Kickboks

Işid’e Katılan Şampiyon Öldürüldü!


070720151510559022371_2

Kosova asıllı Alman Thai-boks şampiyonu Valdet Gashi’nin terör örgütü IŞİD için çarpıştığı Suriye’de çatışmada öldürüldü.

Kosova asıllı Alman thai-boks (muay-thai) şampiyonu Valdet Gaşi’nin (28), terör örgütü IŞİD için çarpıştığı Suriye’de çatışmada öldürüldüğü açıklandı.

Ölüm haberi, Gaşi’nin kardeşi tarafından Facebook hesabından duyuruldu. Kariyerinde iki dünya şampiyonluğu bulunan Valdet Gaşi, eşi ve iki çocuğunu bırakarak ekim ayında IŞİD’e katılmıştı.

ÖLÜM HABERİNİ KARDEŞİ VERDİ

Gaşi’nin kardeşi İsviçre’de basına yaptığı açıklamada, kardeşinin cumartesi günü öldürüldüğünü söyledi. Kardeşi Gaşi’nin nasıl ve hangi koşullarda öldüğünün henüz belirsizliğini koruduğunu ifade etti.

RAKKA KENTİNDE BOMBARDIMANA TUTULMUŞTU

Cumartesi günü ABD öncülüğündeki koalisyonun savaş uçakları, örgütün “başkenti” olarak adlandırılan Suriye’nin Rakka kentine ağır bombardımanda bulunmuştu. Operasyonda çok sayıda IŞİD’linin etkisiz hale getirildiği duyurulmuştu.

OCAK AYINDA IŞİD’E KATILDI

Kariyerinde iki dünya şampiyonluğu bulunan Valdet Gaşi, eşi ve iki çocuğunu bırakarak ekim ayında IŞİD’e katılmıştı. Reuters haber ajansının haberine göre, Gaşi IŞİD ile ocak ayında bağlantı kurdu ve Suriye’ye gitti.

“ŞEHİT OLMAKTAN MUTLU OLACAĞIM” DEMİŞTİ

Gaşi, geçtiğimiz ay içinde Suriye televizyonu SRF’ye telefon ile verdiği söyleşide, “Suriye’de modern bir halifeliğin inşası için mücadele ettiğini” belirtmiş ve “Bu uğurda şehit olursam, tabii ki çok büyük mutluluk duyacağını” ifade etmişti.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Soner
Soner
6 yıl önce

gebersin pezevenk. abd/israil maşası örgüte hizmet ediyorlar. alayı gebersin.

ahmet
ahmet
5 yıl önce

iyi güzel yapmış

ahmet
ahmet
5 yıl önce

işte bu bütün masunları gebertin yaşasın şeytan yaşasın kötülük hahahah kötülük

Başa dön tuşu