Diğer

Boks Şampiyonasında Final Sonuçları!


turkiye-genc-erkekler-ferdi-boks-sampiyonasi-IHA-20140111AW000655-2-t

Trabzon’da düzenlenen Türkiye Genç Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası, final müsabakalarıyla tamamlandı.

19 Mayıs Spor Salonu’nda, 67 ilden 439 sporcunun katılımıyla başlayan ve 6 gündür devam eden şampiyonanın son gününde finale kalan sporcular mücadele etti.


Final müsabakaları sonucunda 49 kiloda Metin Öztürkmen (İstanbul), 52 kiloda Batuhan Çiftçi (İstanbul), 56 kiloda Enes Refik Çiftçi (Kocaeli), 60 kiloda Onur Arslan (Trabzon), 64 kilo da Ahmet Mıcık (İstanbul), 69 kiloda Ersel Koçman (Sakarya), 75 kiloda Batuhan Kılıç (Trabzon), 81 kiloda Furkan Medetoğlu (İstanbul), 91 kiloda Muhammet Aydın (İstanbul) ve +91 kiloda Vural Nuhoğlu (Trabzon) Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Yardımcısı Murat Kocakaya ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Daire Başkanı Ahmet Ak verdi.

Dereceye giren sporcuların milli takım kampına alınacağı, burada başarılı olan boksörlerin uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandığı öğrenildi.

Bu arada, 69 kiloda Ersel Koçman’ın Yunus Emre Batman ile yaptığı müsabakayı kazanmasına salondaki çoğu kişi tepki gösterdi. Erzurum’dan şampiyonaya katılan Yunus Emre Batman’ın karşılaşmadan galibiyetle ayrılmasını bekleyen izleyenler, müsabaka hakemlerine tepki gösterdi.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x