WBC Başkanı Avni Yıldırım ‘ın Rakibini İstanbul’da Açıkladı!


WBC Başkanı Mauricio Sulaiman: “Adalet yerini bulacak” – Avni Yıldırım: “Kemeri Türkiye’ye getireceğim”

Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet unvan maçında hakemlerin tartışmalı kararıyla ABD’li Anthony Dirrell’a yenilen Türk boksör Avni Yıldırım’ın itirazı kabul edildi.

Yıldırım’ın unvan maçını yeniden oynayacağını WBC Başkanı Mauricio Sulaiman düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.

Çırağan Oteli’nde düzenlenen basın toplantısına Avni Yıldırım, Yıldırım’ın menajeri Ahmet Öner, WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz katıldı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Avni Yıldırım’ın menajeri Ahmet Öner, “Son maçta maalesef şanssız bir şekilde maç durduruldu. Avni öne geçerken 1 raunt kala maç kesildi. Şaibe olduğunu düşünerek WBC’ye itiraz ettik. WBC Başkanı’nın desteğiyle başvurumuz kabul edildi. Avni hakkını alacak.” diye konuştu.

– Mauricio Sulaiman: “Adalet yerini bulacak”

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman maçın şanssız bir şekilde yarıda kesildiğini belirterek şunları kaydetti:

“Avni şampiyon gibi dövüştü. Şanssız bir şekilde kaza ile açılmış kaş yarası yüzünden maç kesildi. Bitmemiş bir maçtı. Dirrell ile de gurur duyuyorum. İkisi de dünyada gördüğüm en güzel maçlardan birini sergiledi. Maçın ertesi günü Avni ve menajeri Meksika’ya yanıma geldiler. İkisine de adalet yerini bulacak diye söz verdim. Her şey anlaşıldı ve imzalar atıldı. Anthony Dirrell yaz sonunda eski şampiyon David Benavidez ile karşılaşacak kazanan da en geç şubat ayına kadar Avni ile mecburi rakip olacak. Avni önce Dirrell vs Benavidez gecesinde de yer alacak ve baska bir rakibe karşı mücadele verecek” ifadelerini kullandı.

– Avni Yıldırım: “Kemeri Türkiye’ye getireceğim”

Boksör Avni Yıldırım ise hak ettiği şampiyonluğun elinden alındığını vurgulayarak, “Son maçta talihsizlik yaşadık. Hak ettiğimiz şampiyonluk elimizden alındı. Tüm türkiye üzüldü. Gerekli hamleleri, başvuruları, itirazları yaptık ve itiraz sonuçlandı. Şampiyonluk sadece ertelendi. O şampiyonluk mutlaka Türkiye’ye gelecek, kimse merak etmesin. Çalışmalaramıza aynı şekilde devam edeceğiz. Niyet hayır akıbet hayır. Verdiğim sözü tutacağım ve o kemeri Türkiye’ye getireceğim. Dünya’da Türk boksunun da var olduğunu gösterdik. Dünya 5’ten büyüktür.” ifadelerini kullandı.

Sivaslı olan Avni Yıldırım’a destek olmak için toplantıya katılan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Sivasspor ve Sivaslılar olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Avni’nin yanında olacağız. Kemeri alacağından şüphemiz yok.” dedi.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de Avni ile ilgili olarak, “Türkiye’de profesyonel boksu en iyi şekilde yapan spor ahlakı ile gurur duyduğumuz bir sporcu. Türk boksunun dünya çapında bir yerde olması için çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantının sonunda Avni Yıldırım için İstanbul’da bir unvan maçı organize edilmesi görüşülürken menajeri, Avni’ye saat hediye etti.

Bilgehan Demir de WBC (Dünya Boks Konseyi Başkanı) Başkanı Maurico Sulaiman ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

DMAX mikrofonlarına konuşan Sulaiman’ın açıklamalarını Fight Club’ta izleyebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

50
Yorumlar

19 Comment threads
31 Thread replies
20 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
Öğretmen BeyThe Greatest of All TimeDAĞISTAN turan74unstoppablewilderpunchHeisenberG Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Kızılderelı
Üye
★★★★
Kızılderelı

Gördüğüm avni bu sefer nakavt olacak öngörüm

lenoxlewis
Üye
★★★★
lenoxlewis

Errol da nakavt olacaktı en son ki öngöründe

Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

Sen öngörme boşver.

HAYEEE
Üye
★★★
HAYEEE

Çeviri hatasımı var yoksa ben mi yanlış anladım, cihat gemici twitterda dirrel benavidez galibinin avni ile yapacağını söylüyor aynı gecede avnide ringe çıkacakmış.Burda da avni ile dirrelin anlaştığı rövanş olacağı söyleniyor, hangisi doğru cözemedim …

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

burada da cihat gemici nin söylediği yazıyor. dirrel-benavidez maçı olacak. kazanan en geç şubat ayında avni ile dövüşecek.

asy783
Üye
asy783

böyle sevindim valla

Conan
Üye
★★★★★
Conan

Avni’nin yeni lakabı : “Dünya 5ten büyüktür.”

GGG
Üye
★★★★
GGG

😀 😀

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Her şerde,bir hayr var dır kelimesinin, avniye en güzel hayrlı olanını verdi desem yeridir))dirrelle gurur duydum demiş suleyman,belkide kaşı açılmasaydı ve maç 12 raund surseydide vermeyeceklerdi kemeri avniye,hedefleri amerikalı birine emekli olmadan bu kemeri vermekti yaptılar,çünkü dirrel benavidezle maç yapsaydı bu kemeri zaten alamazdı,avni de,dirrelden önce benavidevle maç yapsaydı,tekrar kemer maçına zor çıkardı,biraz kızsamda aslında en hayrlısı bu.ama avni kendi… Devamını oku »

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

Avni, ikinci maçta ko için uğraşmamalı bu nedenle güçlü yumruklarını çok kullanıp kendini erkenden yormamalı.. AVni.daha iyi bir savunma geliştirip az yumruk almalı ve puana oynamalı, bu şekilde izleyeceği bir strateji ona galibiyet getirir diye düşünüyorum…

GGG
Üye
★★★★
GGG

Dirrel maçındaki Avni sınır notasıydı, Avni olabileceği en iyi seviyeye gelmişti. Daha iyisi olamaz

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Ahmet öner harbi d.şşaklı adam çıktı.

tipitip
Üye
★★★★★
tipitip

yani koca wbc başkanını, balık ekmeği meşhur diye İstanbul’a kadar getiremezsin…

Öğretmen Bey
Üye
★★★★
Öğretmen Bey

Cebrail Abi, şu Süleyman’ı Antakya’ya künefe yemeye getirebilir miyiz ne dersin ?

Tuaman
Üye
★★★★★
Tuaman

Abi bu benzetmelerine hastayım yemin ediyorum 🙂

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Herşeyide Ahmet önere yormayalım,Avni ninde hakkını verelim bu ikisinden çok Türkiyenin hakkını verelim,biz ve bizim gibi boks severler Avni şımarıpta ko olduğu dönemde eleştirmeseydik Avni Türkiyenin sesini dinlemeseydi bu kadar çok çalışıp üstüne koymazdı ve yine Türkiye olarak biz dirrel maçında Avniyi Türkiye olarak sevmeseydik,bu suleyman efendi belkide gelmezdi,işte o yüzden bazen Türkiye olarak sesli düşünmemiz lazım,Ahmet öner parayı kovalıyordu… Devamını oku »

GGG
Üye
★★★★
GGG

Avni’yi Ahmet Öner yarattı. Her şeyi Ahmet Öner’e borçlu. Ha o da işe ekonomik olarak bakar sonuçta iş adamı, iyi yada kötü, yine de hakkını vermek lazım. Gerçekten ta*şaklı bir adam

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Yarattı demek, biraz iddalı bir deyim olur ama ben anladım seni.,ta*şak konusuysa burda yazan herkestede var oğlumda da var kedim dede var köpeğimdede var))

GGG
Üye
★★★★
GGG

Anlamadım

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Ahmet önerin cesaretine saygı duyarım dediğin gibi iş adamı ama benimde dediğim gibi türkiye ve boks seyircileri kanallar federasyonlar vs vs olmasaydı? tsakli bir adam dedinya o yuzden dedim,yanlis anlama bra.

GGG
Üye
★★★★
GGG

Bu işteki payın %99’u Ahmet Öner’indir. Eubank maçında üniverstede yurttaydım, 5 bin kişilik yurtta 3 kişi toplandık maçı izledik. Kimsenin Avni’den haberi bile yoktu. Medya yada seyirci Avni’yi buralara getirmedi. Avni’yi buralara Ahmet Öner’in taşşakları ve Avni’nin çalışma azmi getirdi. Dünya şampiyonluk maçına çıkıyorsan tabi insanlar seni izler medya sana yer verir. Ama önemli olan bu yolu nasıl gittiğin. Buralara… Devamını oku »

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Sende takmışsın ahmet önerin tassaklarina

DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★
DAĞISTAN turan74

okudukça gülüyorum
işte bu ya bizim sitenin adamları
Yılmaz taş , Ggg selam olsun size sabahımı neşelendirdiniz .

GGG
Üye
★★★★
GGG

😀

GGG
Üye
★★★★
GGG

Nereye çabalıyorsun Eyüp efendi. Araba modelini yükseltmek için mi? Yoksa bu yıl kaç tane marangoza millilik lisansı veririm diye mi düşünüyorsun? Ne icraat yaptın bu güne kadar Türkiye Boksu için? Boksa zarar veriyorsun, yapıştın sakız gibi. Koskoca ülkede Boksu yönetecek başka hiçbir adam yok mu? Yazıktır, günahtır be.. Boks varmış, bu ülkede boksun B’si bile yok

GGG
Üye
★★★★
GGG

Avni’ye ünvan maçını artık biraz zor verirler. Avni’nin tek şansı sikletinde doğru düzgün rakip olmaması. p4p’da ilk 20’ye girecek 1 tane bile adam yok siklette. O yüzden bir ihtimal belki yine bir şans doğar, ama sanmıyorum. Dirrel – Benavidez gecesinde kiminle karşılaşacağı da önemli, final elemesi niteliğinde olursa sağlam bir rakip de çıkarabilirler. Önce o maçı kazanması lazım. Zaten Benavidez… Devamını oku »

GGG
Üye
★★★★
GGG

Yönetici onayınıza koyayım, çıldırttınız sonunda

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Benimde bugün bir sürü yorumum onaya takılmadı ama yayınlanmadı…

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Evet, oluyor arada. Bazen de mesajını haberin altında görüyorsun. “Birşey sordum, neden kimse cevap vermedi” diye düşünürken başka telefondan üyeliksiz bakıyorsun mesaj arafta kalmış, ortada yok.

GGG
Üye
★★★★
GGG

Abi sistem otomatik siliyor takılan yorumları

GGG
Üye
★★★★
GGG

Kim elini koyuyor taşın altına? Tanımayanlar da bahsettiğin şahsın elini taşın altına koyduğunu sanar, adam elini cebine koyuyor cebine

GGG
Üye
★★★★
GGG

Toplantıyı izledim ama o şahsı konuşurken izlemedim, gerek de duymuyorum. Bir adam çıksın dünya kadar yanlış yapsın, sonra bir tane doğru birşey yapsın ben de onu savunayım. Bu adam iyidir diyeyim. Oh ne güzel dünya. Kim bilir hayalleri olan kaç gencin hakkına girildi. Avni çıksın yıllarca çabalasın, ter döksün gözyaşı döksün, Ahmet Öner oradan oraya koştursun adama maçlar ayarlasın, sonra… Devamını oku »

GGG
Üye
★★★★
GGG

Benim siyasetle bir isim olmaz. Ben burada boks için yazıyorum. Madem öyle, bu adam lisansı bile olmayan yeğenini neden milli yapıp müsabakalara katılmasını sağladı. Yaşı 40’ı geçmiş futbol hakemlerine niye milli boksör lisansı verdi? Neden sporcuların çoğunluğu tartıda kaybetti. Bu böyle uzar da gider. Ama diyecek bir şeyim yok. Saygı duyuyorum

DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★
DAĞISTAN turan74

Emeğine sağlık dostum kalite emek ve tecrübe

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

5 yılın sonunda benim de bir tahminim tuttu sonunda 🙂
comment image

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

Nokta atışı yapmışsın üstad :)) tebrik ederim

Gary O’Sullivan
Üye
★★★★
Gary O’Sullivan

Çerçeveletip duvara asacağım. Charles Martin Joshua’yı yener’lerden bugünlere çok çalışarak geldim 🙂

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

hahahha 😀 ama kendine haksızlık etme. bende dahil hepimizin, zamanında böyle tahminleri olmuştur 🙂

STiLLBaLLiN
Üye
★★
STiLLBaLLiN

O değilde benavidez, dirrell i ve avniyi brutal ko lar.

GGG
Üye
★★★★
GGG

O kadar da değil. Benavidez’in de kapasitesi belli. Dirrel’i nakavt eder bence de ama Avni eğer performansının üzerine biraz daha koyabilirse yenebilir benavidez’i. Ama bence Avninin bundan daha iyisini yapması zor. Bu Performansla da yenmesi zor

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

Bu nasıl rövanş beyler anlamadım gitti… kova direlden wbc kemerini alma şansı varken birde david benavidez cıktı. benavidez, direl ve avniyi aptal eder demedi demeyin.

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★★★
Tek Kral Deontay Wilder

Resmen avninin kemer almaması için tezgah kurmuşlar ..

anti_poşetking
Üye
★★★★★
DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★
DAĞISTAN turan74

halilim koenigsegg bu araç ben sana başka bir tane önercem deniz suyu ile çalışıyor 950 beygir
https://www.facebook.com/AlienCodePage/videos/1166152896881521/?t=9

anti_poşetking
Üye
★★★★★
anti_poşetking

baktim baskan, fena

DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★
DAĞISTAN turan74

araç 2 metre genişliğinde viraj alışı inanılmaz

The Greatest of All Time
Üye
★★★★
The Greatest of All Time

Hocam temennim benim de Avni’nin kemeri alması yönünde elbette. Ama Benavidez Avni’ye bir hayli ters gelebilir. Benavidez Dirrell’i de Avni’yi de geçer gibi geliyıor bana.

Öğretmen Bey
Üye
★★★★
Öğretmen Bey

Avni umarım şampiyon olursun çünkü bizi en üst seviyede temsil eden bir boksörsün ama keşke biraz kendine de bir şeyler katsan. Tartıda Allahu ekber demen , dünya beşten büyüktür gibi siyasetçi laflarını söylemen tuhaf. Amiyane tabiriyle keko gibi davranışlar sergilemesen keşke. Yine de dediğim gibi gönülden destekliyorum seni. İnşallah hakettiğin kemeri alırsın

Öğretmen Bey
Üye
★★★★
Öğretmen Bey

Bu arada sitenin yaptığı anket çok absürt olmuş. Ali vs Tyson kıyasına hiç gerek yok. Menemen soğanlı mi olur soğansız mı deseydiniz daha iyiydi.