Glory’de Cihad Kepenek Rüzgarı


Hollanda’nın Utrecht kentinde gerçekleşen Glory 65 organizasyonunda Türk Kickboksör Cihad Kepenek ringe çıktı. Avustralyalı rakibi ile son derece zorlu mücadelede 3 rauntluk bir mücadele verdi. Glory’nin ağır sıkletteki 4 numaralı yıldızını puanla mağlup eden Tokatlı Kickboksörümüz kritik bir galibiyete imza attı.

Hakemlerin ortak kararı ile maçtan galip ayrılan Kepenek maç sonrasında yaptığı açıklamada Tafa gitti şimdi diğer rakibimi bekliyorum ifadelerini kullandı. Cihad Glory’de ilk maçını puanla kaybetmişti. İkinci maçını ise kazanmayı başardı.

Bu galibiyet Cihat Kepenek’i ağır sıklette 9. sıraya taşıdı.

Hafif Sıkletin Yeni Şampiyonu Ermeni Grigorian

Aynı gecenin 2 unvan maçı ise adeta nefes kesti. DMAX’ten yayınlanan gecede 70 Kg’nun şampiyonu Taylandlı Sitthichai Sitsongpeenong unvanını daha önce 4 kez yendiği Ermeni rakibi Marat Grigorian’a kaptırdı. Maçta rakibine büyük üstünlük kuran Grigorian bu kez rakibini yenmeyi başardı.

Orta Sıklet Unvan Maçında Yılın Nakavtı Geldi

Uzun zamandır beklenen mücadelede kendi şehri Utrecht’te ringe çıkan Jason Wilnis, 85 Kg şampiyonu Brezilyalı Alex Pereira ile karşılaştı. Maça adeta terminatör edası ile başlayan Pereira başlar başlamaz rakibini yıktı ve hakem saydı. Hemen sonrasında ise Pereira bir diz darbesi ile Wilnis’i ringden sildi, unvanını korumayı başardı. Yılın nakavtı olabilecek bir darbe ile geceyi tamamladı.

Sırada Glory Paris Etabı Var!

Glory’de bir sonraki etap 22 Haziran’da Paris’te yapılacak. Paris’te Fransızların süper starı Cedric Doumbe de yer alacak. Rakibi ise kardeş ülke Azaerbaycan’dan büyük yıldız Alim Nabiyev olacak.

Artem Vakhitov da Fransa’da geri dönüş yapacak ve hafif ağır sıkletteki unvanını koruma mücadelesinde Abena ile karşılaşacak.

Anissa Meksen ise Fransa’da kendi seyircisi önünde İngiliz Brereton’u yenen Sofia Olofsson ile unvan koruma maçına çıkacak.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir