Boks

WBO; Organizatör Eddie Hearn’e, Anlaşması için 48 Saat Süre Verdi!


Deontay Wilder’ın, Tyson Fury’e karşı üçüncü maç için tahkimi kazanması sonucu; ağır sıklette tüm unvanların ortada olacağı dev Joshua – Fury maçını suya düşürmüştü.

Anthony Joshua’nın WBO’da zorunlu rakibi Oleksandr Usyk bulunuyor. WBO, İngiliz boks organizatörü Eddie Hearn’den Tyson Fury – Anthony Joshua maçının yapılacağına dair bir kanıt istiyor. Hearn, bu içeriği 48 saat içinde WBO’ya veremezse; WBO, Joshua – Usyk maçının emrini vereceğini açıkladı.

Usyk, Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn’e; “Para istiyorum, daha fazla para…” diyerek video’lu mesaj gönderdi.

Tahkim, Wilder lehine karar vermişti. 15 Eylül’den önce Fury – Wilder III maçının yapılmasını emretmişti. Fury’nin organizatörü Bob Arum, 24 Temmuz Fury-Wilder III maçı için Allegiant Stadyumu’nu rezerve etmişti. Wilder; kenara geç ücreti almayacağını, intikam alacağını, Fury ile karşılaşmak istediğini açıkça belirtmişti. Fury ve ekibi bu maçı (Fury – Wilder III) yapmak daha sonra Kasım/Aralık gibi Joshua ile yüzleşmek istediğini açıklamıştı.

Boks muhabiri Mike Coppinger, olası bir Joshua – Usyk maçı için 21 ya da 28 Ağustos potansiyel tarihler olduğunu açıklamıştı.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu