Kickboks ve Muay Thai

Kickboks Milli Takımı İrlanda’da Şampiyonluk Peşinde!

kickboks_260915

İrlanda’nın başkentinde düzenlenen Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’na Niğde’deki Demirkazık Spor Tesisleri’nde hazırlanan milli takım, organizasyonda şampiyonluğu hedefliyor.

Dublin’de 21 Kasım’da başlayan ve 29 Kasım Pazar günü tamamlanacak Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda madalya kovalayacak 19’u kadın 28’i erkek 47 milli sporcu, antrenörleri gözetiminde Demirkazık Spor Tesisleri’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Kick Boks Milli Takım Antrenörü Uğur Alparslan, yaptığı açıklamada, şampiyona öncesi son kamplarını yaptıklarını söyledi.

Şampiyonada 3 kategoride 47 sporcuyla madalya arayacaklarını dile getiren Alparslan, Demirkazık’taki 10 günlük kampın bugün sona ereceğini ve akşam saatlerinde İrlanda’ya hareket edeceklerini belirterek, “Hazırlığımızın çok verimli geçtiğine inanıyoruz. Takım olarak hazırız. Dünya ve Avrupa şampiyonlarında derece yapmış arkadaşlarımızla çalışma imkanı bulduk” diye konuştu.

“Dünya sıralamasında üst düzeydeyiz”
İddialı hazırlandıkları dünya şampiyonasından başarılarla döneceklerine inandığını ifade eden Alparslan, özellikle gençler ve büyükler kategorisinde dünya sıralamasında üst düzeyde olduklarını belirtti.

İrlanda’da Dünya Şampiyonası’nın yanı sıra Dünya Kick Boks Federasyon Başkanlığı seçiminin de yapılacağını aktaran Alparslan, “Federasyon Başkanımız Salim Kayıcı, Dünya Kick Boks Federasyon başkanlığına aday oldu. Orada yapılacak seçimde kendisini destekleyeceğiz. Kayıcı’yı dünya federasyon başkanı olarak ilan ederek döneceğiz” ifadelerini kullandı.

Sporculardan Bartın Üniversitesi Spor Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencisi Nurettin Diler de şampiyonada, Türkiye’yi 60 kiloda “Full Contact” kategorisinde temsil edeceğini kaydetti.

Daha önce “Kick Light” kategorisinde dünya şampiyonluğunu elde ettiğini vurgulayan genç sporcu, “Buradan da aynı dereceyi getirmeyi umuyorum. Arkadaşlarımla iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi düşünüyoruz. Altın madalyalarla döneceğimizi ümit ediyoruz. Hem arkadaşlarımdan hem de Türk halkından dualarını bekliyorum” diye konuştu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.