Diğer

Milli Güreşçilerimiz Amerika’ya Gitti!


gures_millitakim_01092015

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Las Vegas kentinde 7-13 Eylül’de düzenlenecek dünya şampiyonası için ABD’ye hareket etti.

Kafilenin, Atatürk Havalimanı’nda tarifeli uçakla hareketinden önce basın mensuplarına konuşan Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörü Salih Bora, 2016 Rio Olimpiyatları öncesi önemli bir turnuvaya çıkacaklarını söyledi.

Bora, şampiyonaya iyi hazırlandıklarını, sporcuların form durumlarının da olumlu olduğunu ifade ederek, “Ferdi olarak baktığımızda bazı sıkletlerde başarılı olup madalyalar alabileceğimize inanıyorum” dedi.

Grekoromen stil 130 kiloda yarışacak, dünya ve Avrupa şampiyonu Rıza Kayaalp, dünya şampiyonasına çok önem verdiklerini belirtti. Rıza, şampiyonada ilk altıya girenlerin olimpiyat vizesi alacağını hatırlatarak, “Bizim hedefimiz şampiyonluk. Çünkü 5 yıldır dünya şampiyonasında madalya alıyorum. Son 3 dünya şampiyonasında final yapıyorum. Gerçekten istikrarlı bir spor hayatı geçiriyorum” diye konuştu.

Şampiyonaya iyi hazırlandıklarını ifade eden Rıza Kayaalp, takım halinde madalya alarak, başarılı olabilmek için mücadele edeceklerini söyledi.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu