Amatör Mücadele Sporları

Nafia Kuş’tan Muhammed Ali Tarzda Adana Turu

Nafia Kuş’tan Muhammed Ali Tarzda Adana Turu

Türkiye’nin gururu olan milli tekvandocu Nafia Kuş, Polonya’da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları’nda altın madalya kazandıktan sonra memleketi Adana’da coşkuyla karşılandı. Nafia Kuş, ailesi ve sporcu arkadaşlarıyla birlikte üstü açık klasik bir araba ile Adana şehir turu attı.

Nafia Kuş, bu yıl Azerbaycan’da düzenlenen 2023 Dünya Tekvando Şampiyonası’nda da altın madalya kazanarak önemli bir başarıya daha imza atmıştı. Uluslararası organizasyonlarda toplamda 2 altın madalya kazanan Nafia, Adana’da büyük ilgiyle karşılandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Sağlam ve Adana Valisi Süleyman Elban, başarılı sporcuya çiçek takdim ederek tebrik ettiler.

Nafia Kuş “Tek Eksiğimi Paris’te Tamamlayacağım”

28 yaşındaki sporcu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 19 yıldır başarı için mücadele verdiğini ve bu süre zarfında sakatlıklar ve yenilgilerle karşılaştığını ifade etti. Ancak hepsinin üstesinden gelmeyi başardığını belirten Nafia, gelecekte de güzel başarılar elde etmeyi hedeflediğini söyledi. 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkesini en iyi şekilde temsil etmek ve kariyerindeki tek eksik olan altın madalyayı kazanmak istediğini vurgulayan Nafia, büyük bir mücadele verdiğini ve bu hedefine ulaşacağına inandığını ifade etti.

Nafia Kuş’un Adana’da gerçekleştirdiği üstü açık klasik araba turu ve kendisine gösterilen ilgi, sporcunun büyük bir başarı elde etmesinin yanı sıra, Türk sporuna verdiği katkının da bir göstergesi oldu. Ülkemizin gelecekteki uluslararası spor etkinliklerinde Nafia Kuş gibi başarılı sporcularla gurur duyması ve onları desteklemesi beklenmektedir.

Muhammed Ali Misali Adana’da Nafia Kuş’tan Klasik Araba Turu

Nafia Kuş'tan Muhammed Ali Tarzda Adana Turu
Nafia Kuş’tan Muhammed Ali Tarzda Adana Turu

Muhammed Ali de 1960 olimpiyatlarında altın madalya aldıktan sonra yeni klasik aracıyla Louisville şehir turu yaparak o başarısını unutulmaz bir anıya dönüştürmüştü.

Nafia Kuş vs Kowalczuk Final Maçı – Tekvando

https://www.youtube.com/watch?v=yzXb09mwp6w

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.