Amatör Mücadele Sporları

Feslikan Yağlı Güreşlerinde Gürbüz vs Okulu Finali

Orhan Okulu vs Ali Gürbüz Finali Yapıldı

Feslikan Yağlı Güreşlerinde Gürbüz vs Okulu Finali

Konyaaltı Belediyesi’nin 25. Uluslararası Feslikan Yağlı Güreşleri kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Finalde Orhan Okulu ile karşılaşan Ali Gürbüz, Feslikan’ın yeni başpehlivanı oldu.

Bu yılki güreşlerde başpehlivanlık için Recep Kara, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil, İsmail Balaban, Furkan Durmuş Altın, Mustafa Batu, Ünal Karaman, Yusuf Can Zeybek gibi güreşçiler mücadele etti. Ayrıca, güreşlerde ağalık ihalesi de yapıldı ve iş insanı Sinan Boztepe ağalığın yeni sahibi oldu.

Güreşler, 700 yıllık bir gelenek olarak bu sene de gururla düzenlendi. Başkan Esen, etkinliğin sadece yağlı güreşlerle sınırlı kalmadığını belirterek, yayla şenlikleri şeklinde de gerçekleştirildiğini ifade etti. Konserler ve güreşlerle dolu etkinlikler, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Şampiyon Ali Gürbüz

Güreşlerdeki en büyük mücadele, Ali Gürbüz ile Orhan Okulu arasında gerçekleşti. Uzun süren bir mücadelenin ardından Ali Gürbüz, 25. Uluslararası Feslikan Yağlı Güreşleri Başpehlivanı unvanını elde etti. Orhan Okulu ikinci, Enes Doğan ve Hüseyin Gümüşalan ise üçüncülüğü paylaştı.

Özetle, Konyaaltı Belediyesi’nin 25. Uluslararası Feslikan Yağlı Güreşleri’nde Ali Gürbüz yeni başpehlivan oldu.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.