(VIDEO) Sıfırdan Krallığa: Gennady Golovkin


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Videolar

Benzer Haberler

Yorumlar

75 Yorum - "(VIDEO) Sıfırdan Krallığa: Gennady Golovkin"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

krallıga eriştiği isimlere bak
david lemiyu
dominik veyyyd
monroe jinyır
daniel gayyl
markooo antoniooo rubiooo
gebriyel rosadoooo
martin mörri
vs vs vs.

tek yüz yüze ringde aldıgı kemer ibf. diğer bütün kemerler boşa çıkan kemerler. krallıga bak ne kıyakmış be. valla bu kırsal adamdaki şans kimsede yok.

Burak Yurtsever
Üye
Burak Yurtsever

Dostum söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum da ne zaman Gennady Golovkin ile ilgili bir gönderi okusam ilk yorumda senin bu adamla ilgili aşağılayıcı yorumlarına denk geliyorum. Çocukken topun büyük ihtimalle bu kırsal adamın tarlasına falan kaçtı. Çok fazla bokluyorsun. Bokstan anladığın yorumlarından belli. Ama Gennady ile ilgili kötü anıların varmış gibi duruyor. Biraz daha saygılı olmaya çalış. Hepimizin ailesi kırsaldan geliyor hemen hemen. Kullandığın laflara dikkat et.

CoNaN
Üye
CoNaN

golovkin yakışıklı gelmiyor onun için kıl oluyor. eubank ise tam tersi çok çekici geldiği için eubanki aşırı övüyor. kendi tercihi bizi ilgilendirmez ama sırf bunun için de bir boksör kötülenmez. 🙂

Burak Yurtsever
Üye
Burak Yurtsever

Hiç öyle düşünmemiştim bak. 😀

Roman
Üye
Roman

+1000 🙂

dcmstr
Ziyaretçi
dcmstr

herzamanki gibi golovkin ve ilk yorumda ağlayan ordinaryus görende sancak canelonun yaptığı bütün maçlar üst düzey amir khan ı zorla yendı o ayrı birşey orta siklette herkesle maç yaptı kaçan değil kaçılan durumda daha ne yapsın söyle eziklikte 1 numarasın

Big George
Üye
Big George

Canelo kaçmasaydı da WBC kemeri ortada olsaydı. Ulan desteklediğin tüm boksörler götüm götüm kaçıyor yukarı. Kalan tüm mandatörleri de GGG patlatıyor, rakip seçme diye bir durumu yok, sen hala burada ağlıyorsun.

Zorla saygı duyacaksın ordinaryüscüm, zorla…

Mehmet Ertem bey zaten senin bu saygısızlığın arttığı için yollamış bu postu anlaşılan.

Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu

brook golovkini yenecek diyen boks cahilisin. adam da 4 kemer var eubankin kaçmasaydıda gelip yenip alsaydı. golovkinden en büyük eksik hız o da olsa. önünde 80 kiloya kadar kimse duramaz.

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

Qordinaryus
16 eylül de ggg senin adamını patlatacak ve bunun sonucu olarak sana lutfettiğim krallığı geri alacağım. sıradan vasıfsız bir boks sever olarak kalacaksın bu alemde 🙂
ha! senin adamın olur da hakkıyla maçı kazanırsa ki bu imkansıza yakın birşey bence o zaman asil olarak kral olacaksın. taki ölene kadar.. 🙂

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

kralsın koççum. alemin kralı.
sıra tarçında tarçını da ko edecek..

TÜRK
Üye
TÜRK

İnternette canelonun biriyle yaptığı sparring videosu dolaşıyor ve baya ezici bi video olmuş . Rakibi avniye çok benzettim 100 kere izledim o kişi avnimydi ? İnşallah değildir.

Big George
Üye
Big George

O kişi avni değil, vücut hatlarından belli.

ze
Üye
ze

golovkin kral boksör kimleri indirmediki david lemüex ,kell brook,sırada canelo var

Hayrettin Yeğin
Yazar
Hayrettin Yeğin

Sparring için şuan erken bir tarih .daha maça 8 hafta var.erken yapılan sparringler vücudu deformasyona uğratır.avni 27 temmuz da gidecek Amerika’ya.adam şuan İzmir’de hem tatil hem çalışma yapıyor.

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

değerli arkadaşlarım ben golovkine köylü diyorum diye niye celalleniyorsunuz . ben köylülere hakaret etmiyorum ki.köylüye köylü demek hakaret mi ? benim dedem de köylü. hattam babam da köylü . şimdi dedeme ya da babama köylü demem onlara hakaret mi. köylü insana köylü derim. köylü milletin efendisir.

MURAT JÖH
Üye
MURAT JÖH

işte şimdi oldu 🙂

lennox
Üye
lennox
insanın fiziksel özelliklerini büyük oranda genleri belirler uzak doğulular dünyada en güzel genlere sahip olan ırkların en başında gelir golovkinde anne tarafından korelidir bu toplumun genetik özellikleri olan geç yaşlanma kilo problemi çekmeme uysal ve pozitif karaktere sahip olma ve işini ciddiye alma gibi genel özelliklere sahip bir isim golovkin ve gen çeşitliliğinin başarısındaki ana faktörlerden birisi olduğunu düşünüyorum Bu adamı sevmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız canelo ve eubank gibi rakip seçen korkudan siklet değiştiren adamlarla kıyaslayamazsınız ulu önderin işaret ettiği tüm özelliklere sahip bir isimdir golovkin kardeş ülke Kazakistan adına dövüşen müthiş yetenek ve özelllikleri olan 4 kemer sahibi… Devamını oku »
CoNaN
Üye
CoNaN

@lennox

en güzel genlere uzak doğulular sahip derken, umarım fiziksel güzellikten bahsetmemişsindir. çünkü çinliler kadar çirkin bir millet yoktur. keza koreliler de aşırı çirkinliklerinden dolayı plastik cerrahide çağ atlamışlardır. fiziksel olarak en güzel ırk beyaz ırktır.

Big George
Üye
Big George

Valla bu kişiden kişiye değişir bence. Ne uzak doğulu kadınlar var on numara.

Poğaça suratlı, yüzüne bakılmayacak insan bence her kültür ve ırkta mevcut. Genetik çarpıklıklar, akraba evlilikleri, dış etkenlere bağlı mutasyonlar vb. Devamlı oluyor yani.

Zencilerin de anatomisi harika mesela ama çekicilik babında bir şeyleri yok. Uzak doğulu çalışkanlığı biraz da iklime de bağlanabilir ama tüm parametreleri gözettiğimizde bence de uzak doğulular ideal insan profiline en yakın olanlar.

Orta doğu çöplüğündeki insanlar ile iki yüzlü avrupalı ve amerikalılar gibi değiller en azından.

Çin iklim bakımından daha yumuşak, bu nedenle ASya’nın kuzeylileri ile aralarında belli derecede bir fark olduğunu söylemek gerekir.

Abdullah yılmaz
Üye
Abdullah yılmaz

“puğaça suratlı”… ilginç bir benzetme olmuş hocam 🙂 🙂

lennox
Üye
lennox
uzakdogulularda kalıtsal hastalıklar kalp yetmezliği tansiyon şeker obezite beyaz ırka göre az görülür burada 40lı yaşlarında olup 20 yaşlarında görünen insan sayısı çok fazladır genelde uzun ve sağlıklı bir yaşam sürerler tabi bu hayat felsefesi ve beslenme alışkanlıkları ile paralellik gösterir bu toplumlarda ateist oranı dünya ortalamasının çok üstündedir suç oranı ise çok altındadır Çalışkan üretken zeki aynı zamanda gururlu ve onurlulardır Kore’de evsiz bir insan yada dilenci göremezsiniz bu onların toplumu için bir utanç kaynağıdır ve buna asla izin vermezler konfiçyus öğretilerine aşırı baglılardır saygı ve toplumsal uyuma aşırı önem verirler bir çok yönden Tayvan kore Japonya dünyanın en… Devamını oku »
CoNaN
Üye
CoNaN

evet o açıdan sarı ırk daha iyi. kalp krizi, saç dökülmesi daha az görülür.

big george @ o güzel gördüklerin birer estetik harikasıdır. güney kore estetik ameliyatlarda çağ atlamıştır. bundan 20 yıl önce çinlilerle 1 hafta çalışma imkanım olmuştu. kadınlı erkekli kalabalık bir ekipti. arkadaş hepsi de birbirinden çirkindi.

CoNaN
Üye
CoNaN

caponlar diğer çekik gözlülere göre biraz daha güzel oluyor. az çok kim capon kim çinli anlayabiliyorum.

Big George
Üye
Big George

İçi güzel olsun kardeş boşver.

CoNaN
Üye
CoNaN

içine hiç girmedim ama güzeldir sanırım 😀

mehmet dalgaç
Üye
mehmet dalgaç

lennox +100

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H
gen konusuna gelirsek uzak dogulu olmanın avantajları olabilir ama boks sporuna herhangi bir avantajı yok. orta dogu insanı ise geneli kısa ve kalın kemikli insanlardır.boksta kalın kemik güç açısından iyi bişey ama hız , estetiklik , kondusyon, eskiv fent vs. bu tarz şeylerde kesinlikle dezavantaj. ortadogu insanının sporu güreştir.kısa boylu olmak da ayrıca dezavantaj tabi. boksta kesinlikle ayak bilekleri ve bel kemikleri ince olması gerekiyor. bu nedenle golovkin avni ve benzeri sporcuların istese de eskiv yapamadıgını görüyoruz.kas yapısı olarak en avantajlı olanlar zenciler. uzun kas yapısı her zaman avantajdır. daha az yorulur ve daha hızlıdırlar , eskive ve fente de… Devamını oku »
TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

eskiv fent dedinde tyson fury ne oluyor acaba ya da dimitri pirog yada japon yamanaka veya lomachenko veya naoya inoue….amir khan orta asyalı pakistan ringde gördüğüm en hızlı adamlardan…
spor türleri belli ırkların egemenliğinde değildir…
mesela olimpiyat ve dünya şampiyonu katinka hotsszu ülkesei macaristan ın denize kıyısı yok…bizim ülkemiz 3 tarafı denizle çevrili ama bir dünya ve olimpiyat şampiyonumuz yok…

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

dostum genelleme yapıyorum farkındaysan . yoksa her ırktan yetenekli insanlar çıkabilir istisnalar olabilir. şu şudur diye kesin bişey diyemeyiz ama genelleme yapabiliriz.boks için en uygun ırk siyah kas ve kemik yapılarından dolayı siyahi ırktır.

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

golovkin için teknik yoksunu demek çok büyük bir hata…
evet eskiv yapmıyor fent yapmıyor kafa-vücut-ayak oyunları yok doğru…ama ringi kesmesi ve adımlaması, isabetliliği ve yumruk zamanlaması mükemmel…üstüne bir de yıpratıcı yumrukları (indirici demiyorum) da eklenince 5 yıldızlı bir boksör konumuna sokuyor…

lennox
Üye
lennox

Mükemmel bir yorum katılmamak elde değil her sporcunun farklı yetenekleri vardır messi kafa gölü az atıyor diye eleştirmek ne kadar dogru olabilir ? Katinka hotsszu ismini duyduğumda dahi heyecanlandığım kety ledecky ile beraber en beğendiğim aktif yüzücülerdendir Macarların denize kıyısı yoktur ama bu branşta laszlo cseh gibi çok büyük sporcular yetiştirmiştir

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

@lennox;
macaristanın su topu milli takımları da ayrıca çok başarılı 🙂

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

ayrıca boksta teknik sadece eskiv fent veya ayak-vücut oyunları ile olmaz… ring kesme isabetlilik ve zamanlamada boksta teknik özellikler kısmına girer…
senin dediğin şekile gelirsek neymar topla daha iyi estetkik hareketler yapıyor ama messi sadece düz koşuyor neymar messiden daha iyi demeye benziyor…

TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK

orta doğu sporu güreştir diyorsun o zaman taekwando veya karate uzak doğu sporu uzak doğulular başarılı olur o zaman servet tazegül veya nur tatar veya karate milli takımımız o zaman çinli koreli devşirmesi mi_?

Roman
Üye
Roman

GOLOVKININ HER MACI EZE EZE KAZANMASI ORDINARYUSUN ZORUNA GITMIŞ, HAZMEDEMEMIŞ ZIRA JACOBS UN KENDI EKIBI BILE YENILGIYI KABULLENMIŞKEN ONUN JACOBS YENILGISINDEN SONRA DEMESI HER şeyI aydinlatiyor. Hazimsizlik problemi baş göstermiş.

CoNaN
Üye
CoNaN

siyahların kasları yüzmeye müsait değildir. siyahların kasları ani patlamaya (sıçrama gibi) çok daha müsaittir. bu nedenle “white man cant jump” derler. bir de en uzun tabanca maalesef siyah ırkta bulunmaktadır. 😀
ama siyahlar bilimde pek iyi değillerdir. bu konuda sarı çok iyidir.

Big George
Üye
Big George
Bu siyahlar ikiye üçe ayrılıyor aslında. Mesela doğu afrikalılar genetik bakımdan daha değişiktir. Suratları da değişiktir, kafaları ve vücutları küçüktür, genelde kasları dayanıklılık üzerine şekillenmiştir ve ince uzundur kasları. Doğu afrikalılar çelimsiz görünürken, çok iyi maratoncu olurlar. Batı Afrikalılar ise bildiğimiz ayı boğan zenciler oluyor. Wilder gibiler yani. Kasları patlama yapmaya çok müsait, dövüş sporları ve 100 metre gibi sporlarda harikadırlar. Bir de afrikanın en güneylerinde tutsiler, hutular gibi daha izole, rakamları az ama diğer afrikalılardan çok daha farklı bir siyahi insan türü vardır. Bunların spordaki başarısını göremedim ama Tutsiler güzellik bakımından diğer zencilerden çok farklıdır, mitoloji ve fantazyalardaki kara… Devamını oku »
CoNaN
Üye
CoNaN

SİYAHİ IRKIN avrupadan çıktığı söyleniyor. eski roma zamanında

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H
@türk oğlu türk tamam ringi kesme bakımından golovkin çok teknik ama komple bir boksör degil.ben sadece abartıldıgı kadar olmadıgını söylüyorum.bunu canelo maçında göreceksiniz.ayrıca eubank ve wardın madara ediceginden eminim.sadece eubank avni maçını izle ne demek istedigimi anlayacaksın. golovkinin o masum yüzüne bakmayın en sinsi yalancı şeytanlardan biri. büyük şeytan. eubank tehlikesinin farkındaydı o yüzden eubanke cep harçlıgı niteliğinde pay verdi.neden olarak kemeri olmamasını sundu. eubank de kemer için üst siklete çıktı.noldu eubank kaçtı oldu.adını çıkardı sinsi köylü. bu saatten sonra da eubankle hayatta yapmaz eubank her geçen gün gelişiyor ve her röportajında golovkine meydan okuyor ama golovkin oralı bile degil… Devamını oku »
TÜRK OĞLU TÜRK
Üye
TÜRK OĞLU TÜRK
@ordinaryus; hiçbir boksör komple değildir…her boksörün artı ve eksi yönleri bulunur…floyd bile komple bir boksör değildir yada golovkin…her stilin kendine has teknikleri vardır… outboxing tarzındaki boksörlerde direklerle rakibi uzak tutma eskiv ve fent oyunları vardır ve vücut, kol yapıları uzun olduğundan bu tarz onlara daha yatkındır…rakibi yorduklarını düşündüklerinde ise atak dövüşmeye başlarlar…mesela robert ester jr… inboxing tarzındaki boksörlerde sürekli içeri girme yumruk çeşitliliği ve press vardır genelde kondisyon sıkıntısı çekmezler vücut yapıları ve kol yapıları kısa ve güçlü olurlar… bir de senin dediğin gibi midrange boksörler vardır ki en tehlikeli boksör sınıfına girerler….rakibinin fiziki ve teknik özelliklerine göre strateji belirleyen… Devamını oku »
Tugay Özay
Üye
Tugay Özay

Golovkin’in çok büyük isimler ile maç yapmadığı bir gerçek lakin sen de çok gömmüşsün.
Şuana kadarki en iyi rakibi Canelo olacak. Eğer net bir şekilde kaybederse anca haklı çıkarsın…

leGGGend
Ziyaretçi
leGGGend

Ulan ne itici bir herifsin sen, bide çöp deyip ardından sadece abartıldığı kadar iyi değil diyorsun, millet yanlışını düzelttikçe konuyu diğer taraflara çekiyorsun, golovkin şeytan falan boşuna günahını almana aciyorum, Kazakistanda evsizlere yetimlere yardımını ben biliyorum. sendeki bu ggg duşmanlığını anlayamadım gitti, Bide kazaklara laf atıyorsun gureş yapsınlar falan, tamam zenci seviyorsunda ama hastalık yapar bu kadar çekemezlik.

CoNaN
Üye
CoNaN

ward, golovkine bir boy fazla gelir. abartmayın şu adamı.

CoNaN
Üye
CoNaN

TAM TERSİNİ YAZSAN daha iyi olur. ward’a an avrat söven, seni emekliye ayıracağım, kafanı koparacağım diyen ward değil kova-levdi. ismi gibi karaketeri de kovaymış. boş yani.

GGG
Üye
GGG

Ordinaryus sen nasıl bir ahlaksız birisisin. Milli gururumuz olan Boksörümüz golovkin’e yapmadığın hakaret kalmadı. İkide bir Kazakiatanı köy diye aşalayıp duruyorsun. Ustelik kazaklardan boksor çıkmaz bilmem boks kazakların sporu değil şeklinde ağzına geleni yazıyorsun. İster profesyönel boksta olsun ister amatörde olsun kazakların başarısını araştır bakalım. Kazakistanda boks nasılmış oğren bakalın. En azından Olimpiyat oyunlarına bak. Senin gibiler yüzünden kardeşlerim Türk milletinden zorla soğutacan. Anlıyorum çekemiyorsun. Eleştirme demem eleştir ama haddini aşma!

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

@ggg
olayı kişiselleştirme sana ve şahsına hakaret etmedim. kazak milletine de hakaret etmedim.
sadece kazak degil türklerin de boksa yatkın olmadıgını iri kemikli oldugunu söyledim.ne var bunda. golovkini de sinsi oldugu için sevmiyorum yukarıda türk oglu türke yaptıgım açıklamada neden sinsi oldugunu söyledim.

ayrıca sevmek zorundamıyım?sen de avniyi sevme bana ne umrumda olmaz.

son olarak türk milletinden soguyacagın varsa da sogu, sahte dostumuz olacagına niyeti belli düşmanımız olsun daha iyi.

Big George
Üye
Big George
Kazakistan köy falan değil bu arada ha… Nazarbayev gibi Atatürk’e benzer, reformist ve ilerici bir adam tarafından yönetiliyor. Şimdiden başlayarak 2020’lere kadar tamamen latin alfabesine geçiş evresi başladı. Ülke kiril alfabesini bırakıp, tüm dünyaya ayak uydurabilmek için Latin alfabesine geçiyor. Müslümanlık-Araplık ayrımı arasında büyük bir uçurum koydu, bu konuda çok radikal. Nazarbayev zamanında Türk dili orada gelişti, bu dilde şarkılar, şiirler yazan sanatçılar arttı. Hepsi de tarihlerini ve kimliklerini anlatan işler yapıyor. Kazakistan bir endüstri ülkesi oldu. Karaganda belki yüzölçümü genişliğinden boş bir coğrafi bölge olabilir ama Astana ve Almaty’daki şehir düzenlemesi ve asayişi gören küçümsediği ile kalır. Çok güzel… Devamını oku »
CoNaN
Üye
CoNaN

biz de arap alfabesine geçelim 😀

aman şimdi fix1’in yine zoruna gidecek.

Oldi
Ziyaretçi
Oldi
Birader Ne var latin alfabesinde bu alfabe sebebiyle türk edebiyatının ne hallere düştüğünü bilmez misin? Japonlar dünyanın en gelişmiş milleti ve dünyanın en zor diline sahipler, çinliler de muazzam gelişiyor. Zamanında Japonlara da aynı şeyi söylediler latine geçin diye 1 saat üzerinde durmadılar. Latin hurufatı Türkçeyi katletmekten başka hiç bir şey yapmadı. Senin Osmanlıca diye bildiğin dil Türkçenin ta kendisidir. Bunun delili de bir Osmanlı döneminde yaşamayan yunus emre dir. Madem o dil Osmanlıca Selçuklu zamanında yaşayan yunus nasıl konuşuyordu o dili. Kazaklar da demekki özünü kaybetmek üzere. Ve sen özünü dilini kaybetmekten gurur duyuyorsun. Biraz da atatürk ü sorgulayın… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George
Osmanlıca Türkçe değildir demedim, canavar gibi Türkçe olduğunu ben de biliyorum… Ancak latin alfabesi Türkçe dilinin fonetiği açısından daha elverişli bir alfabedir arap alfabesine oranla. Bunu da tüm dil bilimciler kabul eder. Arap alfabesinde ünlüler çok kısıtlıdır ve Türk dilindeki ünlü sesleri çıkarmak bakımından oldukça kıttır. Bu nedenle latin alfabesine geçiş oldukça olumludur. Divan edebiyatı türkçesinden zaten uzaklaşmıştı osmanlı’nın son zamanlarına yaklaşıldığında. Aruz vezni falan yazması imkansıza yakın bir hale gelen bir evrim geçirmişti dil de. Öyle bir ortamda yeni bir soluk oldukça iyi gelmiştir dile. Türklerin milli ve kültürel edebi üretimi artmıştır. Yeni akımlar oluşturmuştur. Nazım Hikmet, Attila İlhan… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George
Gönül ister ki Türkler kendi alfabesini kullansın. Türkçenin kendi alfabesi var taş gibi göktürk alfabesi ama ölü bir alfabeyi diriltmek zor… Bugünkü dil ile o zamanın dili de çok çok farklılığa sahip. Yunus Emre zamanı tam anlamıyla anadolu beylikleri zamanına denk düşüyor. O dönemlerde Selçuklu sarayı etkisi ile türkçe konuşmuyordu Türkmenler, saray edebiyatını genelde farsça yapardı. Türkler ise saraydan bağımsız bir şekilde yaylaklarda eski oba düzenini koruyarak yaşardı ve konuştukları dil basitçe saf bir türkçeydi. Bu nedenle divan edebiyatı zamanı osmanlı türkçesi kadar ağır bir yapısı yoktur. Ki zaten Yunus’un şiirleri okunursa anlaşılır, çok sade ve ari bir türkçesi vardır.… Devamını oku »
Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu
Türkler en büyük hatayı beş para etmez arap alfabesine geçerek yaptılar osmanlı o kadar arap sevicisydiki dilimizi beş para etmez arap kelimeleri ile kirtlettiler. saray ve divan edebiyatçıları ne idüğü belirsiz saçma sapan farsça arapça Türkçe karşışık dil kulalndılar. neyseki halkımız bu üst düzey tabaka kadar Türkçeyi bozmadı. sonra Atatürk gibi bir deha çıktı. ilk iş olarak bize hiç bir faydası dokunmayan arpa alfabesinden kurtardı bilimde gelişmiş batının kullandığı alfabe Türk diline de uygun gelen latin alfabesine geçti. dilizmideki arapça harfleri atıp Türk dil kurumunu kurmaya çalışan bir adama Türklüğe ve Türkçeye zarar verdi demek ak cahillerden beklenecek birşey. Türklük… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George
Dostum en çok fayda sağlayandan ziyade tek fayda sağlayan bile diyebilirsin. Yazılı kaynaklara baktığında halkına hesap vermek için kitabe diktiren Göktürk hanı bilge kağan ve kardeşi kül tigin vardı. Orhun kitabeleri, bu kişilerin yaptıkları işi halka rapor etmek ve hesap vermek için yazılmıştır. Ben Türk budunu için şunları şunları yaptım diye rapor vermiştir. En önemlisi de budur zira. Sizin için yaptım, size hizmet ettim der. Devlet yönetenin malı olmamıştı hiçbir zaman hanlık sisteminde. Halkın malı olmuştu. Sonrasında ise ortadoğu ve genel olarak ikta sistemiyle tanışınca ortadoğu’nun hanedanlık sistemi ve devletin aile malı olması sistemi çıktı. DEvletin halkına karşı sorumluluğu minimuma… Devamını oku »
Alparslan Türkoğlu
Üye
Alparslan Türkoğlu
Türk kültürüne, Türk töresine, kültürel gelişmeye, Atatürk ilkelerine düşman gerici,bedevi zihniyeti hakim şu anda. hayvanat bahçesi müdürünün tübitak başkanı olduğu liyakatın olmadığı. en baştakine sadık vasıfsız bireylerin tüm işleri ele geçirdiği. biyoloji gibi bilim dersi ile din dersinin eşit sayıda verildiği yavaş yavaş bilimsel eğitimden uzaklaşıp dinsel eğitime girilmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz. anayasadan Türkün adını kaldırmak isteyen. Türk kültürüne zarar vermek isteyen bu bedevi zihniyetine karşı senin dediğin gibi kültürel, bilimsel artı olarak fiziksel savaş vermeliyiz. Türk töresindeki halka hesap verme geleneği tespitinde çok doğru olmuş. kadına değer verme, halka hesap verme geleneği, Türk gelenek örf ve adetleri islama geçiş… Devamını oku »
GGG
Üye
GGG

Arkadaş kimse kimseyi sevmek zorunda değil zaten. Sevmemyebilitsin hatta neftet edebilirsin o senin bileceğin birşey. Ancak bir devletin muteber gördüğü sporcuya eleştiri adı altında ağzına gelen her aşalayıcı lafı atamazsın

Don King
Üye
Don King

Pirogla ggg karsilassaydi gggnin adi bugün bu kadar anilmazdi bence.tabiki ggg iyi boksör ama bugün orta siklette ayak oyunlari yapabilen, hızlı göz dolduran tekniğe sahip kimse yok. Mesela lara vari bi boksör.kismen jakobs var ama onunda tekniği gggnin gücü karşısında çok ise yaramadi.ggg bugün bu kadar buyukse sebebi sadece budur.eger ggg leonardli duranli orta siklette olsaydi ancak bas altu bi boksör olurdu.bunlara rağmen bence caneloyuda yenecektir.

halil bulut
Üye
halil bulut

arkadaşlar sizce gennady golovkin ve andre ward maçı olsaydı kim kazanırdı?

CoNaN
Üye
CoNaN

Tabiki ward kazanırdı

halil bulut
Üye
halil bulut

conan kardeşim eminsin heralde☺

CoNaN
Üye
CoNaN

Aynen eminim. Ama beterbievi zor yenerdi.

halil bulut
Üye
halil bulut

bencede haklısın beterbievi zor yenerdi çünkü kovalevi bile yenmiş amatörde baya sağlam bir adam

CoNaN
Üye
CoNaN

Beterbievden çekiniyorlar. Adam kimseyle maça çıkamıyor

Acımasız John
Üye
Acımasız John

Boşa çıkan kemeri mi aldı ? Golovkinden kaçmak için kemerleri bırakan canelodan aldı doğru söylüyorsun . Gerçi sana cevap değil başka bişey lazım Ordinaryüs

Prorsum
Üye
Prorsum

Yubenk cinyır yieeeaa süper boksör yieeeaa eskiv fent hız harika biri bu adam dostuuuuuuuum
golovkin sinsi yieea yalancı o adam hep balon dövdü hiç kıvrak değil kemikleri kalın bi kere yieeaa

Ordinaryus H
Ziyaretçi
Ordinaryus H

@porsuk
ahahahah bu kimin taklitiydi porsuk ? uzun zamandır gülmüyordum eğlenceli adammış :d.d

CoNaN
Üye
CoNaN

Golovkin çıksın bellewla maç yapsın. Yere göğe sığdıramayıp ağır siklet gibi vuruyor dediğiniz adam ya hani

AgnusDei+
Üye
AgnusDei+

Arkadaşlar ggg yi çok seviyorum ama ward gerçekten ona bir kaç gömlek üst gelir be. ward çok farkı bir seviye golovkin için. hani ggg severlerle atışmak falan değil de amacım ama ward golovkinle oynar. warda tek tehdit bir kaç sene sonra beterbiev olur ama bence ward onun da üstesinden gelir. gelemezse de yaşı itibariyle beterbievin önünü açıp çekilmiş olur o da hoş olur. ama ben beterbievi de zorlansa da yeneceğini düşünüyorum.

AgnusDei+
Üye
AgnusDei+

Ama aralarında çok yaş farkı yok ama beterbievin uygun şartlarda warda oranla daha uzun süre boks yapabileceğini düşünüyorum. gerçekten beterbiev harika bir boksör.

cemil aslan
Üye
cemil aslan

golovkin yaşayan efsane

prettyboy
Üye
prettyboy

abi golovkini gömdükçe gömdünüz adamın yumruklarını ağırçekimde izledim o vuruşlara insan dayanmaz tutturmuşsunuzda ggg şunla maça çıksa kaybeder, şunla çıksa kaybeder herkezin vicudu çelikmi saçmalamayın bugün golovkin’e çamur atan adamların hepsi dün ggg’ci olduğu gerçeği beni üzüyor gerçekten…

Big George
Üye
Big George

Prime Ward ile prime GGG maçı gerçekten tahmin edilemez derecede olurdu ama şimdiki Ward ve GGG maçında ben GGG’yi favori görüyorum. Ward ciddi bir düşüşte. Esas Ward olsa ilk Kovalev maçını spekülasyonla değil eze eze kazanırdı.

Yaşlandı artık Ward. Ama yaşlı hali bile birçok boksöre yeter.

Fatihhh
Üye
Fatihhh

canım komaya girmek istiyor bir kaç ay hastane ortamına ihtiyacım var yada hayattan sıkıldım artık zevk vermiyor diyen meydan okusun diğerleri zaten bi yolunu bulup kaçıyor sokakta görseler ggg yol değiştirirler o derece yANİ:)

Anthony
Üye
Anthony

Bu adamın ipini çekebilecek 4 isim var 🙂

1. Floyd un bırakmadan 2 sene önceki hali

2. Andre Ward (Antrenman ile daha da üstüne koyarak)

3. Canelo nun 2 yıl içinde gelişimi

4. Eubank in 2 yıl içinde gelişimi

Tek kral DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
Tek kral DEONTAY WİLDER

Bu saydıklarından bitek onun hakkından gelebilecek kişi Chris uebank Jr dır… onu yenebilecek kişide bily jo sanders olur geri kalanlar hikaye

Engin Keskin
Üye
Engin Keskin

golovkinin kilosuna yakın vede aynı kiloda olan aktif boksörlerden golovkini yenecek yığınla isim var tek tek saymaya kalksam 2-3 saat sürer.