Almanya’da Ömer Solmaz Fırtınası Koptu


GMC’nin 18. organizasyonu Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Edel Optics Arena’da gerçekleşti. Haftalar öncesinden biletleri tükenen GMC’de gecenin ana maçı Alman Felix Shiffarth ile Sivaslı Ömer Solmaz arasında yapıldı. Hamburg’da diğer Türk dövüşçülerimiz Koray Cengiz, Bayburtlu Arda Adaş ve Balıkesirli Ozan Aslaner de kafesteki yerini aldı. Ozan’ın puanla kaybettiği maçın ardından Koray Cengiz ile sevindik. Ozan Rus Vertko’ya kaybederken Koray, Hırvat Vicic’i ilk rauntta devirdi. Arda Adaş ise Danimarkalı Louis Glisman’a puanla yenildi.

Gecenin ana maçı GMC 66 Kg unvan maçıydı. 5 maçta yenilgisi bulunmayan ev sahibi Felix Shiffarth, HamÖmer Solmaz ile kafeste kozlarını paylaştı. İlk rauntta Felix Ömer’e karşı üstünlük kursa da daha sonraki rauntlarda Ömer, kontrolü ele aldı ve 4. rauntta nakavtla mücadeleyi sonlandırdı. Hakem Broester nakavt kararı vermekte çok geç kalınca sporcusunun daha fazla zarar görmemesi için Felix’in antrenörü havlu attı. Buna rağmen maçı bitirmeyen hakem büyük bir skandala imza attı. Havluya rağmen hakem oyunu durdurmayınca bu kez kafesin üstünden Felix’in antrenörü kendisini içeri attı. Ardından hem Felix’in yakınları hem de Ömer’in taraftarları kafese girdi ve bir anda ortalık toz duman oldu. Sağ duyu ağır basınca taraflar atışmadan kendi sporcularının yanında kaldı. Herkes içeri girme sebebinin sağlık olduğu anlaşılınca Ömer’in taraflarları galibiyet kutlamasını içerde yapmış oldu.

Karşılaşmada bu durum meydana gelince 200 kadar polis Arena’ya geldi ve maç sonu güvenlik tedbirlerini anında artırdı. Geceyi organize eden Özhan Altıntaş ve Deniz Hacı Abdurrahmanoğlu şampiyonluk kemerini Ömer Solmaz’a taktı. Gecenin ana yayıncıları Almanya’da Pro7 Maxx, Türkiye’de ise DMAX’ti. Bilgehan Demir ve Mutlu Akın’ın yorumladığı gecede Demir maç sonrasında yaptığı açıklamada MMA heyecanının olağanüstü olduğunu ve Türk dövüşçülerin zaferlerinin anlatmanın büyük keyif verdiğini söyledi.

MMA eğitmeni Mutlu Akın ise bu seviyede maçların ancak Las Vegas’ta yapıldığına dikkat çekeren Ömer Solmaz’ın bir dünya markası olabileceğini iletti.


Haberle ilgili başlıklar: , , , , ,

Benzer Haberler

1
Yorumlar

1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Yilmaztas Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

Ömer solmaz, inşAllah rinkte yeteneğin dışarda karakterin hirbirzaman solmaz.