Boks

WBA Açıkladı: O Tarihe Kadar Anlaştınız Anlaştınız…


jack-cleverly

Eski WBC süper orta sıklet dünya şampiyonu Badou Jack, 14 Ocak’ta IBF şampiyonu James DeGale ile berabere kalarak unvanını korusa da, artık hafif ağır sıklette dövüşeceğini açıklayarak kemerini boşa çıkarmıştı.

Jack yeni sıkletinde ilk maçı için WBA (normal seviye) şampiyonu Galli Nathan Cleverly ile anlaşmış, fakat WBA’in sıralamada 1 numarada bulunan namağlup Kırgız boksör Dmitry Bivol’a unvan maçı hakkı tanımak istediği için bu karşılaşmada kemerin ortada olup olmayacağı belirsizliğini koruyordu.

bivol

Son alınan bilgilere göre WBA mücadeleyi unvan maçı olarak onayladı, öte yandan karşılaşmadan galip ayrılacak boksörün 11 Eylül’e kadar Bivol’le anlaşması ve 2017 yılı içinde ringe çıkması gerektiğini açıkladı.

Çıktığı 11 profesyonel karşılaşmada 11 galibiyeti ve 9 nakavtı bulunan 27 yaşındaki Kırgız boksör Dmity Bivol, Artur Beterbiev ve Oleksandr Gvozdyk ile birlikte hafif ağır sıkletin en önemli unvan adaylarından biri olarak dikkat çekiyor.

 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
VolkanK
VolkanK
3 yıl önce

Birileride kovalev’e meydan okusun– iyice şenlensin

GGG
GGG
3 yıl önce
Reply to  VolkanK

Kovalev’in artık maç yapmaya yüzünün olduğunu sanıyorum. Ben Ward Kovalev’in kariyerini bitirecek demiştim. Öyle de oldu. Ne kadar karaktersiz bir sporcu olduğunu ve ne kadar basit boksör, daha doğrusu puncher olduğunu tüm dünya gördü

Marvin Hagler
Marvin Hagler
3 yıl önce

hafif ağır siklet sağlam boksörler kaynıyor. sergey kovalev, adonis stevenson, sullivan barrera, oleksandr gvozdyk, eleider alvarez, nathan cleverly, artur beterbiev… bu siklette turnuva olsa ve bu boksörler turnuvaya katılsa ortaya güzel görüntüler çıkardı.

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
3 yıl önce
Reply to  Marvin Hagler

gerçekten de çok sağlam boksörlerin bol olduğu 1 sıklet hafif ağır ama yine de bu sıklette kovalev ward dışında işte bu denecek sağlam maçlar olmuyor nedense.

GGG
GGG
3 yıl önce

Mayweather – McGregor gecesinin alt maçları mükemmel

Severinus
Severinus
3 yıl önce

gvozdyk, beterbiev, bivol
hem genç hem teknik hem de sert boksörler
barrera ve stevensonın zamanları geçiyor, ward bu sıklette kalmaz,
eleider alvarez de oldukça genç ve iyiydi diye hatırlıyorum,
beterbiev başı çeker bence

VolkanK
VolkanK
3 yıl önce

İyi boksörler var yarde ‘yide ekleyebiliriz. En sona cleverly. Yazıyorum

Başa dön tuşu