Kickboks

Glory 22 Fransa Etabı Büyük Yankı Uyandırdı!

D4S_5575.0.0

Heyecanla beklenen Glory 22 Fransa’dan yayınla Kanaltürk ekranlarında başladı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı, Birol Topuz ise yorumladı.

Mourad Bouzidi vs. Filip Verlinden

Gecenin ilk karşılaşması Mourad Bouzidi ile Filip Verlinden arasında gerçekleşti.

İlk round hareketli başladı. İlk roundu önde götüren taraf Mourad Bouzidi oldu. İkinci roundda ise Filip Verlinden biraz öne geçti. Genel olarak round ortada geçti. Üçüncü ve son roundda ise karşılaşma çok kızıştı ve sporcular iyice sinirlenmeye başladı. Derken karşılaşma sona erdi. Artık herkesin gözü kulağı masa hakemlerindeydi. Gelen sonuçlara göre 3 hakemin de ortak kararıyla kazanan taraf Mourad Bozuidi oldu.

Jemal Ben Saddik vs. Mamoudou Keta

Gecenin ikinci karşılaşması Jemal Ben Saddik ile Mamoudou Keta arasında gerçekleşti. Üç dakikadan üç roundluk bu karşılaşma başladı.

Çok hızlı başlayan bu karşılaşma hızlı da bitti. Jemal Ben Saddik, Mamoudou Keta’yı yumruk bombardımanına tuttu. Keta ise fazla dayanamadı ve yere yattı. Böylece karşılaşmayı nakavtla kazanan taraf Jemal Ben Saddik oldu.

Davit Kira vs. Sitthichai Sitsongpeenong

Gecenin üçüncü karşılaşması 4’lü eleme turnuvasının yarı finalindeki ilk karşılaşma oldu. Karşılaşma Davit Kira ile Sitthichai Sitsongpeenong arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk roundu hareketli başladı. Hemen hemen ortada geçen roundun galibi Sitsongpeenong oldu. İkinci round, 1. Rounda nazaran daha sert geçti. Sert geçen bu round maçın erken bitmesine yol açtı. İkinci roundun son dakikası Davit Kira, karnına aldığı diz darbesi ile yerde kaldı ve ayağa kalkamadı. Böylece karşılaşmayı nakavtla kazanan taraf Sitthichai Sitsongpeenong oldu.

Josh Jauncey vs. Dijime Coulibaly

Gecenin dördüncü karşılaşması 4’lü eleme turnuvasının yarı finalindeki ikinci karşılaşma oldu. Karşılaşma Josh Jauncey ile Dijime Coulibalyarasında gerçekleşti.

İlk round çok hareketli ve sert başladı. İlk roundda aktif olan taraf Josh Jauncey oldu. İkinci rounda hızlı başlayan taraf Josh Jauncey oldu. Jauncey, çok sert tekmeler atıyordu. İkinci roundun galibi kuşkusuz Josh Jauncey oldu. Üçüncü roundda Dijime Coulibaly defalarca kez knockdown oldu. Artık sonuç puan kararına kaldı. Kazanan zaten seyirci gözünde belliydi. Ve sonuç yanılmadı. Kazanan taraf hakem kararı ile Josh Jauncey oldu.

Zack Mwekassa vs. Carlos Brooks

Gecenin beşinci karşılaşması Zack Mwekassa ile Carlo Brooks arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk roundu çok hızlı başladı. Hızlı başlayan round hızlı bitti dolayısıyla karşılama da erken sonuca kavuştu. Birinci roundun tam ortasında rakibini yumruk bombardımanına tutan Zack Mwekassa nakavtla karşılaşmayı kazandı.

Sitthichai Sitsongpeenong vs. Josh Jauncey

Gecenin altıncı karşılaşması 4’lü turnuvanın final elemsi oldu. Karşılaşma Sitthichai Sitsongpeenong ile Josh Jauncey arasında gerçekleşti.

İlk round her iki taraf için de hareketli geçti. Taylandlı kickboksör Sitthichai Sitsongpeenong roundu önde kapattı. Josh Jauncey’in kaşında açılma meydana geldi. İkinci ve üçüncü roundda da karşılaşmayı önde götüren taraf Sitthichai Sitsongpeenong oldu. Karşılaşma öyle veya böyle 3. Roundu tamamladı. Artık son kararı masa hakemleri verecekti. Gelen sonuçlara göre kazanan taraf ortak hakem kararı ile Sitthichai Sitsongpeenong oldu. Böylelikle Hafifsıklet unvan maçına çıkmaya hak kazandı.

Rico Verhoeven vs. Benjamin Adegbuyi | Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin yedinci ve son karşılaşması Ağırsıklet unvan karşılaşması oldu. Ağırsıklet şampiyonu Rico Verhoven, unvanını korumak için Benjamin Adegbuyi’nin karşısına çıkıyordu.

İlk round her iki dövüşçü için de ortada geçti. Her iki kickboksör de daha ilk rounddan sert dövüşmeye başladı. Benjamin Adegbuyi ilk roundda biraz öndeydi. İkinci round, 1. Rounda nazaran daha ortada ve yumuşak geçti. Üçüncü roundda Rico Verhoeven, tempoyu biraz daha arttırdı. Daha hızlı tekme ve yumruklar çıkartmaya başladı. Rico Verhoeven, 4. Roundda da maçta üstünlük sağlamaya devam ediyordu. Karşılaşma son rounda kadar taşındı. 5. Roundu önde kapatan isim Adegbuyi oldu. Fakat Adegbuyi’nin bu roundu önde kapatması onun kazanmasına yetmedi. Gelen sonuçlara göre, masa hakemlerinin ortak kararı ile kazanan taraf Rico Verhoeven oldu. Böylelikle Rico Verhoeven, Ağırsıklet unvanını korumayı başardı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.