Diğer

Hedefi Olimpiyatlarda Altın Madalya!


bayrammalkan_boks

Dünya Boks Birliğinin (AIBA) Rusya’nın Saint Petersburg kentinde 12 Eylül’de düzenlediği Yıldız Erkekler Dünya Şampiyonası’nda 70 kiloda ikinci olan Bayram Malkan, olimpiyatlarda altın madalyayı hedefliyor.

Milli boksör Malkan, yaptığı açıklamada, 14 yaşında boksa başladığını ve zamanla başarı ve dereceler elde ettiğini söyledi.

Boksu yaklaşık 3 yıldır yaptığını ve bu süre içinde dünya şampiyonasında ikincilik ve Türkiye’deki şampiyonalarda da birincilik ve üçüncülük elde ettiğini kaydeden 17 yaşındaki Malkan, “Boksa başladığım günden bu yana, antrenman kaçırmamaya özen gösterdim. Bu nedenle başarımı çok antrenman yapmama ve devamlı bir sporcu olmama bağlıyorum” diye konuştu.

Türk sporcuların olimpiyatlarda şimdiye kadar kazanamadığı altın madalyayı hedeflediğini anlatan Bayram Malkan, Tokyo’daki 2020 Olimpiyat Oyunları’nda bu hedefi gerçekleştirmek istediğini belirterek, şunları kaydetti:

“İnşallah o altın madalyayı kazanacağım. 2020 Olimpiyat Oyunları aday kadrosunda olduğum için şu an Ankara’da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) hazırlanıyorum. İki ay sonra Gençler Türkiye Şampiyonası var. Allah’ın izniyle şampiyon olacağım. 2020’ye kadar önümdeki tüm turnuvalarda zirvede olmak istiyorum. Tokyo’da yapılacak oyunlarda bayrağımızı göndere çekmek için elimden geleni yapacağım. İdolüm de Muhammed Ali Clay.”

– “Azim ve disiplinle başarıya ulaştı”

Antrenörü Volkan Sarı, Bayram Malkan’ın 2012 yılında boksa başladığını ve kısa sürede başarılar elde ettiğini anlattı.

Bayram’ın çok azimli bir sporcu olduğunu ve antrenmanlarını severek yaptığını aktaran Sarı, “Çok disiplinli çalışır. Antrenmanları hayatta kaçırmaz. Bayram çok azimli ve disiplinli çalıştığı için başarıya ulaştı. Çalışmayan başarılı olamaz” diye konuştu.

Sarı, kendilerine destek olan Ağrı Valisi Musa Işın’a, Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’a ve sporcuların ailelerine teşekkür etti.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu