Yunan Ağır Sıklet Enfusion’a Damga Vurdu


Yıl sonunda Birleşik Arap Emirliklerinin başkenti Abu Dabi’de gerçekleştirilecek Enfusion 8’li ağır sıklet finallerinde yer alabilmek için yapılan Grand Prix’lerde şampiyon olmak gerekiyor. İşte bunlardan biri de Almanya’nın Darmstadt şehrinde gerçekleşti.

Yunanistan’ın ters gard ağır sıklet kickboksörü Giannis Stoforidis (28-6) yarı final maçında Alman Andre Schmeling’i puanla yendi. 3. rauntun sonunda rakibini indirmeyi başaran Stoforidis finale çıktı.

Yapılan 4’lü turnuvada Fransa adına ringe çıkan Karim Zeghad ilk rauntta etkileyici bir nakavtla İsviçreli Patrick “Big Swiss” Schmid’i navat ederek yarı final maçını kazandı ve adını finale yazdırdı. Zeghad bu galibiyetle aynı gece yapılan finalde Stoforidis’in rakibi oldu.

Finalde Şampiyon Yunan Dövüşçü Oldu

4’lü turnuvanın finalinde Yunan Stoforidis kelimenin tam anlamıyla fırtınalar estirdiği maçta Fransız rakibi Karim Zeghad ‘ı 3 kez indirerek nakavt etti.

Bu GP şampiyonluğu ile adını Abu Dabi büyük finaline yazdıran Stoforidis şampiyonluğun önemli adaylarından biri olduğunu gösterdi.

Türk Kickboksör Kaybetti

Aynı gece ringe çıkan Türk Kickboksör Selahattin Şahin ise 3 raunt süren maçta Portekizli Juri De Sousa’ya 85 Kg maçında puanla yenildi.

Kadınlarda Şampiyon Değişti

-67 kg Enfusion kadınlar şampiyonluk mücadelesinde unvan sahibi Alman Johanna Kruse Hollandalı rakibi Shenna Widdershoven’e şampiyonluğunu kaptırdı.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir