Amatör Mücadele Sporları

Ali Gürbüz Durdurulamıyor Elmalı’yı da Kazandı

Son 4 Senede 3 Kez Kazandı

Ali Gürbüz Durdurulamıyor Elmalı’yı da Kazandı

Kırkpınar’da altın kemerin ebedi sahibi olmayı son yıl kaçıran Ali Gürbüz 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan birinciliğini kazandı. Finalde Osman Kan’ı mağlup eden Ali Gürbüz üst üste 2. kez altın kemerin sahibi oldu.

Antalya’nın Türk’ün ilk er meydanı olarak bilinen Elmalı ilçesinde düzenlenen  ve 1200 civarında pehlivan katıldığı müsabakalarda heyecan çok büyüktü. Üç gün süren güreşlerde, çeyrek final maçlarını kazanan başpehlivanlar Ali Gürbüz ile Mustafa Batu, Osman Kan ile Kürşat Şevki Korkmaz yarı finalde çayıra çıktı. Recep Gürbüz Stadı’nda puanlama sistemi yarı finalden itibaren ilk kez uygulanmadı. Yarı karşılaşmalarında maçında Batu’yu yenen Gürbüz ile Kürşat Korkmaz’ı yenen Osman Kan finale yükseldi.

Geçen yılın birincisi Ali Gürbüz, yine puanlama yapılmadan devam eden final maçında Osman Kan’ı 27 dakikada yenerek 671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını kazandı.

Çeyrek Finalde İsmail Balaban ile Güreş Tuttu

Çeyrek finalde ise 125 dakika süren İsmail Balaban – Ali Gürbüz karşılaşmasında tarihi bir yeniş gerçekleşirken Ali Gürbüz’ün elde ettiği galibiyet uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak gibiydi. Erken final olarak nitelendireceğimiz o müsabaka en az final kadar ilgi gördü.

Elmalı Sosyal Medyayı Yıktı

TV 8,5’tan canlı yayınlanan Elmalı yağlı Güreşler’i Sosyal Medya’da özellikle X, eski adıyla Twitter’da da büyük ilgi gördü. Elmalı yağlı güreşlerinde #elmalı etiketi uzun süre ilk sırada yer aldı.

Yağlı Güreş Haberlerini Fight Club Türkiye’de İzlemeye Devam Ediniz.

Gelişmeleri Takip Etmeyi Sürdüreceğiz.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.