Boks

Wood vs Warrington Unvan Maçı Tarihi Açıklandı

Leeds Kentinde Yapılacak Dünya Şampiyonluk Maçı İçin Geri Sayım Başlatıldı

Wood vs Warrington Unvan Maçı Tarihi Açıklandı

WBA tüy sıklet şampiyonu Leigh Wood (27-3, 16 nakavt) ve 2 kez dünya şampiyonluğu yaşamış Josh Warrington (31-2-1, 8 nakavt) ringe çıkacak. Bugün Leeds’te düzenlenen basın toplantısında Wood vs Warrington arasında yapılacak WBA tüy sıklet dünya şampiyonluk mücadelesi resmen duyuruldu.

Wood vs Warrington Maçı Sheffiled Şehrinde Olacak

Nottinghamlı Wood ile Leedsli Warrington arasındaki unvan maçı 7 Ekim Cumartesi günü İngiltere’nin Sheffield şehirinde bulunan Utilita Arena’da gerçekleştirilecek.

Warrington : Maçı parlatmak için burada masaalrı biribirimize firlatmamız gereksiz. Maçın kalitesi ortada. Ambarda çıkan kavga gibi çok büyük bir kapışma olacak.

Wood : O onu yenmiş o da onu yenmiş o zaman o da onu yener gibi saçma yorumlar duyuyorum. Kim hazırsa o yener! Ben neye güveniyorum? Daha iyi dövüşçü olduğumu bildiğim gerçeğine güveniyorum. Kazanacağım….

Kazanan Kiminle Dövüşecek?

WBA Federasyonu kazanan boksörün 120 gün içinde yenilgisiz Özbek boksör Otabek Kholmatov ile unvan koruma maçı yapma zorunluluğu getirdiğini eklemek isteriz. Kholmatov, WBA tüy sıklet dünya sıralamasında şampiyondan sonra gelen ilk boksör olarak unvan maçına hak kazanan sıradaki ilk isim. Beraberlik durumunda da Wood yine Kholmatov karşılaşmak zorunda.

Diğer yandan eş zamanlı olarak WBO komitesi de süper hafif sıklette şampiyondan sonraki 1 numaralı boksör olan Arnold Barboza’nın mevcut şampiyon Teofimo Lopez’e zorunlu rakip olarak atanması talebini reddetti. Aynı bildiride “Lopez şu anda gönüllülük döneminde ve unvanını  ilk 15’te yer alan herhangi bir boksöre karşı savunabilir” dedi.

Kadınlarda Tarihi Kapışma : Harper vs Braekus

Kadınlarda Tarihi Kapışma Harper vs Braekus
Kadınlarda Tarihi Kapışma Harper vs Braekus

Bu arada aynı gece aynı ringde iki kadın boksör kozlarını paylaşacak. Terri Harper ve Cecilia Braekus WBA-WBO Süper Yarı Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçında karşı karşıya gelecek. WBA’in şampiyonu Terri Harper boşta bulunan WBO kemerinin de ortaya koyulacağı mücadelede efsane şampiyonla maça çıkacak. Cecilia Braekus 2009’dan beri yarı orta sıkletin gelmiş geçmiş en iyi kadın boksörü olarak biliniyor. 41 yaşına gelen Kolombiya asıllı Norveç vatandaşı Cecilia Braekus hala maçlara çıkmaya devam ederken bir üst sıklette İngiliz Harper’a karşı mücadelesi çok büyük bir merak konusu. Harper ve Braekhus aslında bu sene başında ringe çıkacaktı ancak maç sabahı rahatsızlaşan Braekhus maçtan çekilmişti.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.