… Devamını oku »

  mostwanted
  Üye
  ★★★
  mostwanted

  +1905

  Kahveci Wlad
  Üye
  ★★★
  Kahveci Wlad

  Ahmet kurt ustam momentum felan yok vitali bu maçı yenecekti . Yıprata yıprata indirecekti Lewis’i . Lewis o ringden galip çıkma şansı yoktu . Diğer rakipleri gibi .Gerek puanlama gerek ko. Ama olmadı kısmet değilmiş.

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  maçı 1 kez daha izle bence 🙂

  Tuaman
  Üye
  ★★★★★
  Tuaman

  Her ne kadar tysonu çocuk tokatlar gibi dövse de gönlümüzde hiçbir zaman tyson gibi olmadı olamazdı 🙂 yanlız şaka bi tarafa medyatikliğin etkilerini görüyoruz burda. Bi tarafta ingiltereden kendi imkanlarıyla gelen lennox diğer tarafta daha 22 yaşında arkasına don king i alan tyson tabikide tyson daha meşhur olmalıydı.her ne kadar don king tyson a zarar vermiş olsada tysonun bu üne… Devamını oku »

  Tuaman
  Üye
  ★★★★★
  Tuaman

  Ha birde bu Maçla ilgili söylenecek en önemli şey prime Tyson karşılaştırması yapmamaktır,Tyson’ın yaşını ortaya atmamaktır . Çünkü lewis tysondan bir yaş büyüktür. Bunu Tyson fanı olan biri olarak söylüyorum. Ama yapacak birşey yok gerçekler acıdır 🙂

  Yilmaztas
  Üye
  ★★★★
  Yilmaztas

  Birgun birmuhabbette rahmetli sinan şamil sam bana gore suanda dunyanin en iyi boksoru lennox lewistir demisti ALLAH rahmet eylesin mekani cennet olsun insAllah.gerci bende vitali lennox macinin sonucunu hep merak edenlerdenim yani hani o kas acilmasaydi su olmasaydi bu olmasaydi dedigimiz maclardan birtanesiydi yinede lennox o maci vermezdi konsantre oldugu hicbir maci vermezdi diye dusunenlerdenim saygilar…

  Yilmaztas
  Üye
  ★★★★
  Yilmaztas

  Ayrica merak ediyorum tyson o cezaevi muhabbetleri ona buna kabadayilik zamanlarinda hatirlayanlar itiraf edin nefret etmemismiydiniz tyson efsane olduysa musluman olduktan sonra olmustur yani musluman olduktan sonra daha cok sevilip efsanelestililmistir ki öyledir sadece muhammet aliyle bile isminin alinmasi bile onun nekadar cok iyi oldugunu zaten gosterir

  Tuaman
  Üye
  ★★★★★
  Tuaman

  evet abi tyson baya arıza bi adamdı. müslüman olması sevilmesini sağladı ama şöhrete asiliği sayesinde kavuştu.

  tipitip
  Üye
  ★★★★★
  tipitip

  Bence maç devam etse vitali kesinlikle alırdı maçı fakat kaşı açıldı..bu arada kaşı kendi kendine açılmadı, lenox un hakkını yememek lazım,vitali için söylüyorum,eğer kaşının açılmasına izin verdiysen bu rakibin sorunu değil..aslında kaşı acilmasaydi söyle böyle olurdu demekte anlamsız o zaman çenesinden yatan adamlar için de çenesine yemese maçı alırdı falan demek icap eder…bu maç hakkında lenox a çok çok rövanş… Devamını oku »

  Gennady Mustafa
  Üye
  ★★★★
  Gennady Mustafa

  @tipitip kafa kafaya çarpışsalar evet hak verirdim, açılmasaydı vitali daha iyi şeyler yaprdı derdim vitalinin şansı olur derdim ama lennox vurarak açtı. bildiğin kırışdılar ve vitali ağır ezildi. kırışamadı lennoxla, gücü de yetmedi hacmide.

  Kahveci Wlad
  Üye
  ★★★
  Kahveci Wlad

  Ya gennadymustafa sen ne diyon ya valla senden bu kadar saçma yorum beklemezdim gücü yetmemiş hacmi yetmemiş felan filan geç bunları maçı aç izle he bide sanders maçını da izle eşantiyon olarak

  Gennady Mustafa
  Üye
  ★★★★
  Gennady Mustafa

  vitali alamazdı çünkü vitali hep kısaları ezdi lennox vitaliye hacimli geldi kondisyonu yetmedi vitali 3 vurduysa lennox 1 vurdu pir vurdu. vitalinin vurdukları lennoxu uzakda tutmak ve direklerle kontrol etme yumruğuydu lennoxunki öldürücü vuruş. vitali efsane değildir olamaz. vitalinin boksu 190 ve aşşası için işler bu adamı izleyin deövüşmeyi bile bilmiyo yumruk yediği zaman eli ayağına dolanıyo heyecanlanıyo hemen saçma… Devamını oku »

  Yilmaztas
  Üye
  ★★★★
  Yilmaztas

  Aynen bende oyle diyorum tipitipcankardes evet o kas acildi ama kendikendine acilmadi yani zaten o kasi acmak icin birbilerine vuruyor onun icin taktik kovaliyorlar alabilirdide maci ama alamadi alan aldida yinede nedesek bos bi rovans yapmadi vicdansiz:)))

  Prorsum
  Üye
  ★★★★
  Prorsum

  Lennox’a hakkını vermeyen isterse boks uleması olsun o adam benim gözümde o birsey bilmiyordur net!

  Mozalva45
  Üye
  ★★★★
  Mozalva45

  Aynen noktayi koymussun en iyi donemindeki fury bile donunu ceke ceke kacardi lennox dan wilder jashua bahsetmiyorum

  Left Hook nd Ko
  Üye
  ★★★★
  Left Hook nd Ko

  Kesinlikle

  Novartis
  Üye
  Novartis

  Vitali gibi adam daha gelmez bence maçı açın tekrar izleyın vitali maymun etmiş resmen kaşından dolayı maç bıttı nerenizle ızlıyorsunuz maçları anlamıyorum ki mlmsnz a.. …m lennox gt korkusundan rövanl istedemedi vitali istedi araştrn biraz amk !!!

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  senide şikayet ettim

  Mozalva45
  Üye
  ★★★★
  Mozalva45

  Adam 40 merdiven dayamak uzereydi kacti diyorsunda 30lu yaslarinda olsaydi zaten rovansi verirdi ikinci macindada kafasini gozunu acardi lennox bu boru degil 1 kac boksor haric kimde boyle karne var dozer gibi onune geleni ezdi gecti kacmak kelmesi boksun b sini bilen anca konusur

  GGGökhan
  Üye
  ★★★★
  GGGökhan

  Benim ağırsiklet için sıralamam. Ali , Tyson , Lewis , Foreman ,Evander Holyfield, Fraizer ve Vitali.

  Kariyer olarak Aliden sonra Lewis gelir bana göre.

  Tyson ve Foreman , Vitaliyi nakavt ederdi. Diğerleri o çeneyi yıkamazdı sanmıyorum.

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Ya adil değilsiniz yada hala maçı 2003 te izlediginiz ve aklınızda kalan şekilde yorumluyorsunuz.ya açın izleyin ilk 2 round özellikle ikinci round vitalinin biraz güçlü yumrukları olsa resmen lewisi alt ediyor.kac net vuruyor.lewis bile afalliyor.begenmediginiz her seferinde sarılıyor dediğiniz klicko kardeşler ama bu şekilde maçı kazanamiycagini anliyan Lewis sarilmislarken vitali hatta kendini korumayı bırakıyor cirkeflikle o an Lewis sarılı haldeyken… Devamını oku »

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  aslında sarılma vuruşuyla bile olsa lewis’in yumruklarinin ne kadar guclu oldugunu anlatan bir mac bu tam . sarilma sirasinda atilan yumruklar power punch degildir , ona ragmen kasini acmaya yetiyor ..

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Ona lafım yok kesinlikle güçlü zaten metnimde vitalininde aksine bu yönünün zayıf olduğunu söyledim.lewis boru değil yaptigi bu eylemde zekice maci kası acilmasa bile Lewis yinede yenebilir di ama haber açıldığından beri vitali hiç varlık gösterememiş bir hicmis gibi lanse edilmesini adil bulmadım

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  öyle diyenler gitsinler camdan atlasınlar . Lewis’in 2.round sonu sırıtan yüz ifadesinden o korkulu yüz ifadesine geçişi bile anlatmaya yeter vitaliyi 🙂

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Hahah o maç her aklıma geldiğinde ilk o sahne canlanır gözümde bir yumruk yiyor dalga geçiyor siritirken vitali ikinciyi vurunca karşısındaki rakibin ciddiyetinin farkına varıyor

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Ve anlayamadığınız nokta şu.bir insan çok büyük boksör olabilir en iyiside olabilir hatta gelmiş geçmiş ama o adam en iyisi diye illa 38 inde herkesi yenebilcek olması gerekmiyor.kimse lewise kötüde demedi yine diyorum çok çok büyük boksör ama Ali 38 inde kaybetti diye efsane degilmi diyoruz yada tysonun 90 dan sonra kariyeri iyi değil diye efsane olduğu gerçeğini değiştirir mi.biz… Devamını oku »

  Naoya Inoue
  Üye
  ★★★
  Naoya Inoue

  bu adam 2 kere yenilmiş ama cok fena rövanj s.. s.. almişşş

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  mccall ile rovansinda mccall ringde aglamis , garip garip hareketler yapmisti amk ..

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Hocam boksa dediğin gibi yenilik getiren boksörler aklıma gelen Ali ekoldur.tyson fiziğiyle uyumlu çok güzel bir teknik göstermiştir.myweather sugar ray Robinson.sonra royjones ama Joe calzaghede onun tezini curutmustur adeta onun tarzıyla onu döverek :))) son olarak klickoyu donunu ceke ceke ilgisini dağıtarak yenme tarzıyla furyyyy :)) fury tabi işin esprisi

  Yilmaztas
  Üye
  ★★★★
  Yilmaztas

  Yumruk yerken bile kontrol hep lennoxtadi ikinci raundda bile kondusyon eksikligi vardi vitalinin ikisinede bir boks sever olarak saygi duyuyorum seneler gectikcede daha cok sevecegiz bu sampiyonlari diye hissediyorum afiyetli sahurlar

  TysonnFury
  Üye
  ★★★★
  TysonnFury

  vitali ve kondisyon eksikligi ? az uza kardesim

  Yilmaztas
  Üye
  ★★★★
  Yilmaztas

  Ben o mac icin soyledim o macta ikinci raund elbette guzel dovustu ama agzindan zor nefes aldigi anlar var izlemissindir 6.raundun sonunda lennox okadar profesyonelki gonk sesi calarken lennox un oturagi bile hazirdi vitalide sallana sallana oturagina gitmedimi omacta cok yumruk atti ve gercekten lennoxu yenmek istiyordu doktor olmasa olumunede dovusurdu yani git uza kardesim sen nebilirsin gibi kelimelerde yazmak… Devamını oku »

  Yilmaztas
  Üye
  ★★★★
  Yilmaztas

  Ben yeterince uzunum kardesim

  Smokin Joe Frazier
  Üye
  Smokin Joe Frazier

  1) Lennox Lewis bir efsanedir ve gerçekten dövüş zekasıyla , ağırsiklet için kusursuz fiziğiyle , teknik akıllı boksu , amatör geçmişiyle herzaman için benim için ilk 5 ağırsiklet arasında yer alan bir boksör olacaktır ancak Lennox Lewis ‘ in ağırsiklet boksa ve modern boksa çok da fazla bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Ancak modern ağırsiklet boksun en güzel örneklerinden biridir .Bu… Devamını oku »

  Jaguar Mentality
  Üye
  Jaguar Mentality

  Iyi aksamlar arkadaslar
  Whyte-Pulev maci kesinlesmis,
  Peki Luis Ortiz nolacak?
  Ortizi wildere yine veya joshuaya karsi görmek isterim. Kesinlikle hak ediyor tekrar sampiyonluk macina cikmaya, parker’yi zaten yenerdi bence kesin.
  Haberdar eden olursa sevinirim

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Yalnız herkes 2 kez yenilmiş ondada çok fena rövanşı almış muhabbeti yapıyor.saygi duyuyorum.ama keşke vitaliyede bu şansı verseymis

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Hocam yanlış yere yazmisim.dedigim gibi maçta şaibe olduğunu düşünmuyorum ama macta McCall sanırım sinir krizi geçiriyordu ondan kaynakli olsa gerek

  Smokin Joe Frazier
  Üye
  Smokin Joe Frazier

  Mccall ‘ un psikolojisinin bozulduğu , psikolojik sorunlar yaşadığı ve ilaç aldığı bir dönem olduğu söylenir.

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Hocam o maçta sanırım McCall bir sinir krizi geçiriyor.onunla alakalı herhalde durum

  GGG
  Üye
  ★★★★
  GGG

  Vitali’deki çene Vladimir’de olsaydı kariyerini namağlup bitirebilirdi.
  Bu maç benim de içimde burukluk bırakan maçlardan biri. Efsane bir maçtı, ama Vitali’nin kaşının durumu tam bir hayal kırıklığı oldu. Keşke rövanş olsaydı. Bu yüzden Lennox’u hep eleştirmişimdir

  Tyson45
  Üye
  ★★
  Tyson45

  Bence En büyük boksör hem seyit zevki stili Mike Tyson Bizde Ali Box dısındaki hayatı ve müslmn olmasıyla 2 0 başlıyor

  J.Parker
  Üye
  ★★★★★
  J.Parker

  mike tyson hristiyan mı? 🙂

  jackal
  Üye
  ★★★★
  jackal

  7 temmuz Andy Ruiz vs Kevin Johson
  Ruizin yeni rakibi neredeyse mac yapmadıgı boksor kalmayan Kevin Johson oluyor

  Conan ☾✬
  Ziyaretçi
  Conan ☾✬

  bu tartışma yıllar geçse de bitmeyecek. herkes bozuk plak gibi aynı şeyleri yazmaya devam edecek. ben de aynı şeyi bir kez daha yazayım: lennox, maça 2 hafta içinde hazırlanarak çıkan, tartışmalı bir şekilde yenilen rakibine bir rövanşı çok görmemeliydi. mike tyson konusunda ise; mike reyiz 20’li yaşlarında ortalığı kasıp kavururken, lennox ne yapıyordu? mike’ın maçlarını heyecanla tv’den izleyip, bir gün… Devamını oku »

  Farozlu.61
  Üye
  ★★★
  Farozlu.61

  Tyson 20’li yaşlarda dünya şampiyonu olurken Lennox’da 20’li yaşlarında Riddick Bowe gibi bir adamı ezerek Olimpiyat altını alıyordu. Sözün özü birini överken direğini gömmenin anlamı yok, argümanların saçma. Ek olarak Riddick Bowe kidmir? Tyson’u 2 kere perişan etmiş Holyfield’i 2 kez perişan etmiş sonuncusunda nakavtla yenmiş bir adamdır. kariyerinde prof’da tek mağlubiyeti’de Holyfield’dan almış akabinde belirttiğim gibi rövanşı nakvatla acı… Devamını oku »

  King
  Üye
  ★★★★
  King

  Conan bekledin bekledin nokta atışı yaptın temiz ve güzel yorum.

  Archi
  Üye
  ★★★
  Archi

  Lennox Lewis bir efsanedir nokta. Lennox tan sonra klicko kardeşler parladı. Vitali nin sağ gözünde açılma olmasaydı maçı kazanırdı yorumuna katılmıyorum bu sefer sol gözünü patlatirdi lennox. Klickolari görünce lennox bana boksun tanrısı gibi geliyor. Klickolar gidince boksa olan sevgim arttı.

  Prorsum
  Üye
  ★★★★
  Prorsum

  Valla bende kliçkoları sevmiyorsum şimdi mumla arıyorum gelen gideni aratırmış

  Silifkelis1
  Üye
  ★★★★
  Silifkelis1

  Vitali kardeslerin devri iyiki bitti onlari seyrederken hic zevk almiyordum.boks deyince birax agrasif birazda supriz isler yapmali bokser dedigin.bunlar sol diregiyle rakibi uzak tutul yorup sonra sag krose ile yikmaya calisan alisilagelmis bokserler.ama linox bu kalibin disina cikip iui bir aparkart vurdu.vitali tamam yikilmadi ama jasua bu acigini affetmedi.bir konuda mike tayson en parklak olduyu zaman linocla karsilasmadi eger o… Devamını oku »

  Silifkelis1
  Üye
  ★★★★
  Silifkelis1

  Lennox un aparkatini ornek vericekseniz bence lennox evander holyfield macini ornek verseydiniz daha iyi olurdu cunku o macta lennox 5 den fazla ve bundan daha siddetli aparkat vurdu .o mac 12 raund kırısmayla gecti .son yillarda boyle bir maca hic sahit olmadim.holyfield cene sahlamligi olarak bence bir numaradir.lennoxda aparkat konusunda belkide bir numara.

  serhat king
  Üye
  serhat king

  Ahmet kurt hocama teşekkür ediyorum lennoxun hakkını veren yorumlarından dolayı.bize söyleyecek bir şey kalmamış.