Diğer

Dünya Judo Şampiyonası Bugün Başlıyor!


Dünya Judo Şampiyonası, 129 ülkeden 758 sporcunun katılımı ile bugün başlayacak. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek organizasyon 27 Eylül tarihinde sona erecek.

Türkiye, şampiyonaya 4’ü kadın 6’sı erkek olmak üzere 10 sporcu ile katılacak. Türkiye’yi kadınlarda Gülkader Şentürk, İrem Korkmaz, Büşra Katipoğlu ve Sayit Kayra temsil edecek. Erkeklerde ise Ahmet Şahin Kaba, Bekir Özlü, Sinan Sandal, İlker Güldüren, Vedat Albayrak ve Mikail Özerler temsil edecek.

İyi bir çalışma dönemi geçirip şampiyona için Azerbaycan’a gittiklerini dile getiren Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz,  yaptığı açıklamada, “Hem olimpiyatlarda büyük kotalar alıp, hem puan alıp, hem de madalya kazanıp güzel bir şekilde dönmek istiyoruz. Bizim için olimpiyatlardan sonraki en büyük mücadele de dünya şampiyonasıydı. Bizim bu konuda bir hasretliğimiz var. Bunu da inşallah madalya alarak bitirmek istiyoruz. Bizim için zaten geldiğimiz günden beri konuştuğumuz gibi altyapı en çok önem verdiğimiz nokta. Geçen hafta biliyorsunuz, gençlerimiz 6 tane madalya kazandı. Bu da camiamızda ilk defa oluyor. Rekor bir madalya sayısı. İnşallah bunu büyüklerimize de taşıyıp, büyüklerle de bunu sürdürüp, 2020, 2024, 2028’de bu ülkeye olimpiyatlarda madalya kazandıran bir branş olacağız.” dedi.

Dünya Judo Şampiyonası, bugün yapılacak kadınlar 48 kg ve erkekler 60 kg mücadeleleriyle başlayacak.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu