MMA

Afrikalı UFC Şampiyonu Kamaru Usman’dan 2 Büyük İtiraf

Bu İki Olay Canımı Çok Sıkıyor

Afrikalı UFC Şampiyonu Kamaru Usman’dan 2 Büyük İtiraf

Son 3 maçını kaybeden bir dönemin muazzam kafes şampiyonu Kamaru Usman eski günlerini mumla aratıyor. 2015’te yendiği Leon Edwards’a 2022’de nakavt olan sonrasında rövanşı puanla kaybeden Usman son olarak da geçen sene ekim ayında Khamzat Chimaev’e puanla yenilmişti.

Yarı Orta Sıkletin Kralı Artık Sönük

2019’da kazandığı UFC yarı orta sıklet şampiyonluğunu 5 kez koruyan 20 galibiyetli 4 yenilgili Usman az önce bahsettiğimiz Edwards maçında unvanını yitirmişti. Chimaev maçı dışında tüm bu karşılaşmalar yarı orta sıklette yapılmıştı. Yarı orta sıklete damga vuran Usman orta sıklette Chimaev’i yenip orta sıklete iddialı olacağını göstermek istese de başlangıç noktası büyük hata içeriyordu.

Usman’ın Başaramadığı İki Hayali

Kamaru Usman kinci ayrı sıklette şampiyon olmak için yanıp tutuştuğunu itiraf etti. 36 yaşındaki Usman bu yaşından sonra bunu başarabilir mi bilemiyoruz ancak Usman “Bunu başaramamak canımı çok sıkıyor” demecini verdi.

Usman yaptığı açıklamada bir itirafta daha bulundu. O da UFC hafif ağır sıklet ve orta sıklet şampiyonu Israel Adesanya’ya karşıa maça çıkamamasıydı. Bunun da uykularını kaçırdığını ileten Usman bundan sonra bu hayallerinin gerçekleşmesinin mucize olduğunun farkında olduğunu da sözlerine ekledi. Usman bu açıklamaları Pound 4 Pound with Kamaru & Henry adlı YouTube programında yaptı.

Türkiye’nin MMA Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Takip Etmeye Devam Edeceğiz. MMA

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.